Lazanya(resimli)

petrik

hoşgeldin dünyama :)
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Önce soğan ufak doğranıp sıvı yağda pembeleşinceye kavurulur. İnce doğranan biberler eklenip kavurulur. Kıyma ve baharatlar eklenir. Domatesler rendelenir ve 2 kaşık biber salçası ile beraber kıyma harcına eklenir. Suyunu çekene dek karıştırarak pişirilir.
Yağlanmış bir fırın kabına (orta boy dikdörtgen borcam olabilir) ince bir tabaka beşamel sos sürülüp 2 ad. lazanya yaprağını dizilir (boş kalan bölümlere lazanyayı kırıp yerleştirebilirsiniz). Üzerine biraz beşamel sos sürülür. Beşamel sosun üzerine kıymalı harçtan bir miktar eklenir. Tekrar lazanya yaprağı koyulur. Kıymalı harç - beşamel sos -lazanya işlemini 3 kez tekrarladıktan sonra en üst kata beşamel sos dökülüp onun üzerine de kaşar peyniri rendesini serperek önceden ısıtılmış 200° fırında 20 dk. kadar pişirilir. Dilimleyerek servis yapılır. Afiyet olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:

Feyza79

kar ciceklerim
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
21
eline saglik canim cok severim ben lazanyayi.biraz beyim yaptigim zaman severek yemez o yüzden bende hasret kalirim.

Borzo

Mucizemmm
Pro Üye
Emoji Skoru
5
Peynirlide değişik bir lezzet olur sanırım..

eates

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
Çok güzel görünüyor,ben pek beceremiyorum ama çok severim.

A

askısı

Ziyaretçi
Bursada hiç bi markette lazanya bulamıyorum 1 yıldır..Bilen yazarsa sevinirm...Lazanya lazanya die gitcem hey allahım :KK70::KK70:

AnnemBirMelek

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
ablam yapmıştı acayıp leziz bişey ve doyuru ufffff canım çekti bi parça alsam hemen.canım lazanya alışveriiş merkezlerinde satılması lazım biz ordan almıştık

E

EU2

Ziyaretçi
eline saglik cnm cok güzel görünüyor tadida görüntüsü kadar cok güzeldir cokacimcoook
canim cektiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii cokacimcoook

Yukarı Alt