Küçük Düşün Büyük Olsun!

thesekreter

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2013
2.043
5.254
selamm gece kuşu geldi.
Aksam kiz durmadi en son kanepede ayagimda uyudu
Esim tv izliyodu dedim napim? birak dalsin ben getiririm dedi.
Biri bir kanepede digeri diger kanepede uyumus.
3 de kizin sesine uyandim aldim emzirdim besigine
Uykum kacti.

Esim diyoki beni yollican dimi koye izin vercen diyo sanki gitme diyince gitmicekde orda burnundan getirmim diye gonlumu yapiyo iste.
Git banane dedim.
Agustos sonu sizi koye goturim bunaldin ben kiza bakarim nolcak orda otursak bile dehisiklik olur falan dedi.
Kiz kucik dedim.

Kaynim karisi falan koyde.
kaynimla oglunun bacagina kene girmis.
Eltime girmemis kene bile dokunmuyo kadina😁 kendini riske atmamis.
Hastanede cikartmislar.

Elti kizi agzimi yokladi uzakda olan yenge napiyosun falan fistik anneemlerde alyosu gormek istiyorlardi dedi.
Bende iteleye iteleye daha napim gelsinler dedim
Hemen aksamina eltim msj atmis.
organizeler yani
Kabul ederseniz bir ara alyosu gelip gorelim diye.
Bunlara yol yapmak istemiyorum ama esim diyoki vurusun bitecegi yok illa gelecekler gelsinler diyo.
Bende hep disardayim dikkat ederler diyo
Valla opmesinler falan dedim bende.
Ay virüs olmasa şimdiye kac kez gelirlerdi merak ediyolardir opmesinler canim biz tokalasmiyoruz hala insanlarla küçücük bebeğe dikkat ederler heralde

sutlukawe

Guru
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2008
1.233
2.294
Kizlar kizim 3gundur kaka yapmiyor
bugun 4.gun
sık emiyor
sutum var kilo alimi iyi
cis yapiyor bezi doluyor ama kaka yapamiyor.
basina gelen var mi?
nette 1 hafta fln normal yaziyo.
surekli gittigim bi dr falan yok hani soracagim.
dr. gotursek mi beklesek mi
duphalac vardi evde ondan iciyorum benden ona gecer belki🙄
aksamda minicik zeytinyag verdim yine yok
Atti yagi zaten gitmemisti bile agzindan.
ay ikiniyo falan gazini cikariyorda
Zabah zabah boyle seyler yazdim emme analik iste netcen care ariyorum
Anne sutunde 10 güne kadar normal demişti doktor bziim rekor 9 gün, çocukta huzursuzluk yoksa sorun olmuyormus

sutlukawe

Guru
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2008
1.233
2.294
Günaydın kızlar💕
Akşam da yazamadım. Yemek yapmıştım sulu köfte kız seviyor yedi. Yogurt verdım. Semizotunu sade yedi. Yogurta hiç birşey karıştırtmıyor. Bir de yemek yapmışım Çorba istiyorum dedi. Ne çorbası tarhana çorbası😅 artık yemek ismi de söylüyoruz. Yaptım hemem işte ne yaparsın analık 😂 yemekten sonra gözümde batma ve çapaklanma oldu sonra ağrı oluştu kızardı. Baktıl çapak sarı renk arttı. Doktora gittik. 2 damla bir krem verdi. Şuan biraz şişik. Gözüme pamuk bant yapıştırdım. Yoksa çok sulanıyor. Okuyamıyorum çok. Hemen yoruluyor gözüm. Ne zaman geçer bilmiyorum.
kahvaltıdan önce tutturmuş biberonla süt tuvalete götürdüm Elini yıkamayacakmış. Dedim yıkamazsan süt de yok kahvaltıda yok. Dediğini yaptırmak için direndi. En son Pes etti anne elimi yıkayacağım dedi :) aferin kızıma dedim elini yıkadık sarıldım. Anlattım. Bakalım ne zaman geçecek bu direnişleri
Geçmiş olsun canım

sutlukawe

Guru
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2008
1.233
2.294
Selam kizlar
Yolda kepçe çalışma yaparken kabloyu koparmış dün, dün öğlen 3 gibi elektrik gitti daha yeni geldi çok zor ya bu kadar uzun süre
Elektrik gelince çamaşır makinası çalıştırdım bulaşık makinası çalıştırdım. Yarın gorumceme gidicez çok ısrarla cagiriyorladi kaç aydır, eşimin izni yok ilk defa trenle gidicez çocuklar ve ben🙈 umarım oğlum durur. Trende çok güzel onlemeler alınmış gibi gorunuyo bakalım umarım öyledir.
Bir taraftan valiz hazırladım yikananlardan da koyucam
Yemeğe de patlıcan yemeğiyle bulgur pilavı yaptım dünden de köfte patates var
Daha çocuklar yıkanacak ben duş alicam elektrik elimizi kolumuzu bagladi

nazenin9320

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2017
527
2.157
30
tr_lelli tr_lelli
lellim benim kızlarda yapmazlardı kakalarını, annem hemen papixler varya kulak çöpü onun pamuklu ucunu az zeytinyagına batırır poposunun etrafına sürerdi ama masaj yapar gibi uyarayım ben derdi sonra kapatırdı bezini beş dakikaya yapardı benim kızlarım istersen öyle yap, biz faydasını gördük inşallah sana fayda getirir canım.

babyloading87

Hersey cok guzel olacak!
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2015
15.359
29.234
33
Kızlar altın koşuyor düğünler başladı nasıl takılık alıcaz bakalım. 400 tl olmuş insaf dedim.
Yaa vala
Annemin kuzeni var kızı hamile
Cok iyi kızdır severim
Durumu iyi değil ama bana 3 lü takım getirmisti kıza cok güzeldi.
Anneme gecen hafta dedim,ben gram takcm ona isime yarasın kızın bari dedim.
Grm oldu 400 🤦🏻‍♀️
Ama takcm gönlümden gecirdim.
Evde alıp attıklarımdan takcm artk.🤷🏻‍♀️

thesekreter

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2013
2.043
5.254
Yaa vala
Annemin kuzeni var kızı hamile
Cok iyi kızdır severim
Durumu iyi değil ama bana 3 lü takım getirmisti kıza cok güzeldi.
Anneme gecen hafta dedim,ben gram takcm ona isime yarasın kızın bari dedim.
Grm oldu 400 🤦🏻‍♀️
Ama takcm gönlümden gecirdim.
Evde alıp attıklarımdan takcm artk.🤷🏻‍♀️
Cömert kuzum Allah daha çok versin sana birinin ihtiyacını görüyorsun rabbimde seni zorda koymasın😍

thesekreter

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2013
2.043
5.254
Benim teyze kızı da 2 aya fln dogum yapcak eşiyle tekstil de çalışıyordu korona dönemi iş olmasi ev kira bi çocuk daha var orcla kira odemisler ablamlara soykedim kiz kardesime fitreyi toplayip verdik ne sevindi kiz esimin isleri iyi sukur bu sira inaniyorum teyzem rabbim sizin işinizi rast getirsin çok sevindi ddi

thesekreter

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2013
2.043
5.254
Selam kızlar koşturmaca lı bir gün du merkeze çıktım kahvalti sonrası etrafı toplayıp iskide isim vardi hallettim kuaför e gittim kadin yoktu kaş aldircaktım kaldi yol üstündü yarın bakicam artik donuste defactoya uğradım esime şort baktım beğendim beden yoktu tshirt aldim şort istiyorum kendime bi kumaş şort 40 tl almadım tedi de gördüm 19 tlye vardı ordan bakicam ev yanıyor ev için alcam bugun serindi yarim saat yurumusum hamlamisim valla yoruldum baya oglus a nurtopu var ordan 1 tshirt 1 şort 22 verdim iki küçük pasta 22 verdim onur markete uğradım nektar kiraz salatalik semiz otu ekmek 2 tane 4 litrelik dalan sivi sabun indirimliydi 18 den 12 ye düşmüş aldim içe tea 30 tl harcamisim burdada baya gider şampiyonlar az az var ındirim goriyim alirim deodorant azalmış benim onada bakicam bu ara eksik bitmiyor

thesekreter

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2013
2.043
5.254
Gelince az dinlenip buzluktan son taze fasulye yi yaptim pilav salata yogurt yedik 2 saat balkonda otururduk ev sicak balkon serindi cay çekirdek yaptık aksam az yedim yürüdüm diye sevinirken dünden köfte vardı baktım bizimki ekmek arası yapiyo yeşil sogan domates yarısını kaptim😅😅 hadi bakalim nereye yuruyosun gırtlagi tutamiyiruz😂😂

babyloading87

Hersey cok guzel olacak!
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2015
15.359
29.234
33
Benim teyze kızı da 2 aya fln dogum yapcak eşiyle tekstil de çalışıyordu korona dönemi iş olmasi ev kira bi çocuk daha var orcla kira odemisler ablamlara soykedim kiz kardesime fitreyi toplayip verdik ne sevindi kiz esimin isleri iyi sukur bu sira inaniyorum teyzem rabbim sizin işinizi rast getirsin çok sevindi ddi
Allah kabul etsin🙏🏻
Ne güzel düsünmüssünüz.

babyloading87

Hersey cok guzel olacak!
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2015
15.359
29.234
33
Hellööö 3-5 nöbetcileri🙋🏻‍♀️
Gece kalkmaları nezman bitcek ya💆🏻‍♀️
Bari 1 e inse deliksiz uyusak artk🕺🏼
Aksm üzeri saat 19.00 de kapı caldı kargo geldi ben sok😀
Elbise almıstım trendyoldan o gelmis.
Evi secmisim demek adres bakmadan cat diye onaylıyorm siparisi,iyiki sabah gelmemis.
Gecen de kocama don atlet aldım,ofise geldi🤦🏻‍♀️😆
Ay bide cat diye actm kargoyu adamın donlarmıs😂
Rezillik valla😅

Selincms

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2020
57
20
25
Merhabalar.

Birikim!
Tasarruf!
Kumbara!
indirim!

Nelerden tasarruf ederek nekadar biriktiririz?

Birikim için neler yapmalıyız?

En güzel birikim öncelikle bilgi birikimidir.

O halde bildiklerimizi paylaşarak ve tasarruf yollarımızı anlatarak hayallerimize küçük küçük adımlarla yürüyelim.

Kücük damlalar büyük okyanus olsun.

Sloganımız "zoru" basarırız "imkansız" zaman alır :KK66:
Eşimin işleri bir yoluna girse bende yapacam çocuklarım adına tabi inşallah

Yukarı