lütfen bilgisi olan yardım etsin!!!!!!

eceninannesiii1010

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2019
44
14
hamileyim. geçen hafta pazartesı kontrolum vardı. keseyı gördük bebegı göremedik. 5 haftalıktık o zman. bu hafta pazartesı gel dedı gıttım 5 gun once doktor kesenin etrafında kanama var dedi tuvalet haricinde kalkmak yasak dedı 27 aylık kızım var 17 kılo onuda kucaklamak yok dedı progestan fitil verdı. o aksam agrım olunca doktor normal değil hemen gel yatıs verelim dedı. gıttık kesenın etrafında kanama yoktu bebegin kalp atışlarını da duyduk. ama doktor yinede temkinli ol bol bol dınlen dedı. 2 gun sonra kontrolum var korkuyorum bı sıkıntı cıkacak yıne diye. çünkü kasıgımda belımde ara ara ağrım oluyor hala. cok şiddetli degıl ama. boyle bişey yasayan var mı? agrılar normal mı suan 6+4 gunluguz

2kedi_1deli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2013
2.167
1.163
Benim o donemdeki tum agrilarima doktorun normal demisti

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-01-2020

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 50 gün kaldı.

Bebeğinizin derisinin altında yağ biriktikçe, bebeğinizin cildinin rengi koyu kırmızıdan ve şeffaflıktan, pembemsi ve yarı saydam (koyu tenli bebekler için de geçerlidir) hale gelecektir. Hamileliğinizin son yarısında bebeğinizin protein ve yağ talebinde büyük bir artış var. Doğumdan önceki 6-8 hafta içinde bebeğinizin kilosu iki katına çıkacaktır. Nefes darlığı yaşama sıklığınız artabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

gunebakan16

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2019
46
16
hamileyim. geçen hafta pazartesı kontrolum vardı. keseyı gördük bebegı göremedik. 5 haftalıktık o zman. bu hafta pazartesı gel dedı gıttım 5 gun once doktor kesenin etrafında kanama var dedi tuvalet haricinde kalkmak yasak dedı 27 aylık kızım var 17 kılo onuda kucaklamak yok dedı progestan fitil verdı. o aksam agrım olunca doktor normal değil hemen gel yatıs verelim dedı. gıttık kesenın etrafında kanama yoktu bebegin kalp atışlarını da duyduk. ama doktor yinede temkinli ol bol bol dınlen dedı. 2 gun sonra kontrolum var korkuyorum bı sıkıntı cıkacak yıne diye. çünkü kasıgımda belımde ara ara ağrım oluyor hala. cok şiddetli degıl ama. boyle bişey yasayan var mı? agrılar normal mı suan 6+4 gunluguz
benim de herhangi bir riskim yoktu ama kasık ağrısı yaşıyordum ve doktora göre normaldi. Ancak siz yine de doktorun talimatlarına uyun derim. Sağlıklı ve güzel bir gebeliğiniz olur inş

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-02-2020

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 105 gün kaldı.

Bu ay boyunca bebeğinizin kalıcı dişlerinin tomurcukları diş etleri içinde büyüyor olacak. Bebeğinizin vücut ağırlığını destekleyen omurgası 33 yüzük, 150 eklem ve 1.000 bağdan meydana gelir. Bütün bu yapılar bu ay içinde şekillenmeye başlayacaktır. Hala bacaklarınızda kramp sorunu varsa bacaklarınızı sıcak tutmayı deneyin.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Poyraznisam

Bir prens iki prenses Annesi
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2019
629
1.093
Ayni durumu yasiyoruz bende progestan kullaniyorum 2 gunde yatis yaptik dikkat et kendine kesenin etrafinda kanama olmasi riskdir bu yuzden agir kaldirmaman gerekli

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-05-2020

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 194 gün kaldı.

Bebeğinizin bağırsakları artık karın bölgesinde. Bebeğinizin cildi artık pembe ve hasas bir durum almıştır. Geçen 2 ayda olduğu gibi kendinizi normalden daha yorgun hissetmeye devam edeceksiniz. Vücudunuzu dinleyerek, ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda dinlenebilmek için programınızda ayarlamalar yapın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

Agape25

Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2019
195
90
Merhaba ben de 17 haftalık hamileyim.İlk zamanlar benim de kanamam oldu kese etrafında.Progestan ve dinlenmeyle geçti.Sancılarım hala var genellikle iş yapmıyor ve yatıyorum.Çok şükür kanamam olmadı bir daha ama o durumun korkusu yetti bana.Genetik test yaptırdık sorun çıkmadı bebekte.Doktor endişelenecek yok birşey dedi.İnşallah doktorunuzu dinleyin sizin de geçer.

LenaBoz

Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2018
341
174
Valla moralini bozmak istemiyorum ama sırf tedbirini düzgün Alman için söylemem gerek kesinlikle yat dikkat et daha Pazartesi günü 7 haftalık arkadaşım bu sebeple kürtaj olmak zorunda kaldı çünkü kanama azalmak yerine hareket ettiği için toplandı ve bebeğin kalbini yavaşlattı en sondada durdu malesef çok dikkat et lütfen 🙏

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-05-2020

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 169 gün kaldı.

Bebeğinizin başı artık dik duruyor ve çenesi göğsünde dinleniyormuş gibi durmayı bıraktı. Bu sıralar yani 2. trimesterda kendinizi daha rahat hissediyor olmalısınız. Şanslıysanız sabah bulantıları geçmişte kalmış ve enerji saviyeniz yükselmiştir. Anneler normal kıyafetlerine sığamadıkları için kendilerini kötü hissedebilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

-masal-

A$Ķ
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2013
1.735
448
Valla moralini bozmak istemiyorum ama sırf tedbirini düzgün Alman için söylemem gerek kesinlikle yat dikkat et daha Pazartesi günü 7 haftalık arkadaşım bu sebeple kürtaj olmak zorunda kaldı çünkü kanama azalmak yerine hareket ettiği için toplandı ve bebeğin kalbini yavaşlattı en sondada durdu malesef çok dikkat et lütfen 🙏
Benim bi önceki hamileligim ayni bu dediğin gibi oldu kürtaj oldum malesef

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-06-2020

Hamileliğimin 11. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 208 gün kaldı.

Bebeğinizin başı artık uzunluğunun yarısından daha uzun. Şu an için bebeğinizin yüzü geniş, gözleri birbirinden ayrık, göz kapakları kapalı, kulakları düşük yerleşimlidir. Bu hafta sonunda bebeğinizin boyu yaklaşık 5 cm olacaktır. Bebeğinizin tüm organ sistemleri ve dış yapıları artık mevcut.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 8 gr. - Yaklaşık boyu : 31 mm. (Baştan Popoya)

Yukarı Alt