1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
 2. Merhaba Ziyaretçi Ödüllü yemek yarışması
  Notu Gizle
 3. Notu Gizle

Leke Tutmayan Gömlek Duydunuz mu?

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve Ushi tarafından 18 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

  18 Mayıs 2009
  Konu Sahibi : Ushi
 1. Ushi

  Ushi Aktif Üye Üye

  Katılım:
  15 Nisan 2009
  Mesajlar:
  55
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  ''Damat Nanoteknolojik Gömlek Koleksiyonu''nun tanıtımı için Nişantaşı Damat Tween ADV Flagship mağazasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Orka Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, son dönemde üzerinde en çok yoğunlaştıkları konunun, inovatif ürünler ortaya çıkarmak olduğunu belirtti.

  Orakçıoğlu, önümüzdeki dönemde 2 ayda bir, Ar-Ge çalışmaları sonucunda oluşturulan yeni teknolojik ürünleri tanıtacaklarını ifade etti.

  Tanıtımını yaptıkları leke tutmayan gömleklerin ilk bir aydaki promosyon fiyatının 99 lira olacağını söyleyen Orakçıoğlu, benzer teknolojinin farklı ürünlerde ve farklı renklerdeki gömleklerde de uygulanabileceğini, ancak asıl zor olanın beyaz gömlekte bunu başarmak olduğunu kaydetti.

  Orakçıoğlu, ''Bunu gerçekleştirmek, 2 yıllık bir zamanımızı aldı'' diyerek, inovatif ürünlerle ilgili çalışmalarının bununla sınırlı olmadığını, ürün fonksiyonelliğinin öne çıktığı bir dönemin yaşandığını vurguladı.

  Kullandıkları nanoteknoloji ve mikrokapsüller sayesinde gömlek üzerine dökülen yağ, yemek gibi tüm lekelerin iz bırakmadan akıp gittiğine işaret eden Orakçıoğlu, hammaddesi doğal elyaf olan ürünün nefes alan yapıya sahip olduğunu söyledi.

  Leke tutmayan gömleklerin üretim maliyetinin, normal gömleklerin iki katı olduğunu dile getiren Orakçıoğlu, ''Daha gömleklerin tanıtımını yapmadan ilk 3-4 günde 150 adet sattık'' dedi.

  Giresun'daki fabrikalarında yıllık 750 bin adet gömlek üretimi yapıldığını ve Türkiye'nin en iyi ilk 3 gömlek üretiminden birine sahip olduklarını anlatan Orakçıoğlu, şöyle devam etti:

  ''Beyaz gömleğin toplam gömlek satışlarımız içindeki payı yüzde 30-35'tir. Bu ürünle beyaz gömlek satışımızı 2 katına çıkarmayı planlıyoruz. Bu ürünleri Damat Tween mağazalarında satacağız. Yıllık satışımız 300 bin civarında, Damat Tween'de 150 bin kadar. Bunun içinde beyaz gömleğin payı 30-35 bin seviyesindedir.''

  Orakçıoğlu, toplantı sırasında gömleklerin üzerine çay, kola, kahve ve vişne suyu dökerek, gömleklerin leke tutmama özelliklerini uygulamalı olarak gösterdi.
   
 2. 20 Mayıs 2009
  Konu Sahibi : Ushi
 3. Ushi

  Ushi Aktif Üye Üye

  Katılım:
  15 Nisan 2009
  Mesajlar:
  55
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Kendi kendini temizleyen perdelerin üretimine de başlandı...