• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Küçük Düşün Büyük Olsun!

tr_lelli

Ne için varsan O'nun için yaşa🍃
Kayıtlı Üye
1 Mart 2010
33.689
67.181
gGunaydın kızlar
dünden beri yerde miyim gökte miyim belli değil:KK43:
Kardesimin göğsünde sivilce cıktmıstı irinli,tatilde patlamış.
Dr dan randevu aldı,dün gitti.
Dr gec kalmissın,patlayana kadr niye gelmedin falan demiş.
Antibiytk vermiş,pansuman yapmış,
Cmrtsi sabah gel acil atom cekcez demiş,
İns temiz çıkar.
Bide aile de verem geçiren ar mı?Lenfleri iyi görmedim demiş:KK43:
Allhım sen koru..
Butun tadımız kaçtı aksamdan beri..
Cıkısta gitcem bakalım ,annemde uyumamış aksm.
Köyde ya demiş beni bırak kıza.
Orda oda bugun..
İns temiz cıkar
:dua:
Bisi cikmaz insallah kuzum.
Benim cok sevdigim bir ablamda bir suru kist var her sene kontrol yaptiriyor cok sukur iyi huylu.
Kötuyu dusunmeyin

tr_lelli

Ne için varsan O'nun için yaşa🍃
Kayıtlı Üye
1 Mart 2010
33.689
67.181
Bi eltim ariyo bi eltimin kizi.
Tutturmuslar sende nazar var.
Nazar varsa siz degdirmissinizdir diyeceğdim.
Bi elbise giydim bayramda yani kirk yilda bir giyerim zaten.
Bayramda ayri bir elbise gezmede ayri giydim.
Elbiseyide giymissin yakismis nazar degmisdir diyolar
Teyzem aradi cok yakismis nerden aldin diye.
Eltimin diger kizi bugun soruyor nerden aldin diye.
Yahuuu alti ustu elbise yaw.
Gunluk elbise.
Bugunde oglumun diş doktoru geldi abla kardes dedi.
gidene kadar abla kardes zannederler sizi
Siz abla kardessiniz falan diye surekli takildi durdu(oglum boyumu gecti de)

Harbi kanepeden siyrilamiyorum surunuyorum resmen.
Nazar diye diye zorla uzerime uzerime kitlediler.

Keske insanlar azicik masallah diyebilse.

Valla kim ne giymis naapmis hic umrum diil.
eltimler sehir disinda kizinin yaninda geziyorlar resim atiyorlar daha hic sormadim bisi yazmadim.
Yahu gitmisin gez iste ordanda bana yetisiyor.

Ben 1 gun gezdim bayramda milletin dilindeyim.

Vallahi herkes tuhaf olmus.

beren_naz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2016
2.676
5.496
Yani durumu yoksa yapacak bisey yok.
Sahsen ben böyle kazıklar cok yedim:)
Birine düğününde çeyrek götürdk akrabalardan,elime kınamda 50 tl sıkıştırmıştı.
Eve de borcam getirdi saolsun:)
Ozaman 150 tl falandı çeyrek.%5o kar:KK70:
Ayy hadi geçmiş olsunnn
:anne:

Biz de yedik o kazıklardan bolca artık kimseye altın yok.Çok yakın akraba olur da o da adamına göre tabi Kuzenim evlendi öğretmenler düğünde 2 çeyrek takmıştık 2013 de onun kardeşi 2009 da evlendi kız ona 1 çeyrek taktı annem 2015 de kız kuzenin oğlu sünnet oldu ona de çeyrek taktık.Şimdi 2 kuzen 4 altın vermiş olduk.Biz de 2 kardeşiz ben evlendim geçen yıl yengem çeyrek taktı. Hadi bir çeyrekte erkek kardeşime getirse ileride bizim 2 çeyrek güme gitti.Öğretmen kuzenim 1 çeyrek takabilirdi sonuçta çeyreğin birini annem taktı diğerini de kuzeninden diye ben taktım.Diğer kız kuzen de oğlunun sünnetine taktıgımı takabilirdi takmadı.

Bu kız kuzenin eltisinin kızı evlendi 2014 de annem çeyrek taktı.Ne safmışız benim düğünüme geldiler eltisine 100₺ bırakıp kaçmış o zaman çeyrek ucuzmuş da şimdi pahalıymış.O zaman saklasaydın çeyreği yemeseydin geri verseydin.Yerken iyi de verirken mi pahalı oldu.Senin evin 100000₺ idi o yıl şimdi 300000₺

Düğününe gidip çeyrek taktığım iş arkadaşı daha fena 2 ay sonra ben evlendim gelmedi takı da getirmedi.

Köylüler o kadar millete benim babam takı taktı yok muhtarın oğlu evleniyormuş o gün köye gitmişler.Kardeşime takacaklarmış.Ooo kim bilir ne zaman evlenir.Hem de biz çoğunun hem kızına hem oğluna taktık altın bizim diğer altın ne olacak .Hepsine haram ediyorum

citl

B€B€GİMM
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2010
4.673
1.815
Yani durumu yoksa yapacak bisey yok.
Sahsen ben böyle kazıklar cok yedim:)
Birine düğününde çeyrek götürdk akrabalardan,elime kınamda 50 tl sıkıştırmıştı.
Eve de borcam getirdi saolsun:)
Ozaman 150 tl falandı çeyrek.%5o kar:KK70:
Ayy hadi geçmiş olsunnn
:anne:
Şimdi kimse altın takmiyo valla bende yapmıyorum para bakıyorum millet artık paraya döndü çoğu altın da kalıyor annen gerçekten çok takmış ya kadin geri gelmez
Dün annem oğlanı sünnet oldu diye çeyrek getirdi 6 tane çeyrek oldu 5 tane daha biriktiren eğer bilezik yapıp bir bilezik borcumu oduycen geriye 2 kalcak
Esimden gizli biriktiriyordu keşke önce baslasaymisim yoksa hayatta birikmiyor hep harcama derdinde kocaman gizli 5 tane biriktirdim aylık 200 tl verir mutfak masrafı diye fazla verse 3 5 ayda anca çeyrek birikiyo bitane

babyloading87

Hersey cok guzel olacak!
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2015
14.538
25.474
Şimdi kimse altın takmiyo valla bende yapmıyorum para bakıyorum millet artık paraya döndü çoğu altın da kalıyor annen gerçekten çok takmış ya kadin geri gelmez
Dün annem oğlanı sünnet oldu diye çeyrek getirdi 6 tane çeyrek oldu 5 tane daha biriktiren eğer bilezik yapıp bir bilezik borcumu oduycen geriye 2 kalcak
Esimden gizli biriktiriyordu keşke önce baslasaymisim yoksa hayatta birikmiyor hep harcama derdinde kocaman gizli 5 tane biriktirdim aylık 200 tl verir mutfak masrafı diye fazla verse 3 5 ayda anca çeyrek birikiyo bitane
Bereketli olsun cnm.
Aynen sen takıosun para sıkıştırıveriyorlar.

babyloading87

Hersey cok guzel olacak!
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2015
14.538
25.474
Biz de yedik o kazıklardan bolca artık kimseye altın yok.Çok yakın akraba olur da o da adamına göre tabi Kuzenim evlendi öğretmenler düğünde 2 çeyrek takmıştık 2013 de onun kardeşi 2009 da evlendi kız ona 1 çeyrek taktı annem 2015 de kız kuzenin oğlu sünnet oldu ona de çeyrek taktık.Şimdi 2 kuzen 4 altın vermiş olduk.Biz de 2 kardeşiz ben evlendim geçen yıl yengem çeyrek taktı. Hadi bir çeyrekte erkek kardeşime getirse ileride bizim 2 çeyrek güme gitti.Öğretmen kuzenim 1 çeyrek takabilirdi sonuçta çeyreğin birini annem taktı diğerini de kuzeninden diye ben taktım.Diğer kız kuzen de oğlunun sünnetine taktıgımı takabilirdi takmadı.

Bu kız kuzenin eltisinin kızı evlendi 2014 de annem çeyrek taktı.Ne safmışız benim düğünüme geldiler eltisine 100₺ bırakıp kaçmış o zaman çeyrek ucuzmuş da şimdi pahalıymış.O zaman saklasaydın çeyreği yemeseydin geri verseydin.Yerken iyi de verirken mi pahalı oldu.Senin evin 100000₺ idi o yıl şimdi 300000₺

Düğününe gidip çeyrek taktığım iş arkadaşı daha fena 2 ay sonra ben evlendim gelmedi takı da getirmedi.

Köylüler o kadar millete benim babam takı taktı yok muhtarın oğlu evleniyormuş o gün köye gitmişler.Kardeşime takacaklarmış.Ooo kim bilir ne zaman evlenir.Hem de biz çoğunun hem kızına hem oğluna taktık altın bizim diğer altın ne olacak .Hepsine haram ediyorum
Aynen bende ona kızıyorm yeme abi
İhtiyacını giderince koy yerine yiyosanda.
Benim çeyreklerin bi çoğu kasada duruyor hala,kime göturceksek parayla alıyorz.
O ay sıkılıyorz ama en azından bozmuyorz.

TOPUK TIKIRTISI

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2014
562
980
günaydın hanımlar.. :)
dün sabah 7 de çıktım eve 11 de girdim yorgunluktan öldüm. bir yeğenim doğdu işten sonra hastaneye falan gittim bi çeyrek bi buket de gül aldım. Babalar günü için de babama kayınbabama eşime birer yakalı tişört aldm kotondan. of masraf hiç bitmiyor bugün kızım karne alıyor öğretmeni de erkek çok da değerli bir insan ona da tişört alayım dedim giyer mi bilemedim okumayı seven bir hoca kitap aldım. Kızıma da karne hediyesi yaz tatili seti aldım öğretmen evde yayınlarının tavsiye ederim 3 tane aylık çalışma kitabı 8 tane de bütün gezegenleri anlatan hikaye kitabı aldım 30 tl de ona verdım. çok harcadım ama kendimi tebrik ettm o kadar sey alma imkanım vardı ama kendime hiçbir şey almadım direndim ve almadım . İnşallah böyle devam eder. :)

black cat

Kilo:79.2(17 mayıs) Boy:169 Güncel: 74.5 Hedef:65
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2016
879
2.143
Ben de herkesin düğününe giderken çeyrek falan yapıp götürüyordum. Zaten evlilik konusunda baya umutsuzdum o zamanlar. Bu nedenle kime ne taktım v.s. pek umursamadım.

Ama evlenip de düğününe katıldığım arkadaşlarımın benim düğüne gelmediğini görünce üzüldüm. Sadece düğün dernek olaylarına fazla katılmamış olmak benim için iyi oldu. Naparlarsa yapsınlar diye geçtim. Kendi ailemin, eşimin ailesinin taktıkları yetti de arttı bile.

babyloading87

Hersey cok guzel olacak!
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2015
14.538
25.474
Konrtlden cıktık
Allahım kocamın kopyasıı bi bebe:)
Gecen ay bana donmustü az ama olmuş adamn fotokopisi:)
Aldı hemen arabaya yapıştırdı fotoyu,bi havalar bi seyelr:KK70:
Cok sukur nomal hersey ,onden gidiyor 2 hafta erken gelebilir dedi,
155 tl muayene
6,80 tl magnezyuma verdk
2 hafta sonra rapor için gitcz ona ucret almıck neyseki.

Yukarı Alt