Küçük bebeği varken hamile kalanlar

mely15

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2015
5.472
3.619
Rabbim kolaylığını versin sağlıkla gelsin inşallah zor olacağı kesin ama nasip olmuş dünyaya geleceği varmış seni anlayabilirim bende sekiz aylıkken bebeğim kalmıştım ama düşük oldu KESK’e olsaydı insan başta üzülüyo ama kaybedince daha çok üzülmüştüm

Pembis Hayaller

Huzurla gel Meleğim ❤
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
15 Ocak 2016
4.040
23.089
Neden agliyosunuz yapmayın Allah aşkına beraber büyürler ne güzel evet zordur tabi ama rabbim gucunude verir insallah

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-09-2020

Hamileliğimin 9. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 218 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu yaklaşık 16-18 mm oldu. Ağırlığıda yaklaşık olarak 0.94 gr. Bebeğiniz bir sıvı ile çevrili olsada akciğerleri hava alıp vermek için çalışmadığından dolayı boğulma söz konusu değildir. Bebeğpinizin ihtiyaç duyduğu oksijen bebeğe göbek kordonu yardımıyla sizin tarafınızdan gönderilir. Bebeğinizin kol ve bacakları bugünlerde hareket etmeye başlayacak. Ultrason da bu hareketleri görebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 4 gr. - Yaklaşık boyu : 16 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Matsiyah

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2018
1.072
604
Rabbim kolaylığını versin sağlıkla gelsin inşallah zor olacağı kesin ama nasip olmuş dünyaya geleceği varmış seni anlayabilirim bende sekiz aylıkken bebeğim kalmıştım ama düşük oldu KESK’e olsaydı insan başta üzülüyo ama kaybedince daha çok üzülmüştüm
Inşallah ne düşüneceğimi bilmiyorum kendimi kızıma karşı suçlu hissediyorum onu sütten kesmem gerek ve bu beni çok üzüyo :KK61:

Matsiyah

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2018
1.072
604
Neden agliyosunuz yapmayın Allah aşkına beraber büyürler ne güzel evet zordur tabi ama rabbim gucunude verir insallah
Kızımı sütten kesmek istemiyorum ama buna mecburum bu yüzden kendimi çok suçlu hissediyorum onunla yeterince ilgilenemezsem diye üzülüyorum sürekli ağlamak geliyor içimden :KK43:

filmdelisi

Guru
Kayıtlı Üye
8 Mart 2015
9.063
24.600
Aman olan olmuş.
Ağlamanın manası yok.
Benim bebeğim 5 aylıkken hamile kaldım.
Zor yani, şöyle ki hayatı tam tamına hızlandırılmış yaşayacaksınız.
Ağırkanlı, sakin, eli yavaş, mıymıntı vs olma lüksünüz yok.
Bir elinizde bebeğinizi emzirip, diğeriyle iş yapıp aynı zamanda konuşarak büyükle sohbet edeceksiniz.
Çok söylenseniz, ağlasanız, çıldırsanız da birbirlerine bir sarılmalarını görünce ‘hayatımda bundan iyi bir şey yapamazdım’ diyeceksiniz :)

Matsiyah

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2018
1.072
604
Aman olan olmuş.
Ağlamanın manası yok.
Bir elinizde bebeğinizi emzirip, diğeriyle iş yapıp aynı zamanda konuşarak büyükle sohbet edeceksiniz.
Çok söylenseniz, ağlasanız, çıldırsanız da birbirlerine bir sarılmalarını görünce ‘hayatımda bundan iyi bir şey yapamazdım’ diyeceksiniz :)
Inşallah dediginiz gibi olur. Olayın şokundan mi bilmiyorum ama bu bebeğe hiç bisey hissetmiyorum. Zamanla gecer degil mi bu his?

ByNkoaLa

İki prensten🤴🤴sonra prensesimizz👸geliyoooorr
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2018
18.664
90.543
Benm oğlum 9 aylıktı hamile kaldığında doğumda 18 aylıktı minicikti bende ağladım ama yaoacak bişey yok :)
Suna ikisi de büyüdüler az buçuk ve birbirlerine arkadaş oldular çok da iyi anlasiyirlar maşallah.

Ama buyutene kadar elbette çok zor bı surec
Allah yardımcınız olsun

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-05-2020

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 77 gün kaldı.

Bebeğinizin gözleri artık göz yuvalarında hareket edebiliyor. Kasılmalar başladığında ve hangi durumda doktorunuzu arayacağınızı doktorunuzla kararlaştırın. Ayrıca bebeğiniz erkek ise doğumda sünnet seçeneğini düşünebilirsiniz. Diğer kültürlerde doğum : Bir çok kültürde emziren anneler ile ilişkiye girmek tabudur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

sirkencubin

Guru
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2008
14.699
6.891
Aman olan olmuş.
Ağlamanın manası yok.
Ilk bebekte dogum normal mi idi sezaryen mi?

Yukarı Alt