Lise yerleştirmeleri

birdelimuallime

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2016
1.520
2.520
Öğrencilerimin lise tercih döneminde görevliyim ve bir buçuk haftadır tercihlerini beraber yapıyoruz. Yaşadığım şehirde proje imam hatip okulu var benim iyi puan alan öğrencilerimin neredeyse hepsi tercihlerinde yer verdi okula. Çünkü fen lisesinde verilen eğitimle hiçbir farkı yok, ben imam hatip lisesi mezunuyum arapça derslerinden öğrenciler korkuyor ama sadece ilk yıl 4 saat alacaklar arapça dersini ve dersin icerigi çok yalın sade, yani ingilizcedeki sen ben o fiil cümle kurma konuları gibi düşünün basit şekilde alacakalr. Onun haricinde de korkacak hiçbir şey yok buradaki proje okulu enfes eğitim veriyor. Okula gidip bilgi alabilme imkanınız varsa isterseniz okulu da görün sonra yine düşünürsünüz ne yapacağınızı.

armagan0404

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2018
43
54
Öğrencilerimin lise tercih döneminde görevliyim ve bir buçuk haftadır tercihlerini beraber yapıyoruz. Yaşadığım şehirde proje imam hatip okulu var benim iyi puan alan öğrencilerimin neredeyse hepsi tercihlerinde yer verdi okula. Çünkü fen lisesinde verilen eğitimle hiçbir farkı yok, ben imam hatip lisesi mezunuyum arapça derslerinden öğrenciler korkuyor ama sadece ilk yıl 4 saat alacaklar arapça dersini ve dersin icerigi çok yalın sade, yani ingilizcedeki sen ben o fiil cümle kurma konuları gibi düşünün basit şekilde alacakalr. Onun haricinde de korkacak hiçbir şey yok buradaki proje okulu enfes eğitim veriyor. Okula gidip bilgi alabilme imkanınız varsa isterseniz okulu da görün sonra yine düşünürsünüz ne yapacağınızı.
Tesekkurler çok sagolun

Visenyaa

Popüler Üye
Pro Üye
21 Aralık 2014
2.869
4.367
Benim zamanımda fen lisesi popülerdi. İmam hatip normal ve şehirde 1 taneydi. Fen lisesiyle kıyaslanamazdı imam hatip.
Şimdiki imam hatipler fen liselerini geçti. Özellikle proje imam hatip.
Ama ben fen lisesi diyorum. Hem sayısalcıymış hemde imam hatibi istemiyormuş. 30 dk hiçbirşey.

Sevimlipanduf

☀️☀️☀️☀️☀️☀️☀️☀️
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2017
5.325
8.817
Ama bakın sadece imam hatip demiyor proje okulu diyorsunuz proje okulu demek kalite olarak fen ve sosyal bilimler ayarında eğitim verir ve Proje okulu olan imam hatiplere baktığınızda puanları fen liseleriyle en iyi Anadolu liseleriyle yarışır, normal bir imam hatip lisesi olsa bende yazdırmıyorum öğrencilerime ama proje okulu olunca iş değişir

CekiLinBenDoktorum

Amaaaan Zırt !
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
30 Aralık 2009
12.873
30.413
Benim kızımı verdiğim okul proje imam hatip. (Orta okul )
Sınava girdi ve kazandı.
Fen ve Sosyal bilimler programı uygulanıyor.
Puanı 479 idi bu sene lisenin.
17 saat yabancı dil eğitimi alacak ve İspanyolca sınıfı da var.
Fen dersleri genel olarak laboratuvarda işleniyormus.
Okulda bir sürü sosyal aktivite var ders bitiminden sonra istediği etkinliğe katılabilme hakkı var.
Proje ingilizce sınıfına verdiğim için c.tesi günleri de okula gidecek.
Ingilizce eğitmenleri yabancı öğretmen.
Bizim okulda açıkçası durum bu.
Klasik imam hatibe ben de asla gondermem ama burasi gerek orada çocuğu okuyan velilerden aldığım bilgilerden, gerekse yaptığım araştırma sonucunda beni ikna etti.
Hayirlisi olsun diyelim.

armagan0404

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2018
43
54
Benim kızımı verdiğim okul proje imam hatip. (Orta okul )
Sınava girdi ve kazandı.
Fen ve Sosyal bilimler programı uygulanıyor.
Puanı 479 idi bu sene lisenin.
17 saat yabancı dil eğitimi alacak ve İspanyolca sınıfı da var.
Fen dersleri genel olarak laboratuvarda işleniyormus.
Okulda bir sürü sosyal aktivite var ders bitiminden sonra istediği etkinliğe katılabilme hakkı var.
Proje ingilizce sınıfına verdiğim için c.tesi günleri de okula gidecek.
Ingilizce eğitmenleri yabancı öğretmen.
Bizim okulda açıkçası durum bu.
Klasik imam hatibe ben de asla gondermem ama burasi gerek orada çocuğu okuyan velilerden aldığım bilgilerden, gerekse yaptığım araştırma sonucunda beni ikna etti.
Hayirlisi olsun diyelim.
Teşekkürler ✋

nameaver

Guru
Pro Üye
11 Mart 2016
11.407
51.663
Okulun iyiliğinden çok kardeşinizin ne istediği önemli
Proje ihl ler über iyi olsada kardeşiniz istemediği sürece vasat bir okul olarak kalır
Ben fen lisesi diyorum :KK66:

fozgeb

Guru
Pro Üye
4 Mayıs 2009
7.123
7.941
Dil ögrenmek başlı başına zor iş ama proje okulu olmalarinin sebebi ihl tabanli derslerden ziyade matematik fen derslerine agirlik verip üniversite giriş basarisini ve ihl okullarinin tercih edilirligini artirmak.
Elbette kolay olmayacaktir ama hayat tarzi bu tip bir okula uygunsa gidebilir bence
Valla eğitim sistemi her sene değişiyor. Benim dönemimde türkçe matematik ten mezun olup sayısaldan üniversite yazabiliyordum. Okulda fizik hocasi olmadigi icin o dersleri alamadik ve ben tm den mezun oldum. Zaten bir etkisi yok diye sorun etmedim. Sonra hop sınav sistemi değişti. Ne oldu biz istediğimiz bölümleri yazamadık.

Yani uzun vadeli düşünmek ne kadar doğru bilemiyorum. Üniversite sınavına daha 4 yılı var. Girmek istediği bölümler için Arapça sınava girmesi bile gerekebilir. Her yer imam hatip ve bu dersleri üniversite sınavında yakında sormak isteyeceklerdir diye düşünüyorum.

Yukarı Alt