Lütfen buraya bakin kistle ilgili bilgisi olanlar nolurr

HeartLess

HUZUR MELEĞİMSİN SEN..
Pro Üye
Emoji Skoru
31
korkma canım yaa.kist yumurtalıkta mı???
kist için doktor ne dedi??
normalde doğum kontrol hapı veriyorlar,küçültmek için...
canını sıkma,ileride Allah kısmet ederse çocuğun olur tabi..
olumsuz düşünme ve panik yapma..tamam mı canım...
doktorunla iyice konuş...bilgi al..
ama sakın ihmal etme..
geçmiş olsun...

cananur

Elhamdülillahirabbilalemn
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
137
Canım hiç korkma doğu kontrol hapıyla hem kistin küçülür hemde ileride çocuğun olur .Bu zaman zaman herkeste olur seninki çok büyümüş sadece doktor gereken ilacı vericektir sana geçmiş olsun.
BEN 19 YAŞINDAYIM VE BEKARIM BUGÜN DOKTORA GİTTİM VE BANA DEDİKİ 33 ML LİK KİSTİN VAR NERDEYSE AGLIYCAKTIM ÇOK KORKTUM SADECE BENİM KASIKLARIM AGRIO ADETLERİM GAYET DÜZENLİ 28 GÜNDE BİR OLUORUM SİZCE İLERDE ÇOÇUGUM OLMAMA GİBİ Bİ PROBLEMLE KARŞILAŞIRMİYİM NOLUR BİŞEYLER YAZIN senağlamasenağlamasenağlama:emir_bebek:

BeyzaNur-HH

Elhamdulillah Seni Gönlümde Yar Yanımda Var Edene
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
8
Birsey olmaz canim korkma duzelir insllah allahin izniyle
benim teyze kizimda bekar gecen sene ondada vardi ama onu ameliyat ettiler nasil nerden bilmiyom :uhm:

sarach

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
bence de telaşlanacak bir durum söz konusu değil. Benim tanıdığım bir çok kişide olmuş ve arkadaşların dediği gibi doğum kontrol hapıyla geçmiş. Ama tabi en doğrusu doktorla görüşmeyi kesmemek.

VadidekiZambak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
Canım bendede aynı dert var 1 ay önce doktora gitmiştim . yumurtalıklarımda kist olduğunu söyledi ayrıca hormonlarımda da bozukluk varmış bu yüzden doğum kontrol hapı verdi . 1 sene kadar kullanıcakmışım sonra tekrar gidicem tabi kontrole inş düzelir.korkulcak birşey yok emin ol.sen ilaçları düzenli kullan aksatmadan yeter.

burcumtf

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
öncelikle geçmiş olsun canım .bence bi doktora daha git.banada 10 cm büyüklüğünde kist var dediler.ondan sonra 2 doktora daha gittim.ama kist falan yok dediler.hemen endişeye kapılma.kist her kadında oluyo malesef.

bego748

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
7
canım bndede vardı kist doktora gittim arkadaşların dediği gibi doğum kontrol hapı kullandım 3 ay boyunca.. bnim 3.5 cm di ve geçti her bayanda olabilirmiş böle.. annemde kuzenimde teyzemde hep çıkmış ve yokolmuş önemli bişi deil canım sıkma kendini

ceysun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
evet bendede vardı.korkulacak bişey yok.doğum kontrol hapıyla tedavi ediyolar.önemli olan kontrollerini kaçırmaman.her 6 ayda bi,hiçbişeyin olmasada genel kontrola git.bunun yararını göreceksin.

eda1982

CANIM KIZIM IRMAK'IM
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4
canım bende de vardı kist ve bende senin gibi çok endişenmiştim ama doktorum korkacak bişey olmadıgını saglıklı her kadında kist olabilecegini söyledi ve dogum kontrol hapıyla eridi.birçok kadında kist oluyor ama çogu bir sonraki ayki kanamada dökülüyormuş kistler o ay yumurta çatlaması olmadıgı için oluyormuş.

Yukarı Alt