Kuru incir Kuru-AMH Dusuklugu

sisi87

Guru
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2008
15
3
33
merhabalar, AMH degerim dusuk oldugu icin uzun zamandir Sracoglu'nun kuru incir kurune baslamak istiyordum. 1 basarisiz denemem var.
Nisan ayinda da reglim gecikti. Hamilelik testlerim negatif cikti vs. Doktorum biraz daha beklememi soyledi. Ben de bu surecte Kuru incir kurune basladim ve 2. gununde regli oldum. Sonradan kure basladigima pisman oldum. Acaba incir kuru ile regli olmamim bir alakasi olabilir mi? Yoksa zaten olacak miydim diyerekten. Cunku ortada cidden bir sorun var ise doktora gitmek istiyordum. Ayrica incir kurune regli bittikten sonra baslaniyor degil mi? Bu kuru kullanan arkadaslar yazabilirse memnun olururm

prismes

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2014
16
16
30
Düşen AMH değerini hiçbir şekilde yükseltemezsiniz maalesef. Saraçoğlu ne diyo bilmiyorum ama tüm kadın doğumcular bu şekilde söyler. AMH düşüklüğünde yapılacak şey elde kalan yumurtaların kalitesini arttırmaktır. Beslenme düzenini düzelterek ve Koenzim Q-10 vitamini takviyesi kullanarak bu sağlanabilir.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-11-2020

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 97 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin gelişiminde çok önemli bir gün. Bebeğinizin ciğerleri artık hava tenefüs etme yeteneğine sahip. Bebeğiniz artık nefes alabileceğine göre sizde rahat bir nefes alabilirsiniz. Bebeğiniz yeterli hava kesecikleri ve sürfaktan sayesinde dış dünyada kendi başına rahatça nefes alabilir. Bebeğinizin boyu ortalama 24 cm ve ağırlığı ortalama 850-1000 gr. arasında. Bazı bebekler bugünlerde 1 kg ağırlığa ulaşabilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

medusares

6. Takım 💪 hadi kızım gitsin 20 kg
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2019
2.747
7.594
Düşen AMH değerini hiçbir şekilde yükseltemezsiniz maalesef. Saraçoğlu ne diyo bilmiyorum ama tüm kadın doğumcular bu şekilde söyler. AMH düşüklüğünde yapılacak şey elde kalan yumurtaların kalitesini arttırmaktır. Beslenme düzenini düzelterek ve Koenzim Q-10 vitamini takviyesi kullanarak bu sağlanabilir.
Mümkün değil bazı kişilere amh in artamadigini anlatamiyoruz. Konu sahibi için demiyorum kesinlikle. Burada birçok üye ile bunun tartışmasına girdik he ablam tamam haklısın diyip açıklamaktan vazgeçiyorum artık

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :72 Kg. Şimdiki Kilom :67 Kg.

snow3414

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2020
1.818
1.344
Mümkün değil bazı kişilere amh in artamadigini anlatamiyoruz. Konu sahibi için demiyorum kesinlikle. Burada birçok üye ile bunun tartışmasına girdik he ablam tamam haklısın diyip açıklamaktan vazgeçiyorum artık
diğer hormonlar etkiler mi AMH değerini benim troid ve prolaktin yüksek çıktı AMH değerim 0.350 çıktı bu değerler tüp bebeğe mi işaret ediyor

medusares

6. Takım 💪 hadi kızım gitsin 20 kg
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2019
2.747
7.594
diğer hormonlar etkiler mi AMH değerini benim troid ve prolaktin yüksek çıktı AMH değerim 0.350 çıktı bu değerler tüp bebeğe mi işaret ediyor
Diğer hormonların amh i etkileyeceğini sanmıyorum. Bu değerle tüp bebek görünüyor gibi ama düşük amh hamile kalan da çok insan var. Allah tan umit kesilmez

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :72 Kg. Şimdiki Kilom :67 Kg.

snow3414

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2020
1.818
1.344
Diğer hormonların amh i etkileyeceğini sanmıyorum. Bu değerle tüp bebek görünüyor gibi ama düşük amh hamile kalan da çok insan var. Allah tan umit kesilmez
Kafamı karıştıran şey doktorumuz bu durumu onemsemedi şu anda tiroid yuksekliginin nedenini araştıralım önce dedi sonra adım adım gideriz dedi ne yapacağımızı karıştırdik iyice ☹

Joanne11

Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2020
175
185
Kafamı karıştıran şey doktorumuz bu durumu onemsemedi şu anda tiroid yuksekliginin nedenini araştıralım önce dedi sonra adım adım gideriz dedi ne yapacağımızı karıştırdik iyice ☹
Aslında zaman kaybetmeden tüp bebek olmalı. Kac aydır çocuk istiyorsunuz. Amh dusuklugunde 6-7 ay bile çok uzun bı sure. Doktorun önemsememesi hoşuma gitmedi. Zaman kaybettirmesinler insanlara sinirleniyorum böyle şeylere

snow3414

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2020
1.818
1.344
Aslında zaman kaybetmeden tüp bebek olmalı. Kac aydır çocuk istiyorsunuz. Amh dusuklugunde 6-7 ay bile çok uzun bı sure. Doktorun önemsememesi hoşuma gitmedi. Zaman kaybettirmesinler insanlara sinirleniyorum böyle şeylere
3 aydır deniyoruz anlam veremedim açıkçası o değer diğerlerinden de etkilenir demiş önce önümüzdeki soruna odaklanıp neyden kaynaklanıyor ona bakalım demiş troidim çok yüksek çıktı onu soyluyor beyinden kaynaklı mı nasol bir tedavi yolu cizicez ona bakalım demiş offf çok karışık kafam ☹😭

snow3414

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2020
1.818
1.344
Saraçoğlu amh yukselir diyor galiba onu dinliyorlar 😅
🤣🤣🤣 Aslında adam yumurta kalitesinden bahsediyor da sanırım bazen çaresiz kaldığımız durimlarda duymak istediğini duyuyor insanlar. Birde birşey sormak istiyorum amh değeri adetli ve normal durumlarda farklılık gösterir mi ben adetli iken kan vermistim burada bazı yorumlarda değişiklik olanlar olmuş o nasıl oluyor sanırım bende güzel birseyler duymak istiyorum 🤣

Joanne11

Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2020
175
185
🤣🤣🤣 Aslında adam yumurta kalitesinden bahsediyor da sanırım bazen çaresiz kaldığımız durimlarda duymak istediğini duyuyor insanlar. Birde birşey sormak istiyorum amh değeri adetli ve normal durumlarda farklılık gösterir mi ben adetli iken kan vermistim burada bazı yorumlarda değişiklik olanlar olmuş o nasıl oluyor sanırım bende güzel birseyler duymak istiyorum 🤣
evet canım doğru😅 Amh değişmiyor. Bazılarının farklı çıkması laboratuarın hatası olabilir. Tahlil uzun süre bekleyince yüksek çıkıyormuş falan diye okumuştum. Aslında amh menopoz yaşını bile net söyleyemiyor yumurtan yavaş tükeniyorsa hemen menepoza girilmiyor. Ultrasonda yumurta sayısı daha önemli rezerv için aslında

snow3414

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2020
1.818
1.344
evet canım doğru😅 Amh değişmiyor. Bazılarının farklı çıkması laboratuarın hatası olabilir. Tahlil uzun süre bekleyince yüksek çıkıyormuş falan diye okumuştum. Aslında amh menopoz yaşını bile net söyleyemiyor yumurtan yavaş tükeniyorsa hemen menepoza girilmiyor. Ultrasonda yumurta sayısı daha önemli rezerv için aslında
Ultrason ile bakılması için bir gün var mı adetin su günü gidilmeli gibi cuma gününe randevu alabildim doktor bakar mı acaba

Joanne11

Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2020
175
185
3 aydır deniyoruz anlam veremedim açıkçası o değer diğerlerinden de etkilenir demiş önce önümüzdeki soruna odaklanıp neyden kaynaklanıyor ona bakalım demiş troidim çok yüksek çıktı onu soyluyor beyinden kaynaklı mı nasol bir tedavi yolu cizicez ona bakalım demiş offf çok karışık kafam ☹😭
Üzülme canım senin çok yeniymis 3 ayda hemen hamile kalınmaz biraz daha bekletir doktor. Normal yolla olabilir sonuçta.Tedavini olunca hamile kalabilirsin. Yumurtlama günlerine dikkat et. Adet bittiği gibi gün aşırı birlikte olmak önemli...Doktora gitmen ne kadar isabetli olmuş valla çok iyi yapmışsın. Doktor kontrolunde olursun. Hayırlisi olsun inşallah

Joanne11

Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2020
175
185
Ultrason ile bakılması için bir gün var mı adetin su günü gidilmeli gibi cuma gününe randevu alabildim doktor bakar mı acaba
Evet adet iki yada üçüncü günü ultrasonda yumurta sayıyorlar.Ama ben ilk gittiğimde 26.gunumumde yine de doktor saymıştı

snow3414

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2020
1.818
1.344
Üzülme canım senin çok yeniymis 3 ayda hemen hamile kalınmaz biraz daha bekletir doktor. Normal yolla olabilir sonuçta.Tedavini olunca hamile kalabilirsin. Yumurtlama günlerine dikkat et. Adet bittiği gibi gün aşırı birlikte olmak önemli...Doktora gitmen ne kadar isabetli olmuş valla çok iyi yapmışsın. Doktor kontrolunde olursun. Hayırlisi olsun inşallah
Amin inşallah daha yeniyiz ama işte düşük amh ile bekletmek belki doktor zaten bekledikçe daha da azalacak yumurtslarim ☹

snow3414

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2020
1.818
1.344
İlk görüşmeye denk gelmesi zor. Doktor sana der ikinci gün gel diye. Randevuya gerek olmuyor direk gidersin 2. Gun
Bilseydim daha erkene almaya calisirdim acemilik oldu benimkisi yeni yeni bu işlerin icindeyom hormon değerleriminde böyle köyü olacağını hiç tahmin etmemiştim ☹