Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

küçüğüm

Konusu 'Hayat Bilgisi' forumundadır ve EU1 tarafından 19 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

  19 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : EU1
 1. EU1

  EU1 Ziyaretçi

  Küçüğüm ( Yazar : LORINA ZILAN )


  Sen daha hayatı, sevgiyi, gerçeği, yalanı tanımıyorsun. Doğmak için sebebin ne bilmiyorsun. Ben sana anlatsam yaşadıklarımı, gördüklerimi, hayatı anlatsam yinede doğar mısın? Hayat,sevmek nedir bilir misin? Sevip de kavuşamamak, ayrılmak zorunda olmak nedir, bilir misin? İnsanlar acımasızdır küçüğüm. Sana seni, kendini, kalbinde taşıdığın sevgini, duygularını unuttururlar. Tüm kalbinle savaş açsan, silahın ne olursa olsun yenilirsin. Savaş kötüdür be küçüğüm! Ama mecbur ederler. Bir gün gelir, en yakının senin en uzağın olur, hiç tanıyamayacağın hale gelir. En uzağın, hiç tanımadığın senin en yakının, canın olur. Onun için canını verebilir hale gelirsin. Gözden uzak da olan gönüldende uzak da olur derler ya küçüğüm, inanma! Sen onu gönlünde yaşatırsan sana hep yakın olur. Sevmek güzel duygudur, ayrılık olmasa! Güller güzeldir, dikenleri olmasa!Sana iki örnek. Hep bi güzel vardır ama katlanman gereken engeller vardır o güzel olana kavuşman için. Hayat bir okuldur! İnsanlar öğretmen ve öğrencidir. Acılar, çekilen çileler, kayıplar, feryatlar derstir. Gözyaşları defterdir. Kalbin, duyguların, özgürlüğün kitaptır. Hayat okulundan başarıyla geçmelisin! Yaşamalısın! Asla isyan etmemelisin! Hayat okulunda başarılı olursan mükafatın(diploman) kefenin olur. Geldiğin, eriştiğin yer toprak olur. Yine geride kalanları üzersin. Arkandan gözyaşları, ağıtlar. Sonra, sonra yıllar geçer unutulur gidersin. Öğrenmenin sınırı yoktur! Sen hep bildiğini sanırsın, ama bilmediğin ok şey vardır hep. Hayat budur.Ağaçlara bak küçüğüm! Onlar yağmurdan yararlanırlar, toprak sayesinde buyur. Meyveler açar, insanlar alır. Ağaçlarda, insanlarda hep başka şeylere bağlı olarak yasarlar. Dünya menfaat dünyasıdır. Kimse kendinden başkasını düşünmez. Bir ananın evladını yangında unutup, kendi canını kurtarması gibi. Bir evladın nankörlüğü gibi. Bir kızın olur, el bebek gül bebek büyütürsün. Çok seversin. Canının bir parçası olur. Ama bir gün gelir alırlar elinden. Sense elin kolun bağlı hiçbir şey yapamazsın. Geri dön diyemezsin Yaşamak namus içindir. Yalnız kalırsan, bir başına sokaklarda, namusundan başka hiçbir şeyin kalmazsa hayatta, onu da almak için uğraşacaklardır. Hayat bir savaştır. Tek silahın aklın ve inancındır. İnsanlar, acılar, kederler, kaderin düşmanındır. Onlara karşı tek başına savaşmalısın. Kazanmak için, mutlu olmak için,gülmek için, özgürlük için, kavuşmak için savaşmalısın. Kanının son damlasına kadar! Sen sen ol küçüğüm, kanma, yenilme, öğren!Ortam ne olursa olsun yasa! gül hayata gıcıklık olsun. Düşmanlarını sevindirme. Kendini bil.Ezme, ezdirme ezilme. Sev sevebilirsen.Bütün bunları Kabul ediyorsan doğ küçüğüm.Aramıza hoş geldin.
   
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.