• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Kurumuş eller için tavsiyeleriniz.

Tweety

-Zık-
Pro Üye
24 Ocak 2011
36.923
26.688
Merhaba,
Ellerimi çok yıkayan biriyim,
Yazları sorun olmasada kışın ellerim mahvoluyor,
Ne kadar az yıkamak istesemde elimde degil,
Malum kış geldi ve ellerim yine fena kuru ve çatladı,
Krem önerileriniz varmı ?
Yada başka tavsiyeler...
Vazelin falan sürüp yatıyorum sabah yumuşacık oluyorlar ama gün içinde yine mahvolmuş oluyorlar.

sirinsmurff

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2011
1.059
451
Merhaba,
Yada başka tavsiyeler...
Vazelin falan sürüp yatıyorum sabah yumuşacık oluyorlar ama gün içinde yine mahvolmuş oluyorlar.
Gece yatarken vazelin, bepanten gibi yağlı kremler ya da hindistan cevizi yağı sürün. Gün içinde de arko nivea gibi markaların hafif formüllü soft kremlerini kullanın mutlaka. Bu kremler cilt tarafından kolayca emildiği için yağlı bir his de bırakmıyor, gün içinde kullanıma çok uygun bence. Bu arada ellerinizi soğuk ya da sıcak suda değil, ılık suda yıkayın. Elinizin üst kısmı kirlenmediği sürece fazla yıkamanıza gerek yok, asıl avuç kısmını ve parmaklarınızı yıkayın bence.

- Janna -

Popüler Üye
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
7 Ekim 2011
8.374
4.068
Yapmanız gereken tek şey her elinizi yıkadıktan sonra kremlemek. Yani gün içinde çok sık kremlemeniz lazım. Benimde ellerim kışın eğer her yıkamadan sonra kremlemezsem çatlıyor yarılıyor kanıyor.. ben suan vaseline yulaf özlü olan sarı ambalajlı olanını kullanıyorum. Kokusu, emilimi cok güzel. Ama el kremlerinin kraliçesi body shop bademli el kremidir.

light-blue

Smile
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2014
294
254
Merhaba,
Yada başka tavsiyeler...
Hametan pomad hemen rahatlatır eczanelerden temin edebilirsiniz. Gün ici kullanım icin ise krauterhof veya neutrogena intense.

Selina Kyle

Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2016
25
25
Bende de aynı sorun vardı hergün kremledim bulaşık yıkarken eldiven taktım elimi zeytinyağında beklettim falan ama nafile. Burts bees in kremini aldım geçenlerde herkes baya övüyordu. Bakalım şimdilik işe yarıyor gibi.

Semasin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2019
1.226
2.226
benim de elimde egzama var, elimi yıkayınca sadece avuç içlerimi kuruluyorum, elimin üstünü illa kurulayacaksam da kağıt havluya hafif değdiriyorum. havluyla haldur huldur sert kurulmak kuruluğa ve egzamaya sebep oluyor bu şekilde egzamadan kurtuldum, yüzümü de bastırmadan nazikçe kuruluyorum. tabi krem de sürüyorum yatmadan önce, normal nemlendirici, en iyi gelen neutrogena oldu

kubrakurt

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2020
44
32
valla malum covid19 yüzünden ellerim sudan çıkmaz oldu :KK43: bitkisel yağ karışımları yapıp kullanıyorum şifası gördüm:KK200:

Yukarı Alt