Lise yerleştirmeleri

QUEENofTURKEY

Garson masa iyi, manzarayı değiştir.
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2017
3.040
7.120
Tabi ki ilçedeki fen lisesi!
Böyle bir durum söz konusu iken sormanız hata bence 30 dk ne ki. Çocuğun geleceği söz konusu.

Yanlış anlaşılmasın ama tüm liseler neredeyse İmam Hatip olmuş. Çook yanlış bir uygulama millet çocuğunu gönderecek yer bulamıyor. İmam Hatip Lisesine göndermeyi ben de istemezdim.

Normal Anadolu Lisesi tutmuyor mu?

QUEENofTURKEY

Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2017
3.040
7.120
Bunu söyleyeceğimi asla düşünmezdim ama hakliya hakkini teslim etmem şart.
Proje imam hatip yazın .
Cidden eğitimi diger okullara göre oldukça iyi ve seçerek öğrenci aldıkları için klasik ihl görüntüsünden çok uzak.
Idareciler Ögretmenlerini kendileri belirliyor yani ilin en iyilerine teklif sunuyorlar haliyle başarıları akil almaz sekilde yukseldi.
Ben bu sene ziyaret etme fırsatı buldum ve kizlarin hanimefendiligine çalışkanlığına hayran kaldim(proje olmayan ihl'lerin hemen hepsi vasat altı ve seviye cidden yerlerde çünkü)
Fen lisesi iyi bir alternatif elbette ama özellikle son yillarda teog ile yerlesen ogrenciler akademik basariyi asagi cekti yani dehalar o bizim zamanimizdaki gibi değil.
Bunları bilmiyordum. İmam Hatip deyince normal bizim bildiğimiz liseler geliyor aklıma. Aşırı bir önyargım var çünkü. Ama Fen Lisesi ile kıyaslanacak düzeye mi geldiler? Çok şaşırdım valla

armagan0404

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2018
43
54
Tabi ki ilçedeki fen lisesi!
Böyle bir durum söz konusu iken sormanız hata bence 30 dk ne ki. Çocuğun geleceği söz konusu.

Yanlış anlaşılmasın ama tüm liseler neredeyse İmam Hatip olmuş. Çook yanlış bir uygulama millet çocuğunu gönderecek yer bulamıyor. İmam Hatip Lisesine göndermeyi ben de istemezdim.

Normal Anadolu Lisesi tutmuyor mu?
Sınavla nitelikli okullara yerlesebiliyorlar ve malesef herhangi bir Anadolu lisesi nitelikli sınıfına alınmamış burada. Nitelikli sadece üç okul var. Merkez fen lisesi, proje imam hatip, sosyal bilimler lisesi. Ancak kardeşim sayısal okumak istediği için sosyal bilimleri zaten eledik. Merkez Fen de tutmuyor, o yüzden ilçelerdeki fen liselerine bakıyoruz. Durum bu.

QUEENofTURKEY

Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2017
3.040
7.120
Sınavla nitelikli okullara yerlesebiliyorlar ve malesef herhangi bir Anadolu lisesi nitelikli sınıfına alınmamış burada. Nitelikli sadece üç okul var. Merkez fen lisesi, proje imam hatip, sosyal bilimler lisesi. Ancak kardeşim sayısal okumak istediği için sosyal bilimleri zaten eledik. Merkez Fen de tutmuyor, o yüzden ilçelerdeki fen liselerine bakıyoruz. Durum bu.
Kardeşiniz Fen lisesi istiyorsa oraya gönderin. İmam Hatipte başarısız olursa hep size yüklenir. Sorumluluğu büyük bir durum. Hem sayısalcıymış. Fen Lisesi mantıklı.

_Vendetta_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2015
4.818
13.899
Bunları bilmiyordum. İmam Hatip deyince normal bizim bildiğimiz liseler geliyor aklıma. Aşırı bir önyargım var çünkü. Ama Fen Lisesi ile kıyaslanacak düzeye mi geldiler? Çok şaşırdım valla
Geldiler valla hatta biraz daha tolerans tanınırsa geçebilir bile.
Okul müdürü fen lisesinin matematik öğretmenine teklif götürüyor eğer kabul ederse hop proje ihlye atanıyor, kpss şartı yok kıdem şartı da öyle aman aman 20 yıl olsun şeklinde değil.
Kendilerine özel müfredatları var ve etütleri yibo ise gece çalışmaları epey sıkı bir durumda.
Ben de şaşkınım.
Teşvik olayını anlıyorum ama bunca ayrıcalık...cidden anlaması zor.

QUEENofTURKEY

Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2017
3.040
7.120
Geldiler valla hatta biraz daha tolerans tanınırsa geçebilir bile.
Okul müdürü fen lisesinin matematik öğretmenine teklif götürüyor eğer kabul ederse hop proje ihlye atanıyor, kpss şartı yok kıdem şartı da öyle aman aman 20 yıl olsun şeklinde değil.
Kendilerine özel müfredatları var ve etütleri yibo ise gece çalışmaları epey sıkı bir durumda.
Ben de şaşkınım.
Teşvik olayını anlıyorum ama bunca ayrıcalık...cidden anlaması zor.
Çoook ilginç. Ve ayrıcalık olması da tuhaf cidden. Kpss şartı yok vs.

Peki atanmış öğretmenlerden mi seçebiliyorlar sadece yoksa atanmamış herhangi bir öğretmeni de getirebiliyorlar mı? Müdürün keyfiyetine göre...

_Vendetta_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2015
4.818
13.899
Çoook ilginç. Ve ayrıcalık olması da tuhaf cidden. Kpss şartı yok vs.

Peki atanmış öğretmenlerden mi seçebiliyorlar sadece yoksa atanmamış herhangi bir öğretmeni de getirebiliyorlar mı? Müdürün keyfiyetine göre...
Atanmiş ögretmen olması lazim tabii burası Türkiye her sey mümkün, elini koluni bulan biri atanmamissa bile teklif alabilir

QUEENofTURKEY

Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2017
3.040
7.120
Atanmiş ögretmen olması lazim tabii burası Türkiye her sey mümkün, elini koluni bulan biri atanmamissa bile teklif alabilir
O yüzden sordum zaten. Çok büyük torpiller döner. İstedikleri kişileri yerleştirirler. Haklar yenir. Vah ki ne vah. Üzüldüm.

• Beğen
Reactions: KV_

kahvetelvesi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2011
7.905
12.862
Çocuk istediği okula gitsin. Mühendis ya da doktor olmak isteyen çocuğun ne işi var ihl de? Yarım saat de uzak değil, benim kızım kreşe her gün yarım saatte gidiyor. Gerçi babası kendi arabamızda götürüyor ama iyi kreş için bile yol yapmak lazım.
Al işte.
Bir düzgünce fikrini söylemek var, bir de cahil cahil konuşmak var.

Yukarı Alt