LÜFEN ARKADAŞLAR BİLGİSİ OLAN VARMI? KAN TESTİ DEĞERİM 75 ÇIKTI DEĞERE ÇOK DÜŞÜK DEDİLER 😢

Duygu2110

Yeni Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2019
76
29
Merhaba kızlar,

10 yıldır kadın dogum kontrl hapı kullanıyorum. Reglı sancılarım ağır geçtiği için tedavi olmak amacıyla. İlacımı bıraktım folik asit kullanmaya başladım doktor ilacı bırakınca başla dedi. İlaç kullandığım zaman 28 günde bir düzenli regli oluyodum. İlacı bıraktım regli olma tarihim ilaca göre 9 kasım 2019 du. 5 gündür regli olmadım. İlk kan testini 11 kasımda yaptım 5.97 çıktı 2. Kan testimi dün yani 14 kasımda yaptım değerim 75 çıktı. Doktorun yanına gittim değer çok düşük dedi. Ultrasonda baktı jel sürmedi idrarım sıkışmadı hemen anlık aldı beni baktı kist vs bi sıkıntın yok dedi. Pzrtsi tekrardan beta hcg testi ve progesteron testi istedi. Buna göre çok yüksek değer olursa hamile olabilirsin ama değer çok düşük kimyasal ve dış gebelik olma ihtimalin yüksek dedi. Çünkü normal bi gebelikte regli 1 gün geciktiğinde test yapınca degerın 300 400 cıkması lazım dedi. Bu tarz olay yaşayan arkadaşlarım varmı aranızda. Resmen psikolejim bozuldu ve çok korkuyorum 😢😢😢😢

BUSR4

🦋
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2017
8.392
23.084
3 gün içinde 5 ten 75 e çıkmış bence hcg nin yükselmesi iyi ama doktor niye öyle dedi acaba hcg nin iki güne bir yüzde yüz artması beklenir, son regl 9 kasım diyorsun canım, doktor regl 1 gün gecikince 300-400 çıkması lazım demiş ama geç döllenmeden haberi mi yok acaba, hayret ettim doktora 🤷🏻‍♀️

Duygu2110

Yeni Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2019
76
29
3 gün içinde 5 ten 75 e çıkmış bence hcg nin yükselmesi iyi ama doktor niye öyle dedi acaba hcg nin iki güne bir yüzde yüz artması beklenir, son regl 9 kasım diyorsun canım, doktor regl 1 gün gecikince 300-400 çıkması lazım demiş ama geç döllenmeden haberi mi yok acaba, hayret ettim doktora 🤷🏻‍♀️
Bende anlayamadım kan tahlılı gene yaptırıcam pazartesi ve başka doktora göstericem. Geç döllenmede olabilir ama kimyasal ve boş, dış gebeliği daha dile getirdi olumsuz konuştu.

BUSR4

🦋
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2017
8.392
23.084
Bende anlayamadım kan tahlılı gene yaptırıcam pazartesi ve başka doktora göstericem. Geç döllenmede olabilir ama kimyasal ve boş, dış gebeliği daha dile getirdi olumsuz konuştu.
senin son Regl tarihin 9 kasım yani 6 gün önce doğru mu anladım?

BUSR4

🦋
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2017
8.392
23.084
Evet 9 kasımda reglı olmam gerekıyordu
olman gerekeni demedim canım en son adeti ne zmaan oldun?
Son adetinde üretmiş olduğun yumurta döllendiği için onun kaç haftalık olduğunu hesaplamak için soruyorum, yumurtlamanı takip ettin mi birde? Yumurtlaman geç olduysa bu değer çok normal, çok arkadaşımız var regl gecikiyor 15 değer ile öğreniyor gebeliğini, doktor çok olumsuz konuşmuş

Duygu2110

Yeni Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2019
76
29
olman gerekeni demedim canım en son adeti ne zmaan oldun?
Son adetinde üretmiş olduğun yumurta döllendiği için onun kaç haftalık olduğunu hesaplamak için soruyorum, yumurtlamanı takip ettin mi birde? Yumurtlaman geç olduysa bu değer çok normal, çok arkadaşımız var regl gecikiyor 15 değer ile öğreniyor gebeliğini, doktor çok olumsuz konuşmuş
12 ekimde reglı oldum. Yumurtlama günümde 26 ekim.
Ben 10 yıldır dogm kntrl hapı kullanıyorum onun düzenine gör 28 günde bir oluyorum yeni bıraktım hap tarihine göre 9 kasımda oluyodum ama kullanmadan öncede düzensiz değildim 28 gunde bir olurdum.

BUSR4

🦋
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2017
8.392
23.084
12 ekimde reglı oldum. Yumurtlama günümde 26 ekim.
Ben 10 yıldır dogm kntrl hapı kullanıyorum onun düzenine gör 28 günde bir oluyorum yeni bıraktım hap tarihine göre 9 kasımda oluyodum ama kullanmadan öncede düzensiz değildim 28 gunde bir olurdum.
canım benim iki gün sonrasında kan verirsib inşallah iki katına artmış olur ve dediğin gibi başka bi doktora gidersin 🥰🥰

bi prenses annesi

9.takımb(1.59)B(100)🤰b(84)🤰g(83)h🤰(88)
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2018
15.876
35.318
Merhaba kızlar,

10 yıldır kadın dogum kontrl hapı kullanıyorum. Reglı sancılarım ağır geçtiği için tedavi olmak amacıyla. İlacımı bıraktım folik asit kullanmaya başladım doktor ilacı bırakınca başla dedi. İlaç kullandığım zaman 28 günde bir düzenli regli oluyodum. İlacı bıraktım regli olma tarihim ilaca göre 9 kasım 2019 du. 5 gündür regli olmadım. İlk kan testini 11 kasımda yaptım 5.97 çıktı 2. Kan testimi dün yani 14 kasımda yaptım değerim 75 çıktı. Doktorun yanına gittim değer çok düşük dedi. Ultrasonda baktı jel sürmedi idrarım sıkışmadı hemen anlık aldı beni baktı kist vs bi sıkıntın yok dedi. Pzrtsi tekrardan beta hcg testi ve progesteron testi istedi. Buna göre çok yüksek değer olursa hamile olabilirsin ama değer çok düşük kimyasal ve dış gebelik olma ihtimalin yüksek dedi. Çünkü normal bi gebelikte regli 1 gün geciktiğinde test yapınca degerın 300 400 cıkması lazım dedi. Bu tarz olay yaşayan arkadaşlarım varmı aranızda. Resmen psikolejim bozuldu ve çok korkuyorum 😢😢😢😢
Cnm geç yumurtlama olduysa dolayısıyla geç döllenme olabilir benim geç döllenme oldu mesela son adet tarihim 10 Ekimdi 5 Kasım'da kan verdim 1.20 çıkmıştı negatifti 11 Kasım da tekrar bende kan verdim 110 çıktı perşembe yine verdim 484 çıktı yani yükselme iyi dedi bence seninde güzel artmış Dr çok olumsuz konuşmuş evet değer düşük olunca kimyasal olabilir ama artış güzel sonuç olarak insAllah sağlıklı gebeliktir 🤲😉

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-07-2020

Hamileliğimin 8. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 226 gün kaldı.

Bebeğinizin gözleri artık pigmentleşti. (bebeğinizin göz rengi doğumdan sonraya kadar belirlenemeyecektir.) Bebeğinizin bebek dişleri yada ilk dişleri diş etleri altında gelişiyor. Geçen 40 günlük gelişim boyunca bebeğiniz günde 1 mm büyümüştür. Fakat bu büyüme bütün vücut için geçerli değildir. Bir gün ayakları bir gün iç organlkarı şeklinde gelişme devam etmiştir. Bebeğinizdeki cinsel bezler belirginleşmeye başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2 gr.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Yukarı Alt