• İstediğin her konuda başarılı olabilirsin! Saklama Kendini…
    Detayları incelemek için tıkla!
  • Bil Kazan Yarışması 21 Eylüle kadar uzatıldı ve sorumuz yenilendi
    Soruyu bilen şanslı 20 üyemize Sesu Tüy Dökücü Krem hediye ediyoruz.
    Katılmak için TIKLAYIN!...
  • 3. Hafta Pınar Labneli Tarif Yarışması başladı.
    Pınar Labne lezzetlerı yarışıyor. Her hafta birinciye süpriz hediyeler.
    Lezzetli yarışmaya katılmak için HEMEN TIKLA !..

Küçük bebeği varken hamile kalanlar

mely15

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2015
6.645
4.598
Rabbim kolaylığını versin sağlıkla gelsin inşallah zor olacağı kesin ama nasip olmuş dünyaya geleceği varmış seni anlayabilirim bende sekiz aylıkken bebeğim kalmıştım ama düşük oldu KESK’e olsaydı insan başta üzülüyo ama kaybedince daha çok üzülmüştüm

Pembis Hayaller

Huzurla gel Kelebeğim ❤
Pro Üye
15 Ocak 2016
5.054
28.833
23
Neden agliyosunuz yapmayın Allah aşkına beraber büyürler ne güzel evet zordur tabi ama rabbim gucunude verir insallah

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-09-2020

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 3 gün kaldı.

Vernix (bebeğinizin cilt yüzeyinde bulunan kremsi koruyucu madde) doğum sırasında hala bulunuyorsa bu genelde bebeğin sırtında bulunur. Bebeğin cildindeki vernix ayrışırken, berrak ve açık sarımcı renkteki amniyotik sıvı süte benzer bir hal alır. Bu evrede bebek 700-1,000 ml amniyotik sıvı ile çevrelidir. Doğum tarihi geçerse non-stres testleri yapılır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Matsiyah

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2018
1.073
607
Rabbim kolaylığını versin sağlıkla gelsin inşallah zor olacağı kesin ama nasip olmuş dünyaya geleceği varmış seni anlayabilirim bende sekiz aylıkken bebeğim kalmıştım ama düşük oldu KESK’e olsaydı insan başta üzülüyo ama kaybedince daha çok üzülmüştüm
Inşallah ne düşüneceğimi bilmiyorum kendimi kızıma karşı suçlu hissediyorum onu sütten kesmem gerek ve bu beni çok üzüyo :KK61:

Matsiyah

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2018
1.073
607
Neden agliyosunuz yapmayın Allah aşkına beraber büyürler ne güzel evet zordur tabi ama rabbim gucunude verir insallah
Kızımı sütten kesmek istemiyorum ama buna mecburum bu yüzden kendimi çok suçlu hissediyorum onunla yeterince ilgilenemezsem diye üzülüyorum sürekli ağlamak geliyor içimden :KK43:

filmdelisi

Guru
Kayıtlı Üye
8 Mart 2015
13.151
39.117
32
Aman olan olmuş.
Ağlamanın manası yok.
Benim bebeğim 5 aylıkken hamile kaldım.
Zor yani, şöyle ki hayatı tam tamına hızlandırılmış yaşayacaksınız.
Ağırkanlı, sakin, eli yavaş, mıymıntı vs olma lüksünüz yok.
Bir elinizde bebeğinizi emzirip, diğeriyle iş yapıp aynı zamanda konuşarak büyükle sohbet edeceksiniz.
Çok söylenseniz, ağlasanız, çıldırsanız da birbirlerine bir sarılmalarını görünce ‘hayatımda bundan iyi bir şey yapamazdım’ diyeceksiniz :)

Matsiyah

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2018
1.073
607
Aman olan olmuş.
Ağlamanın manası yok.
Bir elinizde bebeğinizi emzirip, diğeriyle iş yapıp aynı zamanda konuşarak büyükle sohbet edeceksiniz.
Çok söylenseniz, ağlasanız, çıldırsanız da birbirlerine bir sarılmalarını görünce ‘hayatımda bundan iyi bir şey yapamazdım’ diyeceksiniz :)
Inşallah dediginiz gibi olur. Olayın şokundan mi bilmiyorum ama bu bebeğe hiç bisey hissetmiyorum. Zamanla gecer degil mi bu his?

ByNkoaLa

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2018
20.184
94.995
Benm oğlum 9 aylıktı hamile kaldığında doğumda 18 aylıktı minicikti bende ağladım ama yaoacak bişey yok :)
Suna ikisi de büyüdüler az buçuk ve birbirlerine arkadaş oldular çok da iyi anlasiyirlar maşallah.

Ama buyutene kadar elbette çok zor bı surec
Allah yardımcınız olsun

sirkencubin

waiting for our rainbow
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2008
15.457
8.421
Aman olan olmuş.
Ağlamanın manası yok.
Ilk bebekte dogum normal mi idi sezaryen mi?

Matsiyah

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2018
1.073
607
Benm oğlum 9 aylıktı hamile kaldığında doğumda 18 aylıktı minicikti bende ağladım ama yaoacak bişey yok :)
Suna ikisi de büyüdüler az buçuk ve birbirlerine arkadaş oldular çok da iyi anlasiyirlar maşallah.

Ama buyutene kadar elbette çok zor bı surec
Allah yardımcınız olsun
Amin inşallah emzirdiniz mi peki hamileyken ?

ByNkoaLa

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2018
20.184
94.995
Amin inşallah emzirdiniz mi peki hamileyken ?
Kendisi bıraktı benm direk
Ben uğraşmadım hatta emzirmek için uğraştım ama almadı

Doktor 6. Aya kadar emzirebilirsin ama çok iyi beslenmek her zaman et ve proteinli şeyler yemen lazm demişti :)

Yiyemeden emmeyi birakti

Matsiyah

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2018
1.073
607
Kendisi bıraktı benm direk
Ben uğraşmadım hatta emzirmek için uğraştım ama almadı

Doktor 6. Aya kadar emzirebilirsin ama çok iyi beslenmek her zaman et ve proteinli şeyler yemen lazm demişti :)

Yiyemeden emmeyi birakti
Benim emiyor hala inşallah sorun olmazda hep emer.

sirkencubin

waiting for our rainbow
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2008
15.457
8.421
Iki bebeğe yetemezsin dedi doktor kesmen gerek dedi bende emzirmek istiyorum
Tandem nursing diye bir sey var yani gebe iken emzirebilirsin. Mutlaka arastir Bu konuyu. Hatta beslenmeni filan profesyonel yardim alarak gozden gecir.
Normaldi sizin nasıldı
Ben bebegimi kaybettim ama sezaryen oldum. Simdi tekrar gebe kalabilmek icin asgari bir bekleme surem var onu geciriyorum

filmdelisi

Guru
Kayıtlı Üye
8 Mart 2015
13.151
39.117
32
Inşallah dediginiz gibi olur. Olayın şokundan mi bilmiyorum ama bu bebeğe hiç bisey hissetmiyorum. Zamanla gecer degil mi bu his?
Benim ilk gebeliğim öyleydi.
Doğunca da adapte olmakta epey zorlandım ta ki yeniden hamile olduğumu duyana kadar.
Elbet geçecek, ya doğunca ya size gülünce:)
Diyorum ya beden ve ruhen gerçekten çok çok zor am benimkiler el ele tutuşup yürüyorlar falan, büyük küçüğe ayakkabı giydiriyor.
Öyle görünce ağlıyorsunuz:)
O hallerini hayal edin şimdiden.
Bana ilk sene akıl sağlığını koru yeter demişlerdi, çok doğruymuş.
Size de aynını öneririm😍

Matsiyah

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2018
1.073
607
Tandem nursing diye bir sey var yani gebe iken emzirebilirsin. Mutlaka arastir Bu konuyu. Hatta beslenmeni filan profesyonel yardim alarak gozden gecir.

Ben bebegimi kaybettim ama sezaryen oldum. Simdi tekrar gebe kalabilmek icin asgari bir bekleme surem var onu geciriyorum
Başımız sağolsun Rabbim sabrınızı arttırsın.