Krklk kremleri aratrld. sonular ok ilgin.

bakoxsx

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2008
116
0
kafamçokkarıştıkızlar bu yazıyı okuyunca nasıl soyulduğumuzu daha iyi anlayacaksınız. bir sürü para vermeden de cildinizi koruyabilirsiniz. şahsen ben şok oldum. pahalı kermlere para yatırmanın cildimize yatırım olduğunu düşünürdümç
Kırışıklık kremleri işe yarıyor mu ?Modern kadının vazgeçilmezi kırışıklık kremleri gerçekten işe yarıyor mu ?
Ocak ayında ABD’deki Consumer Reports (Tüketici Raporları) dergisi bir araştırma başlatıyor. Bu araştırma kırışıklık kremlerinin gerçekten işe yarayıp yaramadığını test etmek şeklinde olacak. Ama bu kolay bir iş değil. Çünkü, gerçekleştirilmesi oldukça zor bir test. Bu klinik bir takibe oldukça yakın bir süreç çünkü bu ürünlerin pek çoğu kullanıcıların vücutlarında, bir çeşit biolojik etkileri olduğu iddiasındalar. Consumer Reports’un cevabını aradığı sual ise; “250 dolarlık bir krem, gerçekten de 20 dolarlık bir kremden üstün mü?”

Consumer Reports’un bildirdiğine göre, teste tabi tutulan kremleri Avrupa’da kozmetik değerlendirmeler üzerine uzmanlaşmış ve laboratuarlarda eğitim görmüş 200 farklı bayan uzman inceliyor. Bu bayanların çoğunluğu beyaz tenli, çizgi ve kırışıklıklar konusunda hassas ciltlere sahip orta-yaşlı (30 ila 70 yaşları arasında) bayanlar.

Testlerde kullanılmak üzere seçilen ürünler 38 dolarlık (Olay’in iki adet yenileme ürününü) kremlerle, 335 dolar (La Prairie's Cellular kremi) arasında değişen fiyat aralığında, süper marketlerde sunulan kremler ya da özel dükkanlarda satılan prestijli markalara gibi pek çok ürün bulunuyor

Deneklere ya bir adet ürün veya eğer ürünü üreten şirket iki adet ürünün birlikte kullanılmasını tavsiye ediyorsa (Yenilenme ürünlerinde durum böyle) bir ürün gündüz, bir ürün gece kullanılmak üzere iki ürün verildi. Denekler, yüzlerinin bir tarafına ürünü, diğer tarafına ise, herkesin ortak kullandığı ve sadece kontrol amaçlı, kırışıklık giderici iddiası olmayan bir nemlendirici sürdüler.

Deneklerin alışık oldukları makyaj ve temizleme işlemlerini yapmalarına izin verildi ancak, extra bronzlaştırıcı kullanmalarına izin verilmedi ve test başlamadan bir süre önce de normalde kullandıkları nemlendirici ürünü bırakmaları şart koşuldu.

Test 12 hafta boyunca devam etti. Çünkü uzman dermatologlara göre, bir değişiklik söz konusuysa, gözlem açısından bu süre gerekli. Teste tabi tutulanlar için testten önce, test süresince ve 12 haftalık testten sonra çeşitli değerlendirmeler yapıldı. Testlerin gerçekleştirilmesi ve ve verilerin analizi dahil tüm proje yaklaşık olarak 10 ay sürdü.

Test sonrası değerlendirmeler iki şekilde yapıldı. Laboratuar cihazları kırışıklık derinliğini ve cildin pürüzlülüğünü (santimetrenin 2400’de 1’i kadar bir hassasiyetle) ölçebilecek yüksek teknolojili ptik sistemler kullanıyorlardı. Bu cihazlar ile çizgilerin en belirgin olduğu bölgelerde tarama yapıldı (göz ve ağız çevresi). Ayrıca testten önceki ve testten sonra çekilen binlerce fotoğraf üzerinde de detaylı incelemeler yapıldı.

Enteresan bir biçimde hem makineler hem de araştırmacılar (istatistikçiler) aynı şeyi gördüler. Bayanların yüzlerindeki değişimler yarı yarıya idi –bunlar da temelde çok küçük ilerlemelerdi. Bazı ürünler bazı deneklerde aynı ürünü kullanan diğer deneklere oranla çok daha iyi sonuçlar verdi. Bu da açık bir biçimde her bayanın cildinin uygulanan ürünleri faklı bir şekilde absorbe ettiğini ve farklı reaksiyonlar verdiğini ortaya koyuyor.

Consumer Reports dergisinin New York’taki proje editörü Nancy Metcalf araştırma konusunda şunları söylüyor;

Genel olarak denekler test ettikleri ürünler konusunda pozitif düşünceler sergilediler. Ancak doğruyu söylemek gerekirse kullandığınız hiçbir ürün sizi 30 yaşındaymışsınız gibi gösteremeyecektir.

Benim açımdan en enteresan olan ise Testin sonunda, genel toplamda en çok fayda sağlamış gözüken ürünün sadece Avrupa’da satılan Diadermine olması idi. Hem Avrupa hem de A.B.D’de satılan en faydalı ürün ise Olay Regenerist idi. Bu da cildiniz için çok uygun olacak muhteşem bir ürünü eczanelerde de bulabileceğiniz anlamına geliyor. Aslına bakarsanız, test sonuçlarına göre en üst sırada yer alan dört üründen ikisi hipermarket markalı ürünlerdi.

Test sonuçlarına göre en az etkin olanlar ürünlerden birisi ise aynı zamanda en pahalısı olan La Prairie Cellular ürünü idi.

Krem kullandığınızda, siz kendinizde göze çarpan bir değişiklik olsun ümidindesiniz ve arkadaşlarınızın size ve cildinize baktığında değişimi fark etmelerini bekliyorsunuz. Ancak kırışıklıklar sonuçta bir hastalık veya sağlık sorunu değiller, ve bunu böyle görmeniz bu bakış açısına sahip olmanız gerekiyor.

Kırışıklıkları yok etmektense başlangıçta durdurmak ve ilerlemelerini engellemek çok daha basittir. Bize çalışmamızda yardımcı olan dermatologlardan birisi korumanın bir numaralı unsur olduğunu söyledi, yani labaratuarda aldığımız sonuçların yanında, makalemize ayrıca bir de kırışıklıklardan korunmak için yapılması gerekenler listesi ekledik.

Dergi, bu önleyici önlemleri şöyle sıralıyor;

• Güneş kremi kullanın: Tüm sene boyunca kullanın ve SPF’si yükske kremlerin daha iyi koruma sağladıklarını da unutmayın.

• Yüzünüzü gölgede tutun: Bir şapka ve güneş gözlükleri yardımıyla yüzünüzü güneşten koruyun.

• Bronzlaşma salonlarından ve solaryumlardan uzak durun: Sadece bronzlaşma spreylerini kullanın ancak üzerine mutlaka güneş kremi de uygulayın.

• Siagarayı bırakın: Tütün cilde zaralı etkileri bakımından güneş ışığının hemen arkasından ikinic sırada gelmektedir.

Evet Consumer Reports dergisinin bu önemli araştırmasının sonucu şöyle özetleyebiliriz,

-Kremlerden çok fazla bir şey beklememizin yanlış olduğu
- Kremin 30 ya da 250 $’lık (yani 50 YTL 400 YTL) olmasının yani fiyatının bir şey fark etmediği

03 Şubat 2007, 15:051049
Yorum Ekle

Arkadaşına Gönder

Yazıcıya Gönder
 

soytarxix

Deniz Anası :))
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2007
6.198
1
37
Teşekkür ederim arkadaşım bilgileri bizimle paylaştığın için..
eline sağlık
a.s.
 

srplk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2008
38
4
45
çok güzel bir yazı olmuş hani insan bazen duymak istediği ve inanmak istediği şeyler vardır ya kremlerin vaadettikleri de öyle şeyler işte inanmak istiyoruz ve ne olursa olsun bütçemizi de bazen aşıyoruz ben hep sibel turnagölün ne kullandığını merak etmişimdir 20 yaşında gibi duruyor
 

gulsehri

Guru
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2007
759
2
Valla burada okuyunca;normalde hic yuz vermedigim diedermane krem aldim bugun deneyecegim bakalim,insallah iyi gelir,cildim berbat durumda,helede biraz gunes cikmaya baslayinca leke derdide eklendi,arastirma sonuclari dogrudur insallah:))
 

daylight

Popüler Üye
Pro Üye
6 Mayıs 2008
2.433
24
38
PaylaŞımın ıÇın teŞekkÜrler para degıl kullanım,ıstıkrar pozıtıf dÜŞÜnce temel bakımlar onemlı
 

Noa

Guru
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2008
661
7
Çok faydalı bir yazı ben yıllardır bunu savnuyorum. Hangi kremi sürersem süreyim bir fark hissetmiyorum. Bütün arkadaşlarımsa özellikle pahalı ürünlerin daha iyi olduğunu savunuyordu artık ben de bir sorun var demeye başlamıştım.
 

sevinctas

Guru
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2009
401
4
Her zaman söylenen şeyleri bilimsel kanıta dayandırmak bu olsa gerek :lepi:

hep diyorum ticari kaygılar, insan sağlığının bir adım önüne geçti, herkes kendi ürününü övüyor, çünkü biz o ürünleri alınca onlar satıştan kar alıyorlar...

Kişi kendi cildini iyi tanımalı. Doğru zamanda, doğru ürün ve uzman kontrolünde tabii :lepi:
 

yabangxuxlxuxm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2008
9.741
23
37
bence burada reklam var.ne diyorBenim açımdan en enteresan olan ise Testin sonunda, genel toplamda en çok fayda sağlamış gözüken ürünün sadece Avrupa’da satılan Diadermine olması idi.ben güvenmiyorum öyle şeylere.nasıl biliyormusun biraz kötü bi örnek olacak ama,bi hastanın hocaya gidipte iyileştim dediği gibi bişey bu.çünkü hoca okuyacak bende iyileşecem düşüncesi var halbuki hocanın hiç bir faydası olmuyor ama o öyle sanıyor.nasıl görmek istiyorsak öyle oluyor.
 
Son düzenleme:

DreamLover

Popüler Üye
Pro Üye
22 Mayıs 2007
4.746
112
lisedeyken biyoloji öğretmenimiz şekil üstünde göstermişti bize kesinlikle kırışık kremlerinin hiç bir olumu sonucunun olmadığını, o gün beynime kazımıştım ve asla biliyorum fayda etmeyeceğini
 

azucena

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2008
257
6
Bal gibi de etki ediyorlar.Dudak kenarlarımda ve alnımda başlayan ince cizgilerimi başlarken fark edip evet pahalı urunlere guvendigim icin onları tercih edip yok ettim.En önemli olan şey duzenli kullanım ve masaj.
 

izmit_41

kirlideğil,yaPASyatozdu
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2009
465
9
Pahalı kremlere tonlarca lira ödeyip etkisini beklemek hiç bana göre değil doğrusu. Bu yaşa kadar aldığım en pahalı ürün dermoday'ın peptide göz kremi oldu ki onu da bir ay kullanıcam baktım fooos töbe bi daha göz kremine para vermem. Real'e ve carrefoursa'ya kozmetik ürün satan bir arkadaşıma sormuştum geçenlerde en iyisi hangisi diye, olay'ın ürünlerini tavsiye ederim demişti. Ben yine de bildiğimden şaşmadım tabii, belki de hata yaptım şuan için kestiremiyorum sonucu.
 

melishhe

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2008
939
1
30
Valla hangi kırısık kremi iyidir etki eder bilmem ama... once hiç yaşlanmadan gençken cilde bakmak gerekir.. benim annem 40 kaşında ama kız kardesim sanıyorlar. ikiz kızları var ama kardes diyorlar bize!! zamanında gencken almanya da hep anaannem kremler fln almıs, ekstra yogurt maskesi o maske bu masje hep yaparmıs haftalık gunluk bakımını

ben yaşlandım annem yaşlanmadı..

suan kırısık içinde nemlendirme içinde çil içinde avon un anew vs kremlerinik kullanıyo..

ozellikle lekeler için kendisi olumlu sonuc aldı. bende bakıyorum haklı..

o yuzden cildimize hep bakmalı... kremin adı sanı markası parası cokta onemli degil. dogru bakım dogru urun ve tabi merdiven altı sahte zararlı kimyasallardan bahsetmiyorum..

size yarıcak ürünü bulmanız dilegiyle :)
 

ema1

Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr
Pro Üye
10 Ağustos 2009
24.421
15.406
kafamçokkarıştıkızlar bu yazıyı okuyunca nasıl soyulduğumuzu daha iyi anlayacaksınız. bir sürü para vermeden de cildinizi koruyabilirsiniz. şahsen ben şok oldum. pahalı kermlere para yatırmanın cildimize yatırım olduğunu düşünürdümç
Kırışıklık kremleri işe yarıyor mu ?Modern kadının vazgeçilmezi kırışıklık kremleri gerçekten işe yarıyor mu ?
Ocak ayında ABD’deki Consumer Reports (Tüketici Raporları) dergisi bir araştırma başlatıyor. Bu araştırma kırışıklık kremlerinin gerçekten işe yarayıp yaramadığını test etmek şeklinde olacak. Ama bu kolay bir iş değil. Çünkü, gerçekleştirilmesi oldukça zor bir test. Bu klinik bir takibe oldukça yakın bir süreç çünkü bu ürünlerin pek çoğu kullanıcıların vücutlarında, bir çeşit biolojik etkileri olduğu iddiasındalar. Consumer Reports’un cevabını aradığı sual ise; “250 dolarlık bir krem, gerçekten de 20 dolarlık bir kremden üstün mü?”

Consumer Reports’un bildirdiğine göre, teste tabi tutulan kremleri Avrupa’da kozmetik değerlendirmeler üzerine uzmanlaşmış ve laboratuarlarda eğitim görmüş 200 farklı bayan uzman inceliyor. Bu bayanların çoğunluğu beyaz tenli, çizgi ve kırışıklıklar konusunda hassas ciltlere sahip orta-yaşlı (30 ila 70 yaşları arasında) bayanlar.

Testlerde kullanılmak üzere seçilen ürünler 38 dolarlık (Olay’in iki adet yenileme ürününü) kremlerle, 335 dolar (La Prairie's Cellular kremi) arasında değişen fiyat aralığında, süper marketlerde sunulan kremler ya da özel dükkanlarda satılan prestijli markalara gibi pek çok ürün bulunuyor

Deneklere ya bir adet ürün veya eğer ürünü üreten şirket iki adet ürünün birlikte kullanılmasını tavsiye ediyorsa (Yenilenme ürünlerinde durum böyle) bir ürün gündüz, bir ürün gece kullanılmak üzere iki ürün verildi. Denekler, yüzlerinin bir tarafına ürünü, diğer tarafına ise, herkesin ortak kullandığı ve sadece kontrol amaçlı, kırışıklık giderici iddiası olmayan bir nemlendirici sürdüler.

Deneklerin alışık oldukları makyaj ve temizleme işlemlerini yapmalarına izin verildi ancak, extra bronzlaştırıcı kullanmalarına izin verilmedi ve test başlamadan bir süre önce de normalde kullandıkları nemlendirici ürünü bırakmaları şart koşuldu.

Test 12 hafta boyunca devam etti. Çünkü uzman dermatologlara göre, bir değişiklik söz konusuysa, gözlem açısından bu süre gerekli. Teste tabi tutulanlar için testten önce, test süresince ve 12 haftalık testten sonra çeşitli değerlendirmeler yapıldı. Testlerin gerçekleştirilmesi ve ve verilerin analizi dahil tüm proje yaklaşık olarak 10 ay sürdü.

Test sonrası değerlendirmeler iki şekilde yapıldı. Laboratuar cihazları kırışıklık derinliğini ve cildin pürüzlülüğünü (santimetrenin 2400’de 1’i kadar bir hassasiyetle) ölçebilecek yüksek teknolojili ptik sistemler kullanıyorlardı. Bu cihazlar ile çizgilerin en belirgin olduğu bölgelerde tarama yapıldı (göz ve ağız çevresi). Ayrıca testten önceki ve testten sonra çekilen binlerce fotoğraf üzerinde de detaylı incelemeler yapıldı.

Enteresan bir biçimde hem makineler hem de araştırmacılar (istatistikçiler) aynı şeyi gördüler. Bayanların yüzlerindeki değişimler yarı yarıya idi –bunlar da temelde çok küçük ilerlemelerdi. Bazı ürünler bazı deneklerde aynı ürünü kullanan diğer deneklere oranla çok daha iyi sonuçlar verdi. Bu da açık bir biçimde her bayanın cildinin uygulanan ürünleri faklı bir şekilde absorbe ettiğini ve farklı reaksiyonlar verdiğini ortaya koyuyor.

Consumer Reports dergisinin New York’taki proje editörü Nancy Metcalf araştırma konusunda şunları söylüyor;

Genel olarak denekler test ettikleri ürünler konusunda pozitif düşünceler sergilediler. Ancak doğruyu söylemek gerekirse kullandığınız hiçbir ürün sizi 30 yaşındaymışsınız gibi gösteremeyecektir.

Benim açımdan en enteresan olan ise Testin sonunda, genel toplamda en çok fayda sağlamış gözüken ürünün sadece Avrupa’da satılan Diadermine olması idi. Hem Avrupa hem de A.B.D’de satılan en faydalı ürün ise Olay Regenerist idi. Bu da cildiniz için çok uygun olacak muhteşem bir ürünü eczanelerde de bulabileceğiniz anlamına geliyor. Aslına bakarsanız, test sonuçlarına göre en üst sırada yer alan dört üründen ikisi hipermarket markalı ürünlerdi.

Test sonuçlarına göre en az etkin olanlar ürünlerden birisi ise aynı zamanda en pahalısı olan La Prairie Cellular ürünü idi.

Krem kullandığınızda, siz kendinizde göze çarpan bir değişiklik olsun ümidindesiniz ve arkadaşlarınızın size ve cildinize baktığında değişimi fark etmelerini bekliyorsunuz. Ancak kırışıklıklar sonuçta bir hastalık veya sağlık sorunu değiller, ve bunu böyle görmeniz bu bakış açısına sahip olmanız gerekiyor.

Kırışıklıkları yok etmektense başlangıçta durdurmak ve ilerlemelerini engellemek çok daha basittir. Bize çalışmamızda yardımcı olan dermatologlardan birisi korumanın bir numaralı unsur olduğunu söyledi, yani labaratuarda aldığımız sonuçların yanında, makalemize ayrıca bir de kırışıklıklardan korunmak için yapılması gerekenler listesi ekledik.

Dergi, bu önleyici önlemleri şöyle sıralıyor;

• Güneş kremi kullanın: Tüm sene boyunca kullanın ve SPF’si yükske kremlerin daha iyi koruma sağladıklarını da unutmayın.

• Yüzünüzü gölgede tutun: Bir şapka ve güneş gözlükleri yardımıyla yüzünüzü güneşten koruyun.

• Bronzlaşma salonlarından ve solaryumlardan uzak durun: Sadece bronzlaşma spreylerini kullanın ancak üzerine mutlaka güneş kremi de uygulayın.

• Siagarayı bırakın: Tütün cilde zaralı etkileri bakımından güneş ışığının hemen arkasından ikinic sırada gelmektedir.

Evet Consumer Reports dergisinin bu önemli araştırmasının sonucu şöyle özetleyebiliriz,

-Kremlerden çok fazla bir şey beklememizin yanlış olduğu
- Kremin 30 ya da 250 $’lık (yani 50 YTL 400 YTL) olmasının yani fiyatının bir şey fark etmediği

03 Şubat 2007, 15:051049
Yorum Ekle

Arkadaşına Gönder

Yazıcıya Gönder


hepsi para tuzağı
 

netertua

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2007
2.111
10
arkadaşım kaz ayağı bölgesindeki kırşıklıklar için bir ürün almıştı ve gerçektende geçti.
ama dediğiniz gibi bazıları sadece para tuzağı.
 

koyukahverengi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2010
382
8
lisedeyken biyoloji öğretmenimiz şekil üstünde göstermişti bize kesinlikle kırışık kremlerinin hiç bir olumu sonucunun olmadığını, o gün beynime kazımıştım ve asla biliyorum fayda etmeyeceğini


buna benzer bir bilgi ben de anımsıyorum hücre çeperinden içeriye hücreye ait olmayan hiçbir şeyin giremeyeceği ile ilgili bir şeydi. yalnız teknoloji çok ilerledi ve kremlerdeki etken maddelerin çevresi hücrenin içine kabul edeceği bazı organik maddelerle kaplanıp deririn en alt tabakalarına kadar girebilmesi sağlanıyor.

ve evet bence de... bal gibi etki ediyor. annemden biliyorum. yüz ovali resmen eski haline döndü derin kırışıklıkları açıldı göz altı torbaları azaldı. bunlar benim gözümün gördükleri o nedenle başka bir şeye inanmam. bu arada annemin kullandığı loreal marka bir üründü. ki marketlerde vs bile satılıyor. daha pahalı kremler daha iyi etki eder mi o konuda bir bilgim yok. belki de eder ancak deneyerek anlayabiliriz.

herşey bir tarafa kırışıklık gibi meselelerde krem sürmek tek çözüm değil. beslenme de çok önemli spor da çok önemli belirtildiği gibi. spor yaparken salgıladığımız hormonlar cildimize, moralimize ruh halimize, adet düzenliliğimize, tansiyonumuza, zindeliğimize vs herşeye olumlu etki yapıyor.
 

woman35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2008
57
0
Bal gibi de etki ediyorlar.Dudak kenarlarımda ve alnımda başlayan ince cizgilerimi başlarken fark edip evet pahalı urunlere guvendigim icin onları tercih edip yok ettim.En önemli olan şey duzenli kullanım ve masaj.

katılıyorum. bende sürekli dior un ürünlerini kullandım ve çok faydasını gördüm.herkes cildimin çok güzel olduğunu ne kullandığımı sorar.ve yaşıma göre hala kırışıklık yok denecek kadar az.