Kuveyt Paylaşım Alanı

papathya

Guru
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2009
20
0
merhaba, ben esra esimin gorevi icabi kuveytle ilgili arastirma yaparken yaziniza denk geldim ve belki tanisip bu konuyla ilgili detaylari ogrenebilecegim birini bulduguma sevindim. bu mesaji ozele diye yazdim ama yeterli sayida mesajim olmadigindan izin vermediler :KK50:sizinle nasil irtibata gecebilirim :KK9:

papathya

Guru
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2009
20
0
merhaba sentius , ben esra esimin gorevi icabi kuveytle ilgili arastirma yaparken yaziniza denk geldim ve belki tanisip bu konuyla ilgili detaylari ogrenebilecegim birini bulduguma sevindim. bu mesaji ozele diye yazdim ama yeterli sayida mesajim olmadigindan izin vermediler :KK50:sizinle nasil irtibata gecebilirim :KK9:

civciv110

Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2014
5
0
Slm güzel hatunlar! Bende eşimin işiyle ilgili araştırma yapıyodum. Kuveyte bizde gitsek yaşayabilir miyiz acaba diye kiiiiii ikinize rastladımm :):):) Sentius a ulaşabildin mi ? yada sen gitmeye karar verdin mi papathya? Gittiysen bi ses ver hayat nasıl kiralar nasıl ? Türk okulları var mı vs... of off kafamda deli sorularrrr nolur biriniz görün :KK43::KK43::KK43:

wish_86

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2014
563
462
Merhaba hanımlar
Kuveyt'te yaşam pahalı mıdır? Aylık ne kadar harcama oluyor dinar cinsinden?

Orada yaşayanlar ya da yaşamış olanlar biraz bilgi verebilir mi?

Teşekkür ederim.

ayeser__

mumlar yanar birer birer!
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2010
4.334
405
@Sentius paylaşımlarınız çok faydalı oldu. Biz de bu yaz gidebiliriz bir yıılığına ve iki cocuğum var . Buyuk olanı 1. sınıfa başlayacak. Küçüğü 6 aylık olmuş olacak. Okul ve sağlık hizmetleri nasıl orada? En çok da bunu merak ediyorum.
Siz hala orada mısınız?

Carpe__Diem

All izz well...
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2015
57
57
Merhaba arkadaşlar ben de bu yaz evleniyorum ve eşimin işi dolayısıyla Ağustos ayından itibaren Kuveyt'te yaşamaya başlayacağım. Ne söylemem nasıl hissetmem gerektiğini bilmiyorum. Hem heyecanlı hem de tedirginim. Üniversite okurken bile ailemden hiç ayrılmadım ve bir anda bambaşka bir ülkede yaşama fikri beni fazlasıyla tedirgin ediyor. Mesajları okuyunca kafamdaki Kuveyt fikri biraz daha şekillenmeye başladı. Hala Kuveyt'te olan ya da benim gibi gitmeyi düşünen varsa irtibata geçebiliriz :) Orda buluşuruz belki, görüşmek üzere :)

deka

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2011
233
44
Merhaba arkadaşlar ben de bu yaz evleniyorum ve eşimin işi dolayısıyla Ağustos ayından itibaren Kuveyt'te yaşamaya başlayacağım. Ne söylemem nasıl hissetmem gerektiğini bilmiyorum. Hem heyecanlı hem de tedirginim. Üniversite okurken bile ailemden hiç ayrılmadım ve bir anda bambaşka bir ülkede yaşama fikri beni fazlasıyla tedirgin ediyor. Mesajları okuyunca kafamdaki Kuveyt fikri biraz daha şekillenmeye başladı. Hala Kuveyt'te olan ya da benim gibi gitmeyi düşünen varsa irtibata geçebiliriz :) Orda buluşuruz belki, görüşmek üzere :)
merhaba, ben de kuveyte taşınmayı düşünüyorum ama maaşlar konusunda fikre ihtiyacım var. 2000 kuveyt dinarı orası için nasıl bir maaş acaba?

deka

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2011
233
44
merhabalar,
kuveytte 2000 dinarla rahat yaşanır mı? kira ödemem ve araba almam gerekiyor. ve tabii ki para biriktirmek amacım. sizce yeterli mi bu maaş?

Wirrarika

Aktif Üye
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
30 Mart 2018
1.602
3.301
Para birimi Kuveyt Dinarı (KD)

1 KD = 6,3 TL
1 KD = 3,5 USD

yani Parası çok kıymetli...

Kiralar farklı, mobilyalı daireler 300- 500 KD arası
benzin bizim paramızla

litresi 50 kuruş

bu nedenle her araba benzinli, her araba lüks ve deposu dolu :)
5 yil olmus su an 1 kd 15.38 :skandal:
En son baktigimda 12ydi:oha:

Hala kuveyt'de misin sentius?

toplight

Nirvana
Pro Üye
7 Ocak 2008
14.088
34.099
şu an kuveytte yaşayan üyelerimiz var mı bende 1 ay içinde taşınabilirim çoluk çocuk tüm aile olarak

Yukarı Alt