lütfen bilgisi olan yardım etsin!!!!!!

Pink_Butterfly92

🐾🐣
Kayıtlı Üye
23 Mart 2015
7.690
7.771
hamileyim. geçen hafta pazartesı kontrolum vardı. keseyı gördük bebegı göremedik. 5 haftalıktık o zman. bu hafta pazartesı gel dedı gıttım 5 gun once doktor kesenin etrafında kanama var dedi tuvalet haricinde kalkmak yasak dedı 27 aylık kızım var 17 kılo onuda kucaklamak yok dedı progestan fitil verdı. o aksam agrım olunca doktor normal değil hemen gel yatıs verelim dedı. gıttık kesenın etrafında kanama yoktu bebegin kalp atışlarını da duyduk. ama doktor yinede temkinli ol bol bol dınlen dedı. 2 gun sonra kontrolum var korkuyorum bı sıkıntı cıkacak yıne diye. çünkü kasıgımda belımde ara ara ağrım oluyor hala. cok şiddetli degıl ama. boyle bişey yasayan var mı? agrılar normal mı suan 6+4 gunluguz
Cnm bende 6 haftalikken gitmiştim doktor sorun olmadigini soylemisti. Sonraki randevumu da 10.haftaya vermişti. Benimki tup bebek ilaclarimi duzenli almiyordum. 10.haftada gittigimde doktorum bana kanama odaklari oldugumu ve dusuk riskim oldugunu soyledi. Dikkat etmen lazim dedi. Agir kaldirmak disinda pek dikkat ettigim soylenemez. 14.haftada gittigimde ise kanama odaklari kaybolmuştu. Demem o ki stres yapma çok düsünme dinlen ve en onemlisi kendine dikkat et. Çunku birseyden ne kadar korkarsak o kadar cok cagiririz

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-01-2020

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 36 gün kaldı.

Bugünlerde bebeğinizin cildi pembe ve pürüzsüz gözüküyor. Çünkü cildinin altında biriken yağlar kılcal damarların kırmızılıklarının görünmesini maskeliyor. Son zamanlarda daha şiddetli ve daha sık Braxton-Hicks Kasılmaları yaşayabilirsiniz. Hatta bu kasılmalar ağrılı olabilir ama normaldir. Bebeğinizi hastaneden evinize götürürken arkaya bakan bebek koltuğuna ihtiyacınız var. Bebeğinize hala bir isim bulamadınız mı?

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

LenaBoz

Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2018
382
195
Benim bi önceki hamileligim ayni bu dediğin gibi oldu kürtaj oldum malesef
Evet o yüzden çok temkinli olmak lazım kürtaj bir anne adayının kolay kaldırabileceği birşey değil kimseye yaşatmasın rabbim 🤲🏻

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-05-2020

Hamileliğimin 20. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 144 gün kaldı.

Bebeğiniz artık yenidoğan bir bebek kadar uykuya dalıyor ve uyanıyor. Bebeğiniz uyuduğu zaman, en favori pozisyonuna geçer. Bir çok bebek çeneleri göğüslerine yaslanmış pozisyonda uyurlarken bir kısım bebek başlarını geriye doğru yaslar. Bebeğinizin cildi artık daha az şeffaf.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

-masal-

A$Ķ
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2013
1.772
464

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-06-2020

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 183 gün kaldı.

Bebeğinizin kolları vücut büyüklüğüne göre nihayi oranına erişti fakat bacakları hala vücuduna göre daha kısa. Bebeğinizin dalağı artık tamamen işlevsel. Hamileliğiniz sırasında rahminizin ağırlığı yaklaşık 360 kat artarak yaklaşık 28 gr dan yaklaşık 1,13 kg a çıkacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

Yukarı Alt