Küçük gözleri olanlar için makyaj sitili

benbeyaz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2006
237
1
Catherine Zeta Jones denince akan sular duruyor. Peki güzel yıldız aslen küçük olan gözlerini nasıl büyük göstermeyi başarıyor?

Kaşlarınızı alırken, kaşın iç kısmını daha kalın bırakın. Bu, gözü çerçeveleyen bir kavis yaratır.
Highlighter, yüzünüzün çevresine ışık veren bir illüzyon yaratır. Hightlighter kalemini kaş kavisinin altına ve alın boyunca sürün. Böylece bu bölge tümden aydınlanmış olur.
Göz kapaklarınızın iç kısmına kırık beyaz bir far sürün ve ardından da tam beyaz bir farı göz pınarlarınızın olduğu kısma doğru sürün.
Gözlerin belirginliği için kirpik çizgisine dikkat edin. Göz kapağınızı kaldırarak göz kalemini tam kirpik çizgisine uygulayın. Kalemi göz altlarınıza sürerken nokta nokta sürüp, sonra da bulaştırıp yayarak göz bölgesini genişletin.
Rimel sürerken, dışa bakan kirpiklere özellikle dikkat edin ve burayı vurgulayın. Eğer isterseniz bu kısma takma kirpik de takabilirsiniz.
Göz kalemini uygularken, gözün orta kısmını vurgulayarak daha yuvarlak bir görüntü de elde edebilirsiniz.Bu durumda gözün şeklini uzatmamış olursunuz ve bu nedenle de rimeli göz çevresine eşit şekilde uygularsanız çok daha iyi bir sonuç alırsınız.
 

CHOSEN

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2007
269
8
merhaba arkadaslar.benim gözlerim biraz küçük.makyajla büyütmke istiyorum. uzmanlar hep kalemi dışardan cekin diyorlar ama ben bunun faydasını görmedim.acaba baska yöntemi olan varmı
 

kivilcim

Guru
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2007
2.395
19
benim gözlerimde çok küçük değil aslında fakat şiş gözlüyüm yani çok da büyük sayılmaz ama yine de çok büyük olmamasına rağmen dikkat çekici gözlerim var ve maklyajla daha da dikkat çekiyor..ben daha büyükm gözükmeleri için pek uğraşmıyorum aslında çünkü bana böylesi yakışıyor..fakat bazen denediğim ve gerçekten işe yarayan ve çok da güzel duran tiyolarım var..üst kirpiklerine rımel sürneden önce kirpik dibine siyah kalem çek..ama unutma üst göz kapağının içine ve sakın gözünün alt kısmının içinegözkalemi çekme özellikle de siyah..ama o kısma beyaz sürebilirsin müthiş etkisi var ve beyaz sürdükten sonrada alt kısma gözünün dışına far sür hafif ve alt kirpiklerinede bolca rımel sürmeyi unutma..inan süper oluyor..
 

kivilcim

Guru
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2007
2.395
19
ayyy çok şekersin ya maşallah ...:nazar:
göz makyajın güzel olmuş gerçekten...daha belirgin ve etkili olmuş gözlerin..bu arada gözlerimiz benziyor sadece benim ki bira daha iri ama üst kısımlar sanırım ikimizinde aynı biraz şiş..ama sevdim bu makyajı, özelliklede kullandığın renkler güzel bordo gibi benimde gemelde kullandığım renkler yeşil ve bordo...yerimseniben
 
I

istavrit

Ziyaretçi
benim bildiğim de açıkrenk,simli far kullanırsan daha iri gözükür gözlerin ortaya çıkar,bir de gözünün içine beyaz kalem çekersen ve bol rimel sürersen farkı görürsün
 

kivilcim

Guru
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2007
2.395
19
bu arada resmimi gördün cnm bi sorum olacak gözlerimi seviyorum ama su yeşili lens almak istiyorum yakışırmı sence?çok özeniyorum ya
canım ben 2 yıldır neredeyse lens kullanıyorum mavi lens böyle yeşile dönük inan çok yakışıyor..ikimizinde gözlerimizin üst kısımları şiş ve gayet güzel duruyor..ayrıca gözlerin küçük olduğu için lens olduğu belli de olmaz...ben kullanıyorum ve göz yapımdan dolayı kimse lens olduğunu anlamıyor çok yakından bakmadıkça..bence dene eminim çok güzel yakışacaktır..
 

kivilcim

Guru
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2007
2.395
19
aslında bende seviyorum gözlerimi benimkilerde kahverengi ama bende senin gibi çok seviyorum renkli gözü özelliklede yeşili.....
 
Yukarı Alt