• İstediğin her konuda başarılı olabilirsin! Saklama Kendini…
    Detayları incelemek için tıkla!
  • Bil Kazan Yarışması 21 Eylüle kadar uzatıldı ve sorumuz yenilendi
    Soruyu bilen şanslı 20 üyemize Sesu Tüy Dökücü Krem hediye ediyoruz.
    Katılmak için TIKLAYIN!...
  • 3. Hafta Pınar Labneli Tarif Yarışması başladı.
    Pınar Labne lezzetlerı yarışıyor. Her hafta birinciye süpriz hediyeler.
    Lezzetli yarışmaya katılmak için HEMEN TIKLA !..

Küçük Düşün Büyük Olsun!

tr_lelli

Ne için varsan O'nun için yaşa🍃
Kayıtlı Üye
1 Mart 2010
35.325
74.587
Sadece rota yapılmıyor
SOn ası da galiba 300 ödendi
Bexsero falam da yapılıyor
Rota 125 birinde 200 küsür biirinde ödedik galiba
3 ay arayla 2 kez yapılıyor menengit
menenjiti kesin yaptiririm rotada hala kararsizim.
Doktorda kesin yaptir yaptirma demez ama

dimple81

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2018
3.347
9.549
39
Kızlar selaaaamm
Sağolun fikir veren arkadaşlara da ayrıca teşekkür ederim. Çok şükür gece rahat uyudu. Bugün de ateşi yok. Dişi çıkıyor. Nezle olmuş burun fışır fışır. Geldik denize ateşi olmayınca biraz burun rahatlar diye. Uyudu şimdi. Gece saat 4 de beni sitenin teknik ekibinden aradılar. Alt komşu haber vermiş. Mutfağı su basmış. Koridor mutfak su.,su arıtıcısından su sızmış. Açtırdık kapıyı halıları topladılar bayağı aksiyon vardı gece.
Ay çok geçmiş olsun ya
Niye öyle oldu ki

dimple81

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2018
3.347
9.549
39
Bende artik gr al diyorum.
ya da para tak
Ay çıktım bir çeyrek birde 0,5 gram aldım
Çeyreği 780 TL verdim
Gram a 240 TL verdim
Eşime dedim işyerinde katılıp alsan 50 TL verecektin
Ayrı aldın 250 TL verdin zaten düğüne kadar 300 TL olur bu
Birde hiç bir öndüç yok
Merhabalık var
Ben bilerek kendim aldım
Gider alır şimdi benim ki gr
Sonuçta TL nin en büyük para birimi 200 TL , sen ondan da fazla takıyorsun
Hele şu piyasa da dedim

dimple81

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2018
3.347
9.549
39
Annemlerin nohut biçildi
Taze taze kışa aldım bir poşet gelirkeb
Annem yoğurt, erik , kayısı, kabak, biber, domates,salatalık,bazlama ve gözleme koydı
Hepsi bahçenin mahsülü
Bende bugün taze taze nohut pişirdim ocak da şuan
Yanına pilav salata yaparım
Dünden domates çorbası var
Evde olunca yemek yapmak kolay
Karpuz keserim

Babam uzun saksı ve tohum verdi
Balkonda maydanoz dere otu roka yetiştireceğim 🙏🥰

babyloading87

Hersey cok guzel olacak!
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2015
17.176
39.082
33
Ay çıktım bir çeyrek birde 0,5 gram aldım
Çeyreği 780 TL verdim
Gram a 240 TL verdim
Eşime dedim işyerinde katılıp alsan 50 TL verecektin
Ayrı aldın 250 TL verdin zaten düğüne kadar 300 TL olur bu
Birde hiç bir öndüç yok
Merhabalık var
Ben bilerek kendim aldım
Gider alır şimdi benim ki gr
Sonuçta TL nin en büyük para birimi 200 TL , sen ondan da fazla takıyorsun
Hele şu piyasa da dedim
Bereketli olsun cnm

babyloading87

Hersey cok guzel olacak!
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2015
17.176
39.082
33
Birde sunu söylemeden edemicem,birikim diyince nasıl bir birikim bekliyor insanlar bilemeyrum ama ben hic 10 gr 20 gr alamadım birikimde.
Her evin ekonomisi farklıdır.
Yarım maasla ben bukadr yapabiliyorm
Üstüne bir de koca faktörü var bende.
Misal gecen ay 1 ceyrek parası fazla ayırdım😣
Krediyi kitledi adam bana.
Sunlar 24 ayar pahalıdan alıyorm belki ama almasam koci mazota yatırır.
Özetle herkesin birikimine kimse karısamaaz😏

dimple81

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2018
3.347
9.549
39
Birde sunu söylemeden edemicem,birikim diyince nasıl bir birikim bekliyor insanlar bilemeyrum ama ben hic 10 gr 20 gr alamadım birikimde.
Birikim adı üstünde ufak ufak artırarak yapılır
10 gr bir kerede alan ya kredi ile yada toplu para geçiyor eline
Onun dışında bende hesaptan gr alıyorum
Vergisi var ama zaten yarım gr aldığım için ve muhafaza edecek yerim olmadığından hesaptan almak mantıklı
Kasa kirası olmuş personele bile 1.000 TL
Niye veriyim
O para ile de vergili olsun gr alırım hesaptan

kahvemsi mutluluk

Guru
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2017
12.899
50.550
Aklıma şey geldi cem yilmazin marjinaliz diye kuveti sampanyayla dolduruyoruz sanıyorlar espirisi 🤭
Birikim topigiyiz diye her gün altin alıyoruz, altın almazsak yol ustinde doviz bürosuna uğrayıp bir deste dolar ile eve dönüyoruz, en olmadı paralari çalışma odasındaki kasaya koyuyoruz🤫
Şu dönemde geçinmek bile ne kadar zorlasmisken
birikim yapabilmek büyük beceri, birikimin azı çoğu da olmaz zaten herkes kendi gelir gideri ne göre yapar.
Birikim sadece birşeyler almak da değil,yeri geldiğinde evdeki malzeme ile sofrayı donatmak, aldığını israf etmemek, hayata dair her konuda tecrübeleri ile bir başkasınin hayatına dokunmaktir.
Her ne kadar temel hedefimiz maddi birikim olsa da, bizler canliyiz bulunduğumuz ortamın koşullarına göre pek çok şeyi yeniden sekillendiririz.
Pandemi döneminde mutfak konusunda kendimi geliştirmiş olmak ekmekten, el açması borege kadar birşeyler ortaya çıkartmak, o dönemki psikolojiyi burada sizler ile sohbet ederek geçirmek, yeri geldiğinde gülüp eğlenip yeri geldiğinde farklı fikirler ile yol açmak benim için altın almak kadar degerli mesela.

babyloading87

Hersey cok guzel olacak!
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2015
17.176
39.082
33
Aklıma şey geldi cem yilmazin marjinaliz diye kuveti sampanyayla dolduruyoruz sanıyorlar espirisi 🤭
Birikim topigiyiz diye her gün altin alıyoruz, altın almazsak yol ustinde doviz bürosuna uğrayıp bir deste dolar ile eve dönüyoruz, en olmadı paralari çalışma odasındaki kasaya koyuyoruz🤫
birikim yapabilmek büyük beceri, birikimin azı çoğu da olmaz zaten herkes kendi gelir gideri ne göre yapar.
Birikim sadece birşeyler almak da değil,yeri geldiğinde evdeki malzeme ile sofrayı donatmak, aldığını israf etmemek, hayata dair her konuda tecrübeleri ile bir başkasınin hayatına dokunmaktir.
Her ne kadar temel hedefimiz maddi birikim olsa da, bizler canliyiz bulunduğumuz ortamın koşullarına göre pek çok şeyi yeniden sekillendiririz.
Pandemi döneminde mutfak konusunda kendimi geliştirmiş olmak ekmekten, el açması borege kadar birşeyler ortaya çıkartmak, o dönemki psikolojiyi burada sizler ile sohbet ederek geçirmek, yeri geldiğinde gülüp eğlenip yeri geldiğinde farklı fikirler ile yol açmak benim için altın almak kadar degerli mesela.
Aynen oyle
Cok komik ya insanlar
Ne güzel konusuyolar bol keseden😣

thesekreter

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2013
2.464
7.235
Burası sohbet muhabbete dönmüs diyen arkadas ,birirkim yapmısım kargo gelmemis ben napam😂
Herkesin kesesi farklı kimi ayda 5 6 gram albiliyo ben iki ayda 0.5 alsam kar sayıyorum valla senede 6 gram yapar bugun hesapladım kuzu elimde 4.5 gram var 2 gramı 22 ayar ortalama 290 maliyeti 24 ayar var 2.5 gram ortalama maliyet 320 fln benim için bozdursam 1 senede iyi kar ev hanımı olarak bizde böyle hesaplar kovalıyoruz😅 napalim alsana ekonomi😊😊

thesekreter

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2013
2.464
7.235
Çok güzel anlatmissin canim sadece para alışverişi degilki ekonomi israf yapmamaya çalışmak uygun bulunca gerekli şeyleri stoklamak kışlık hazırlık yapmakta ekonomi😁

thesekreter

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2013
2.464
7.235
Kızlar selaaaamm
Sağolun fikir veren arkadaşlara da ayrıca teşekkür ederim. Çok şükür gece rahat uyudu. Bugün de ateşi yok. Dişi çıkıyor. Nezle olmuş burun fışır fışır. Geldik denize ateşi olmayınca biraz burun rahatlar diye. Uyudu şimdi. Gece saat 4 de beni sitenin teknik ekibinden aradılar. Alt komşu haber vermiş. Mutfağı su basmış. Koridor mutfak su.,su arıtıcısından su sızmış. Açtırdık kapıyı halıları topladılar bayağı aksiyon vardı gece.
Geçmiş olsun canim siz yokken olması kötü olmuş suan ne durumda ev🤔