• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Korunma Yöntemleri

merveevasu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2020
86
-30
Merhaba,
Yakın bir zamanda evleniyorum ama hala bir korunma yöntemine karar vermiş değilim. Nişanlımda bende en az 3 yıl çocuk yapmak istemiyoruz bunun için en etkili yöntem nedir? Kadın doğum kontrol hapı kullanarak hormonlarımla oynamak istemiyorum. Yardımlarınızı bekliyorummm.

tavsannn

Bi’ cinnet her şeyi çözer
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2014
5.572
15.985
Su hormonlarimla oynamak istemiyorum lafi beni tilt ediyor
Kesinlikle cocuk istemiyorsaniz coklu korunacaksiniz, hormonlarinizla oynamak (!) zorundasiniz
Hap+prezervatif+geri cekilme, baska yolu yok gibi
Ki bana kalirsa prezervatif kadar anin buyusunu kaciran bir sey daha yok
Aldiginiz zevk iki tarafli yariya iner, olay bölünür gorev gibi onu takmak zorunda olursunuz vs vs

Estraven

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2019
1.201
2.230
Ria taktırdım ilk ay epey ağrım oldu, kanamam da arttı (iki günden altı güne çıktı), bunlar dışında rahatım. Öneririm.
Hormonluları kanamayı azaltıyormuş onları da araştırabilirsiniz.

Makarnakofte

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Mart 2015
1.231
1.545
Spiral taktır elinde geri çekilme yöntemi yapsın kayma falan olursa çifte korunma

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-05-2020

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 32 gün kaldı.

Bu ay enerji seviyenizde dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. Yorgunluk birçok hamile kadın tarafından yaşanır. Fakat bu ay, yorgunluğunuza alternatif olarak ara ara ekstra enerji dönemleri yaşayabilirsiniz. Bu enerji patlamalarını, kesinlikle yapmanız gereken işlerde ve doğuma ve doğum sonrasına hazırlık için kullanınız.Bu sıralar hastanede kullanılmak üzere doğum çantası hazırlayabilirsiniz. Doğuma giderken hastane çantanızda neler olmalı sitemizden kontrol edebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

selennn

Evli mutlu ve çocuklu
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2011
3.028
2.212
Dogum kontrol hapi
Aylik yillik deri altina yerlestirilen birseyle korunuyorsun
Igne
Prezervatif

Rida123

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2014
45
84
Bence ilk 1-2 ay doğum kontrol hapı, sonra Adetleriniz düzenli ise yumurtlama döneminde prezervatif daha iyi oluyor. Pepapp diye bir program var telefona indirip adet günlerinizi ordan takip edebilirsiniz. Ben de fazla hormon almak istemediğim için evlenmeden 1ay önce doğum kontrol hapına başladım adetin ilk günü(vücudun ilaca alışma evresi var diye doktor 1ay öncesinde kullanmamı önerdi. Ara kanama filan olabiliyor). Evlendikten sonra 1ay daha devam ettim bu şekilde. Sonra prezervatifle korunduk.

Yukarı Alt