Kurabiye hakkında yardım!!!

lanena

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
kızlar benim kurabiyelerim hiç güzel olmuyor:roflol:ne yaptıysam olmadı. acaba kurabiye yapmanın püf noktası var mı? lütfen yardım eder misiniz?a.s.

J

Juliet

Ziyaretçi
yagı yumuşat önce kurabiyeye malzemelirini koy ölçüyü sakın aşma iyce malzemeleri karıştır elinle sonra yugur fırında önemli tabi dereceli olması lazım unun kalitesi bide çok önemli

tatlxixrxuxya

NEFESİMSİN
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
eğer kurabıyende margarın ve pudra şekeri varsa(genelde öyledir) margarin ymusayınca p. şekeri ıle iyice yoğur. daha sonra diğer malzemeleri koy.

AskKirintisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
23
ununu az koyarsan, margarin fırında iyice erir ve şekli bozlur, unu çok koyarsanda taş gibi sert olur.
Nişasta ile yapılan kurabiyeler pek tutmuyor ama sirkeyle yapılanlara unu fazla koyarsan güzel olur gevrek gevrek olur.

oykumruyam

Öyküm abla olduuu:)
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
29
bütün malzemeler oda sıcaklığında olsun ve hamuru sert yapma
ben kabartma tozu ve vanilyayı unla beraber elerim en son

loveli

Rabbim koru yavrularımı
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
237
kızlar benim kurabiyelerim hiç güzel olmuyor:roflol:ne yaptıysam olmadı. acaba kurabiye yapmanın püf noktası var mı? lütfen yardım eder misiniz?a.s.
al bendende o kadar yok kek dışında yapamıyoru mkurs olsa gitcem valla :roflol:kocam yine yiyor garibimsırnaşık şey

AskKirintisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
23
Kızlar size bir kurabiye tarifi vereyim beğenmesseniz ne yaparsanız yapın banalaelaelaelaelae

250 g margarin
1 çay bardağı sıvı yağ
1 çay bardağı sirke
3 yemek kaşığı toz şeker
1 çay kaşığı tuz,
k.tozu ve aldığı kadar un.
Mahlep varsa mahlep koyun.
Üzerine yumurta sarısı ve bolca susam.

Tüm bu malzemleri karıştırıyorsunuz. Sert bir hamur yapıyorsunuz ve kalıplarla şekil verip yağlı kağıda serip 170-180 derecede pişiriyorsunuz.

Bu kurabiye tuzlular kategorisine giriryor ve her yiyen tarifini almadan gitmiyor.
:1rolleyes:

loveli

Rabbim koru yavrularımı
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
237
tarifle bile olmuyo ya yani o derece

Yukarı Alt