Lise yerleştirmeleri

Rapunzell1

Hiç ışık yok farkındayım..
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2017
293
391
Zamanında ilçelerdeki sağlık liselerine puanım tutuyordu ancak uzak diye gitmemiştim evimize yakın düz liseye gidip hayatımın hatasını yaptım. Proje ihl hakkında bir fikrim yok ancak kardeşim düz ihl de okudu arapça ve diğer derslerden çocuk kendi derslerine bile odaklanamadı. Eğer istiyorsa 30 dk hiçbirşey bence.
 

CiRiLLA

I Hate Portals
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2014
13.861
39.352
Lise ogrencisi icin 30dakika yol bile degil. Bizim kampüste farkli sehirlerden gelen yatili lise ogrencileri dahi vardi.
Ben hicbir okuluma yuruyerek ulasamadim ilkokuldan beri. Bisey olmaz yani 30 dakikadan.
Neyi tercih edecegini bilemem ama yolu sotun olarak gormeyin bence.
 

Uyelog

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2016
458
660
Merhaba kardeşim liseye başlayacak bu sene. Lise tercihleriyle ben ilgileniyorum ve sınavdan güzel bir puan aldı ancak çok iyi değil fen lisesini tutmuyor malesef. Evimizin yakınındaki lise ise gerçekten çok kötü bir lise. Özel liseye yazdirma gibi bir durum söz konusu olmadığı için puanıyla bir liseye yerleşmesi gerek ancak puanına göre gelecek liselerden biri proje imam hatip lisesi diğeri de merkeze 30-40 dk mesafede ilcedeki bir fen lisesi. Öğretmenlerin bir kısmı ilçeyi bir kısmı da imam hatipi öneriyor kafamız çok karisti. İlçeye gitmesi servis yol masrafı, zaman, kışın havanın erken kararması vs yüzünden biraz zor gözüküyor lakin fen lisesi ilçedeki. Ve kendi de imam hatibe gitmeyi hiç istemiyor. Çocuğu olup da lise tercihi yapan, ya da proje imam hatipte çocuğu okuyan biri varsa fikir verebilir mi? Kardeşimin de kafası çok karıştı tercihlerin bitmesine de çok az kaldı yardımci olursanız sevinirim.
Tabi ki onun ne istediği önemli ama proje imam hatipler klasik imam hatip lisesi gibi değil. Basari oranı ilçedeki fen lisesinden daha iyi bile olabilir. Proje imam hatip liselerinde ogretmenleri müdür kendi seçiyor. Bu da artı bir özelliktir bence.
 

Yukarı Alt