• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
  1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
  2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
  3- Yüzünüze dokunmayın!
  4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
  5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
  5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Latin Dansları

DansPerisi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2011
26
3
Kimi zaman coşkulu, kimi zaman romantik ritmlerle; Salsa, Merengue, Rhumba, Mambo, Cha Cha, Bacata. Evde, partide kısacası her yerde dans edebilmek ne hoş değil mi? İşte Latin dansları; insanın içini kıpır kıpır yapan, herkesin rahatça öğreneceği, keyifle dans edeceği bir dans türü...
 

atessizprenses

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2011
3.834
15
Latin Danslar 3 Kategori altında Toplanır...

1-Salon Dansları
2-Sosyal Danslar
3-Serbest Stil( bu dans türü Latin danslarından ayrıdır)

Bu 3 kategori altında farklı dans çeşitleri vardır

1-Salon DanslarıAmerikan Rhythm (cha cha, rumba, swing, mambo, bolero)
Amerikan Smooth (vals, tango, viyana valsi, foxtrot)
Uluslararası Latin (samba, cha cha, rumba, paso doble, jive)
Uluslararası Standart (vals, tango, viyana valsi, foxtrot, quickstep)


2-Sosyal Danslar
Arjantin Tango
Flamenko
Geleneksel Latin Dansları - Küba (salsa, son, mambo,cha cha, merenge,conga, bolero, rumba free, lambada, samba)
Latin Klüp Dansları (salsa, merenge, cha cha, cumbia, bachata)

3-Serbest Stil
Rock'n roll, disco, sirtaki,oryantal vb.

Küba familyası danslarının diğer bir üyesi olan Cha Cha Cha, aynı zamanda sosyal Latin-Amerikan danslarının en popüler olanıdır. Cha Cha Cha'nın birçok hareketinde bu sebeble Rumba Mambo hareketlerinden benzerlikler vardır. En temel farklılık "Cha Cha Cha" dadır. Bu terim adını müzikteki dördüncü vuruşun, kolay yakalanabilen Cha Cha Cha ritmini vermek için bölünmesiyle oluşmuştur.
Bu dans başlangıçta Mambo ve Rumba'nın bir çeşidiydi ancak 1948'de Enrique Jorrin, Mambo'nun doğduğu danzon ritmiyle, montuno ritimlerini karıştırdı.


Sonuç gözle görülür şekilde farklı ve heyecan vericiydi. Jorrin'in "aldatmaca" anlamına gelen bu yeni kompozisyonu "Enganadora" 1953'te kayıtlara geçti ve devasa ölçülerde popülarite kazandı. Dansçılar hep daha da fazlasını talep ettiler. Cha Cha Cha'nın anlaşılır ritmi küçük müzik topluluklarından büyük orkestralara kadar hemen hemen her şekilde yorumlandı ve kısa sürede neredeyse tüm müzisyenler Cha Cha Cha çalmaya başladı.
 

JessicaRabbit

Show must go on!
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2011
441
0
Latin danslarını öğrenmek istiyoruuuuuummmmm:KK16: Salsa ve Bachata :KK12: Evde küçük küçük başlamak için videolar biliyor musunuz acaba? Evde kendi kendime başlayabilir miyim?
:KK52:
 

Hermia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2008
158
2
Belki tedavi gerektiren bir durumdayım. Şöyle ki, en mutsuz anımda bachata müziği duyduğum anda büyüleniyorum. Sanki etrafımı pespembe bir bulut kaplıyor ve zevkten eriyorum. Dansetmeyi çok seviyorum ama dans edemeyecek durumdaysam bile müziği yetiyor günümü aydınlatmaya. Nasıl bir tutku bilmiyorum ama dans pistinde ki kişi ben değilim. Başka biri sanki. Tüm dertlerden uzak, mutluluğun doruklarında...
 

damlamlove

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2009
21
0
Mutlaka gidin çünkü hem eğlenceli hemde sosyallik gücünü geliştiren aktiviteler.Evde yapamazsınız çünkü özellikle salsa ve bachata partnerli danstır.Ve bachata çok yakın temas isteyen sexi bir danstır.Bunun için sanırım iyi bir kursa gitmelisiniz.Benim dersimdi okulda ve gerçekten çok eğlenceliydi:KK1:
 
Yukarı Alt