KPSS Matematik Soru çözüm sayfası

emptychild

Keşkelerle geçen bir ömür
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2011
494
5
matematikten anlamıyorum mu diyorsunuz?

yoksa lanet olsun o kadar çalışıyorum öyle sorular var ki kafamı allak bullak ediyor arkadaş mı dedin?

biri olsa da şu soruları çözse ben de yöntemini ögrensem mi diyorsun?:KK53:

o zaman tam yerindesiniz!!!!

takıldıgınız matematik sorularında biz varız.

bu sınav hepiniz matemetikte otuzda otuz yapacaksınız.

yapmanız gereken tek şey soruyu yaz çözümü al bu kadar kızlar.:21::21:

tanıtımı yaptıktan sonra özetleyeyim.matematikte yapamadıgınız sorulara yardımcı olmaya çalışacagım hanımlar elimde geldigince umarım faydalı olurum sizler için.:KK17::KK17:

arkadaşlar arada internet baglantısında sıkıntı yaşıyorum ama internetim olup burada oldugum sürece cevaplarım sorularınızı

Son düzenleme:

dersimm

ne mutlu İNSANIM diyene
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2010
1.070
3
şahanesin canım bende yenı yenı mat calısmaya baslayanlardanım sözelcıyım.yanı oyle komık sorular yazarsam gulme ne yapıyım yapamıyoruuuuuuuuum:::::::::::::::::::::::::)

Yorgun

Ama azimli
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2010
345
52
süpersin yaa.kpss de tek korkum matematik.bende sihirli bir değnek arıyordum anlayabilmek için:)

abeta

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2011
504
3
matematiğim iyidir lakin yinede illaki takılıyor insan bazen..benimde bugun matematik ders çalışma günümdü hadi bakalım ..güzel olmuş...hem bu şekilde soruları bizde görüp çözme imkanımız olur..topiğimiz hayırlı olsun kızlar

Yorgun

Ama azimli
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2010
345
52
faktöriyel konusundayım ilk soruyu ben sorayım o zaman.
a ve b pozitif doğal sayılar olmak üzere 720=a!/b! olduğuna göre atb toplamının en büyük değeri kaçtır?(cevap 1439)

emptychild

Keşkelerle geçen bir ömür
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2011
494
5
faktöriyel konusundayım ilk soruyu ben sorayım o zaman.
a ve b pozitif doğal sayılar olmak üzere 720=a!/b! olduğuna göre atb toplamının en büyük değeri kaçtır?(cevap 1439)
öncelikle içler dışlar çarpımı yapıyoruz.

a!/b!=720 ise a!=720.b! dir. (bu eşitlikte ardışık sayıların açılımı gibi düşünecegiz. yani 720!= 720.719.718.....1 gibi)

dolayısıyla a!=720.719! olacak buradan da b=719 olur.

a!=720.719!
olduguna göre de

a!=720! olur. buradan da a=720 olur

sonuç olarak da a+b
720+719=1439
olur.:KK76::KK76::KK76:

Yukarı Alt