Kürtajla alakalı lütfen bakabilirmisiniz?:(

Mavi Boncugumm

Mavişim, tatlı meleğim...bin şükür seni verene ❤
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3.688
Merhaba hanımlar ben durumumu kısaca özetleyeyim şuan son adetime göre 9+3 haftalık hamileyim dün gittiğimde alttan ve üstten baktı doktor ama kesemin 7 haftalık olduğunu ve bebeğimin 5+5'te gelişiminin durduğunu söyledi 😞 Kesemin içinde nokta var bebekmiş o ama gelişememiş anembriyonik dedi😢 ama anlamadığım şey bişey görünüyor var belli ve ne ağrı ne kanamam yok . Bana kürtaj olma müdahale ettirme kendi düşer diyorlar. 8 mayısa Zeynep Kâmil'den randevu aldım bide oraya görüneceğim. Kürtaj olmak riskliymiş ilerde servikal yetmezliğine de neden olabiliyormuş😞 ne olur yardım edin benim gibi hiç ağrı kanama yokken kürtaj olan var mı? Bide Devlet Hastanesi'nde kazıyarak mı yoksa vakumla mı yapıyorlar kazıma işlemindende korkuyorum😞 Bu belirsizlik beni altüst etti yardımlarınızı bekliyorum 😔😔😔

Son düzenleme:

honey bunch

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
11.444
Bilgim yok Allah yardımcın olsun demeye geldim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-09-2019

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 98 gün kaldı.

Bu noktada, bebeğiniz karnınızdaki konaklamasının üçte ikisini tamamladı. Önümüzdeki 3 ay içinde bebeğiniz sizinle hiç bir fiziki bağı olmadan hayatta kalabiliyor olacak. Hamileliğinizin 6. ayının sonunda bebeğinizin boyu en az 23 cm ve ağırlığı en az 779 gr. olacaktır. Giderek daha fazla anne bebeğinin kordon kanını saklanmasını düşünüyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

meltem151515515

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.848
Bende dokuz haftalikken kürtaj oldum gelişmedi özelde Vakumlu genel anestezi ile oldum bende de kanama ağrı yoktu

Mavi Boncugumm

Mavişim, tatlı meleğim...bin şükür seni verene ❤
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3.688
Bilgim yok Allah yardımcın olsun demeye geldim
Allah razı olsun 😞 Allah bebeğini sağlıkla kucağına almanı nasip etsin

Bende dokuz haftalikken kürtaj oldum gelişmedi özelde Vakumlu genel anestezi ile oldum bende de kanama ağrı yoktu
Geçmiş olsun canım Allah tekrarını yaşatmasın 😞 benim özelde yaptıracak durumum yok epey ücret istiyorlar galiba o yüzden devlete gidicem ama korkuyorum ordaki yöntemde aynı mı bilmiyorum 😞 kürtajdan sonra ağrın kanaman ne kadar oldu peki? Tekrar hamile kaldınmı

melrah

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
35
Şimdi üzülme desemde üzüleceksin tabii.. Biliyorum çok zor ama bazen hayırlısı demek lazım.. Demekki o meleğin bu dünyada görecek günü yokmuş, rabbim öyle uygun görmüş..
Soruna gelince bende yazın aynı durumu yaşadım, 8+3 te kalp atışı olmadığı ve gelişimi geri kaldığı için kürtaj oldum.. Ağrım, sızım, kanamam vs hiçbirleyim yoktu.. Ama doktor beklemenin daha kötü olabileceğini söyledi.. Özelde genel anestezi ile vakumlu kürtaj oldum çok rahat geçti, inan bana psikolojisi dışında sıkıntısız bir süreç..
Çok şükür şuan tekrar hamileyim,yani olmaz diye birşey yok.. Sende güzel düşün, inş tekrar en kısa zamanda hamile kalırsın

_Selma_

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
215
Merhaba hanımlar ben durumumu kısaca özetleyeyim şuan son adetime göre 9+3 haftalık hamileyim dün gittiğimde alttan ve üstten baktı doktor ama kesemin 7 haftalık olduğunu ve bebeğimin 5+5'te gelişiminin durduğunu söyledi 😞 Kesemin içinde nokta var bebekmiş o ama gelişememiş anembriyonik dedi😢 ama anlamadığım şey bişey görünüyor var belli ve ne ağrı ne kanamam yok . Bana kürtaj olma müdahale ettirme kendi düşer diyorlar. 8 mayısa Zeynep Kâmil'den randevu aldım bide oraya görüneceğim. Kürtaj olmak riskliymiş ilerde servikal yetmezliğe de neden olabiliyormuş😞 ne olur yardım edin benim gibi hiç ağrı kanama yokken kürtaj olan var mı? Bide Devlet Hastanesi'nde kazıyarak mı yoksa vakumla mı yapıyorlar kazıma işlemindende korkuyorum😞 Bu belirsizlik beni altüst etti yardımlarınızı bekliyorum 😔😔😔
Sakın kürtaj olma ben de kese bozulduğu için kürtaj oldum. Rahim hasar görmüş kalınlaşmıyor. İlaçla düşük tercih ederdim alternatif sunulsaydı. Hiç kürtaj olmak istememiştim. İçerde parça kalır dedikleri için oldum. Çok pişmanım. Nerdeyse 2 sene oldu Rahim kalınlaşmıyor

Selinby

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
156
Merhaba hanımlar ben durumumu kısaca özetleyeyim şuan son adetime göre 9+3 haftalık hamileyim dün gittiğimde alttan ve üstten baktı doktor ama kesemin 7 haftalık olduğunu ve bebeğimin 5+5'te gelişiminin durduğunu söyledi 😞 Kesemin içinde nokta var bebekmiş o ama gelişememiş anembriyonik dedi😢 ama anlamadığım şey bişey görünüyor var belli ve ne ağrı ne kanamam yok . Bana kürtaj olma müdahale ettirme kendi düşer diyorlar. 8 mayısa Zeynep Kâmil'den randevu aldım bide oraya görüneceğim. Kürtaj olmak riskliymiş ilerde servikal yetmezliğe de neden olabiliyormuş😞 ne olur yardım edin benim gibi hiç ağrı kanama yokken kürtaj olan var mı? Bide Devlet Hastanesi'nde kazıyarak mı yoksa vakumla mı yapıyorlar kazıma işlemindende korkuyorum😞 Bu belirsizlik beni altüst etti yardımlarınızı bekliyorum 😔😔😔
11. Hafta kontrolune gittim bebegin 8+3 de kaldığını öğrendim cuma günüydü. Doktorun kürtaj yapicaz ama pazartesi yapalim bugun daha fazla yormayalim seni dedi. Hic bir sekilde agri sizi sandım olmadi pazarteaine randevu aldik eve geldim cumartesi gec hafif lekelenme basladi pazar aksamdan sancim basladi kanamam artti o gece acile gittim sancim siddetleniyordu dayanamadim daha geceyi acilde gecirdim sancılı hafiflettiler ama kanama o bicim buyuk parçalar halinde doktor panik yapma düşük basladi sabaha kadar burda gözetim altinda kal sabah randevuna burdan gönderecek seni dedi ayni hastanedeydi zaten. Sonraki gun 12 de kurtaja girdim artik kanamam kesilmişti zaten büyük oranda dusuk yapmıştım doktor sadece icerde kalanları Temizledi ve sanirim düşük kendiliginden baslasin diye eve yolladi beni doktorumda tüp bebek uzmanı bir doçenti. Panik yapma bisey olmaz. Kazıyarak alma tekniği artik kullanılmıyor diye biliyorum araştırdım cnku kurtaja gitmeden vakumla alıyorlar bnde devlet hastanesindeydim. Kisa bir işlem asla hissetmiyorsun ki anestezi veriyolar. Kürtaj olmazsanda daha buyuk sorunlar olabilir doktoruna güven aklinda şüphe varsa baska doktorada git kendi kendine düşse bile ki benimki oyle oldu icerde parca kaliyor oda basina daha buyuk dert acar

Sebnem1453

#herseyçokguzelolacak
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
227
Bende iki kez kürtaj oldum korkulacak hiçbirşeyi yok ikincide ne kanama ne şancı ağrı hicbişeyim yoktu ama kalp atışı durmuştu özelde oldum kürtaj. Ilkinde çok kanamam oldu ikincide çok çok az leke şeklinde. Çevrendekiler doktor değil doktorunu dinle kürtaj eskisi gibi korkulacak bi işlem değil. Benim arkadaşım zeynep kamilde kürtaj oldu bi sorun olmadi. Geçmiş olsun

Selinby

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
156
Bende iki kez kürtaj oldum korkulacak hiçbirşeyi yok ikincide ne kanama ne şancı ağrı hicbişeyim yoktu ama kalp atışı durmuştu özelde oldum kürtaj. Ilkinde çok kanamam oldu ikincide çok çok az leke şeklinde. Çevrendekiler doktor değil doktorunu dinle kürtaj eskisi gibi korkulacak bi işlem değil. Benim arkadaşım zeynep kamilde kürtaj oldu bi sorun olmadi. Geçmiş olsun
Çok doğru dedin cevredekilerle ilgili her kafadan bir ses cikiyor eski teknikler çok kotuymus gerçekten kazıma ile kurtajda rahim duvarı hasar gorebiliyormus ama vakumda öyle degil bildigim kadariyla kurtaja gitmeden epey araştırıp videolar izlemiştim. Eltim ozelde oldu hemen ayni gün sorun yasamadi ben devlette oldum 2 gün uzerine bende sorun yasamadim çok şükür

Nhglt

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
235
Bende kurtaj oldum canım kanamam ağrım falan olmadı 8.haftada ogrendim ama bebek 6 haftalik gorunuyodu 2 hafta gezmişım oyle farkinda degildim

Yukarı Alt