1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
 2. Notu Gizle

Kumbara fonu

Konusu 'Ekonomi-Finans-Borsa' forumundadır ve Relaxx tarafından 22 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

  22 Ağustos 2008
  Konu Sahibi : Relaxx
 1. Relaxx

  Relaxx Aktif Üye Üye

  Katılım:
  8 Şubat 2008
  Mesajlar:
  176
  Beğenildi:
  14
  Ödül Puanları:
  88
  Arkadaşlar sitede iş bankasının kumbara fonu ile ilgili reklamı var.Çocuğuna veya kendisine yaptıran varmı? tavsiye edermisiniz?500 Adet Kumbara fonu hediye ediyorlarmış YTL karşılığı nedir bilginiz varmı.


  İş Bankası Yeni "Kumbara Fonu" Kampanyası ile Müşterilerine Kazandırmaya Devam Ediyor
  15 Temmuz 2008 – 13 Şubat 2009 tarihleri arasında geçerli olacak kampanya kapsamında, Kumbara Fonu Hesabına düzenli fon alım talimatı veren İş Bankası müşterileri, 500 adet Kumbara Fonu kazanacak.

  Kampanya Koşulları :

  Halihazırda (cari hesabından veya Maximum Kart’ından) düzenli alım talimatı vermiş veya düzensiz alım yapan Kumbara Fonu Hesabı müşterileri ve kampanya döneminde yeni Kumbara Fonu Hesabı açtıracak tüm müşteriler kampanya kapsamında değerlendirilecektir.
  Kampanyadan faydalanmak için, kampanya dönemi içerisinde Kumbara Fonu Hesabına en az 12 ay boyunca aylık asgari 60 YTL düzenli fon alımı yapılacağına dair talep ve taahhütname formunun imzalanması gerekmektedir.
  Kampanya kapsamında taahhüt vermek isteyen açık Kumbara Fonu Hesabı bulunan müşteriler, internet şubemiz üzerinden hem cari hesap hem de kredi kartına taahhüt verme imkânına sahip olacaklardır. Bunun dışında, yeni Kumbara Fonu Hesabı açtıracak müşterilerimiz ve internet şubesi kullanmayan mevcut müşterilerimiz taahhütnamelerini şubelerimiz aracılığıyla vereceklerdir.
  Düzenli alım talimatı verilen Kumbara Fonu Hesabına aktarılmak üzere hediye edilecek fonlar müşterilerin hesaplarına ilk düzenli alımın gerçekleştiği gün blokeli olarak aktarılacaktır.
  İlk 12 ay içerisinde taahhütname şartları yerine getirilmediği (düzenli alım talimatının iptal edilmesi ya da düzenli alımın 1 aydan fazla aksatılması halinde, Maximum Kartla yapılan alımlarda da kart borcunun düzenli ödenmemesi nedeniyle gecikmeye girmesi veya haciz, idari takip, kanuni takip gibi nedenlerle kredi kartının kullanıma kapatılması veya herhangi bir nedenle kredi kartının yenilenmemesi ve kullanıma açık bir başka Maximum Kartının bulunmaması gibi hallerde) hediye fonlar geri alınır. Hediye fonların geri alımı, kampanya iptali nedeniyle iptal işlemini takip eden ilk iş gününde, aksatma nedeniyle ise ayın son işlem gününde gerçekleştirilecektir.
  Aynı Kumbara Fonu Hesabı için farklı kişiler tarafından verilen bütün düzenli alım talimatları için hediye fon verilecektir.
  Aynı kişinin birden çok Kumbara Fonu Hesabına talimat vermesi durumunda her bir Kumbara Fonu Hesabı kampanyadan faydalanacaktır.
  Bir müşterinin aynı Kumbara Fonu Hesabına birden fazla düzenli alım talimatı vermesi durumunda, söz konusu müşteri tarafından verilen ilk düzenli alım talimatı kampanya kapsamında değerlendirilecek, diğer talimatlar kampanya dışında kalacaktır.
  Maximum Kartı üzerinden talimat veren müşteriler ayrıca her ay alacakları fon tutarı üzerinden MaxiPuan kazanacaklardır.
  Oyak Bank A.Ş. (ING Bank) ve Ziraat Bankası A.Ş. tarafından satışı gerçekleştirilen ve Maksimum özelliklere sahip kredi kartları üzerinden fon alım talimatı verilememektedir.

  A Tipi Karma Kumbara Fon portföyünün en az % 20'si (aylık ortalama bazda % 25'in altına düşmemek kaydıyla) hisse senedi ve en az % 20'si de kamu borçlanma araçlarında, kalan kısmı ise piyasa beklentileri paralelinde YTL ve döviz cinsinden diğer sermaye piyasası araçlarında değerlendirilir. Yönetim ücreti günlük yüz binde 7’dir. Fon getirisi fonun yatırım stratejisine ve piyasa koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Fon hisse senedi ve sabit getirili menkul kıymet piyasalarında yaşanabilecek hareketlere karşı duyarlıdır.