Kuruntu yapıp kendime dert mi arıyorum acaba

Peynirdelisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2013
2.958
4.272
Herkese iyi akşamlar, bu tam olarak bir dert değil biliyorum ama kafama takmalı mıyım yoksa gereksiz yere mi üzülüyorum fikir almaya geldim.
4.5 yıllık evliyim. Gerçek manada anlayışlı, sakin bir kocam var. Neredeyse senede 2 kere falan kavga ederiz öyle söyliyim.
Evliliğimin ilk 3 yılı vajinismusla geçti o dönemde de kalbimi hiç kırmadı hep anlayışlıydı sağ olsun. Gel gelelim şuan aramızda asla cinsellik yok. Cinselliği geçtim yakınlık bile yok. Yani evet çok iyiyiz anlaşıyoruz. Üzerime titrer bir dediğimi iki etmez vs. Ama o kadar yani sanki aramızda cinsel anlamda hiç çekim yok tutku arzu yok. Doğru ifade edebildim mi bilmiyorum. Geçen bu konuyu açtım, eşim "ben gayet mutluyum seni de çok seviyorum seninle ilgili bir sorunum yok" dedi. Hamilesin diye ilişki konusunda tedirgin oluyorum dedi. Terapiye gidelim dedim senin yanında kendimi ifade edemem ama mutlu olacaksan tek gideyim dedi.
Şöyle bir şey de itiraf edeyim cinselliği zaten hiç zevk alarak yaşamadığım için (vajinismustan dolayı) olmasa da olur gibi benim için ama sağlıklı bir evlilik böyle olmaz diye düşünüp üzülüyorum. Kocam çok iyi evliliğim sorunsuz diye bu durumu kabul mü etmeliyim yoksa bu gerçekten kafama takmam gereken bir sorun mu?
Evlilikte cinsel lik önemli
 

dyakamoz

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2011
459
1.395
Aslında en başından beri ilişkiden korksam da ön sevişme konusunda isteksiz davranmadım ama zamanla o da bitti galiba. Yani ben hala istiyorum birbirmize o anlamda yakın olalım ama yok
Aklıma iki şey geliyor ya eşinizde de istek konusunda problem var ve size kendinden yana sorun olduğunu belli etmemek için benim için sorun değil diyor ya da başka türlü tatmin oluyor🤷‍♀️
 

hmsrf

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2020
178
176
24
Hamilelikten bence, bugün eşimle birlikte olduk daha 5 haftalık hamileyim ama ilişki sonrası eşim iyisin demi çok korktum dedi :KK70: Sakince anlatıyorum hayatım sadece son ay ilişki sakıncalı korkacak birşey yok diye ama ilişki sırasında bebeği düşünmüş :KK70: İnşallah ilerleyen aylarda karnım belli olmaya başlayınca ilişkiyi istememezlik yapmaz :KK70: