Kültürel farkı olan biriyle evlenmek doğru mu?

benibekleyin

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2009
3.123
4.974
ailelerle de ilgili. gelenekçi bir aile yapısı yoksa neden olmasın?
bizim ailede var hem de birden fazla hem gelin hem damat ama ailemizdeki çoğu insan yabancı dil biliyor veya bu gibi şeyleri umursamadığı için gayet güzel geçiniyoruz.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-01-2021

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 63 gün kaldı.

Hamileliğinizin son 12 haftasında bebeğinizin kalsiyum ihtiyacı en üst düzeye çıkar. Bunun sebebi, bebeğinizin iskeletinin hızlı kemikleşmesi, sertleşmesi ve kemik gelişiminde kalsiyuma olan ihtiyaçtır. Süt ve süt ürünlerindeki kalsiyumun emilmesi ve kullanılması, hap şeklinde olan kalsiyum katkılarına göre daha kolay ve hızlıdır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

saskito_

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2018
2.194
3.033
Bunun cevabı sizde. İki taraf sorun etmiyorsa ve aşabileceğini düşünüyorsa olabilir.

bengisu022

Baş. 90__ güncel 88.ilk hedef 85 __son hedef 75
Kayıtlı Üye
5 Mart 2015
5.378
22.383
33
Merhabalar bir insanla kültürel farklılıklarınız var mesela din/coğrafya gibi ama birbirinizi seviyorsunuz bu farklılıklara rağmen evlenirmiydiniz ?
Evli olup ta mutlu olan yok çevremde. Kesinlikle davul bile dengi dengine.Bana göre seviyoruz anlaşyrz deniliyor ya bunu şuna benzetyrm ayakkabı alacaksın benziyorz demek aynı cinse ait kadın ayakkabısı demek. Ama kültür biri babet biri topuklu demek. Yürümek insanı yorar yıpratr gerek yok yani.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 70 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 168 cm. Başlangıç Kilom :103 Kg. Şimdiki Kilom :88 Kg.

yanchar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2016
220
513
26
Bu sizin hayattan ne beklediginize gore degisir. Biriyle birlikte olurken benim onceliklerimden biri benzer kulturden olmasidir. Benzer dunya gorusu benzer inanc benzer siyasi gorusten olmali ki ben anlasabileyim. Aksi olursa katlanabilecegim bi durum olmaz. Degil evlilik sevgililigi bile yurutemem ben acikcasi.

Siz ve aileniz bu konuda keskin sinirlar cizmediyseniz hayatiniz boyunca, tolare edilebilecek duzeydeyse dusunulebilir. Karari siz tartip vereceksiniz.

kaydirigubbakcemile

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2020
27
12
20
doğru.

Dasmeer

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2019
7.543
10.001
33
Çok buyuk hata olur
Asrin hatasi olur
Yasayan biri olarak söylüyorum
İnanç siyasi gorus hepsi ayni ama aile yapisindaki farklılık yasam bicimi bütün artilari siliyor