lütfen bilgisi olan yardım etsin!!!!!!

eceninannesiii1010

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2019
44
14
hamileyim. geçen hafta pazartesı kontrolum vardı. keseyı gördük bebegı göremedik. 5 haftalıktık o zman. bu hafta pazartesı gel dedı gıttım 5 gun once doktor kesenin etrafında kanama var dedi tuvalet haricinde kalkmak yasak dedı 27 aylık kızım var 17 kılo onuda kucaklamak yok dedı progestan fitil verdı. o aksam agrım olunca doktor normal değil hemen gel yatıs verelim dedı. gıttık kesenın etrafında kanama yoktu bebegin kalp atışlarını da duyduk. ama doktor yinede temkinli ol bol bol dınlen dedı. 2 gun sonra kontrolum var korkuyorum bı sıkıntı cıkacak yıne diye. çünkü kasıgımda belımde ara ara ağrım oluyor hala. cok şiddetli degıl ama. boyle bişey yasayan var mı? agrılar normal mı suan 6+4 gunluguz

2kedi_1deli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2013
2.739
2.073
Benim o donemdeki tum agrilarima doktorun normal demisti

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-01-2020

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 27 gün kaldı.

Bebeklerin %88'i tahmini doğum tarihinden önceki iki hafta içinde doğacaktır. Şu andan itibaren siz ve bebeğiniz için bu aralığın başlamasına 2 hafta kaldı. Bebeğinizin boyu yaklaşık 33-36 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2500-2800 gr. aralığında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

gunebakan16

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2019
48
17
hamileyim. geçen hafta pazartesı kontrolum vardı. keseyı gördük bebegı göremedik. 5 haftalıktık o zman. bu hafta pazartesı gel dedı gıttım 5 gun once doktor kesenin etrafında kanama var dedi tuvalet haricinde kalkmak yasak dedı 27 aylık kızım var 17 kılo onuda kucaklamak yok dedı progestan fitil verdı. o aksam agrım olunca doktor normal değil hemen gel yatıs verelim dedı. gıttık kesenın etrafında kanama yoktu bebegin kalp atışlarını da duyduk. ama doktor yinede temkinli ol bol bol dınlen dedı. 2 gun sonra kontrolum var korkuyorum bı sıkıntı cıkacak yıne diye. çünkü kasıgımda belımde ara ara ağrım oluyor hala. cok şiddetli degıl ama. boyle bişey yasayan var mı? agrılar normal mı suan 6+4 gunluguz
benim de herhangi bir riskim yoktu ama kasık ağrısı yaşıyordum ve doktora göre normaldi. Ancak siz yine de doktorun talimatlarına uyun derim. Sağlıklı ve güzel bir gebeliğiniz olur inş

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-02-2020

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 75 gün kaldı.

Bebeğiniz bu ay yaklaşık 450 gr daha ağırlık kazancak. Bu hafta sonunda bebeğinizin başından poposuna kadar olan mesafe yaklaşık 28 cm. civarında olacak. Bu ay boyunca bebeğiniz sizin sağladığınız besinleri aktif olarak özümser ve saklar. İskeletini geliştirmek için kalsiyum, kırmızı kan hücreleri için demir, ve büyümesi için protein sizin sağladığınız besinlerdir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

ahsen90

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2017
1.728
4.812
Doktorunuza guvenin stres yapmayin yormayin kendinizi bebege bol bol pozitif enerjinizi gonderin

Poyraznisam

❤🎈🌹
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2019
726
1.454
Ayni durumu yasiyoruz bende progestan kullaniyorum 2 gunde yatis yaptik dikkat et kendine kesenin etrafinda kanama olmasi riskdir bu yuzden agir kaldirmaman gerekli

Agape25

Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2019
544
633
Merhaba ben de 17 haftalık hamileyim.İlk zamanlar benim de kanamam oldu kese etrafında.Progestan ve dinlenmeyle geçti.Sancılarım hala var genellikle iş yapmıyor ve yatıyorum.Çok şükür kanamam olmadı bir daha ama o durumun korkusu yetti bana.Genetik test yaptırdık sorun çıkmadı bebekte.Doktor endişelenecek yok birşey dedi.İnşallah doktorunuzu dinleyin sizin de geçer.

LenaBoz

Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2018
398
202
Valla moralini bozmak istemiyorum ama sırf tedbirini düzgün Alman için söylemem gerek kesinlikle yat dikkat et daha Pazartesi günü 7 haftalık arkadaşım bu sebeple kürtaj olmak zorunda kaldı çünkü kanama azalmak yerine hareket ettiği için toplandı ve bebeğin kalbini yavaşlattı en sondada durdu malesef çok dikkat et lütfen 🙏

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-05-2020

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 139 gün kaldı.

Önümüzdeki üç gün içinde, bebeğinizin bacağı nihai vücut oranına ulaşmış olacak. Bebeğinizi çevreleyen amniyotik sıvı her üç saatte bir sisteminiz tarafından tamamen değişiyor. Bol sıvı içmeniz bu değişime destek olacak ve dokularınızın daha işlevsel çalışmasına yardımcı olacaktır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 16 cm.den fazla ve ağırlığı yaklaşık olarak 300-350 gr. arasında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

-masal-

A$Ķ
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2013
1.776
464
Valla moralini bozmak istemiyorum ama sırf tedbirini düzgün Alman için söylemem gerek kesinlikle yat dikkat et daha Pazartesi günü 7 haftalık arkadaşım bu sebeple kürtaj olmak zorunda kaldı çünkü kanama azalmak yerine hareket ettiği için toplandı ve bebeğin kalbini yavaşlattı en sondada durdu malesef çok dikkat et lütfen 🙏
Benim bi önceki hamileligim ayni bu dediğin gibi oldu kürtaj oldum malesef

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-06-2020

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 178 gün kaldı.

Bebeğinizin saç modeli bugün ortaya çıktı. Bebeğinizin bağırsaklarında mekonyum (ilk dışkı) oluştu. Bu ay artık daha az meme hassasiyeti ve memelerinizde daha az karıncalanma hissetmelisiniz. Anne adayları genelde ikinci trimester da (4,5 ve 6. aylar) kendilerini daha rahat hissederler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Yukarı Alt