Maddiyat mi, maneviyat mi?

Sensible

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
105
Süphesiz ki ikisininde oldugu bir yuva herzaman daha huzurludur.:1hug:a.s

Fakat bu iki unsuru birbirinden ayirir, hangisi daha önemli diye sorarsak ne cevap verirdiniz?CADIARZU

BenOzgurce

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
9
Kesinlikle maneviyat tabiki :)) :asigim: Para, "seni seviyorum" sözünün , sevgi dolu bakışların yerini tutar mı kaydirigubbakcemile5

Gxuxlsxuxm Sultan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
32
Ikiside ayni önemi tasiyor canim yari yariya diyebilirim.

Maneviyat cok önemli mutlaka halinden dilinden anlayan bir es seven sayan kiymet veren bir es hepimizin isteyi lakin sadece iyi es olmakla dönmüyor evin carki.:nazar:

Kira, elektirk, telefon, alis veris (gida), cocuklarin istekleri, giyim, esya, tatil, taksitler bunlarin hepside gerekli, cebinde parasi olmayan veya calismayan bir adami ne kadar cekeriz???? CADIARZU

Kuru Kuru sevgi yetmiyor bu devirde, kim istemez üstü basi güzel olsun, evine yeni birseyler alabilsin, hic olmazsa 2 senede bir kücük bir tatil yapsin, cocugna istedigni alabilsin, hepimiz isteriz o yüzdende maddiyat önemli degil iki gönlü bir olunca sözüne inanmiyor ve katilmiyorum.:1closedeyes:

Cogu evliliklerdeki huzursuzluklar kavgalar gecim sIkIntIsindan oluyor.:kahve:

Allah yardimcimiz olsun:Saruboceq:

Mb@Fb

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Bende kesinlikle maneviyat diyebilenlerdenim..çok şükürki...

ilayda cem

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
8
iksini beraber alsak olmazmı.bu devirde maneviyatı saf halinde bulmak çoook zor.....girdiğiniz her ortamda maddiyatınıza değer veriliyor,içten olmasa bile saygı görmenizi sağlıyor...evlilik hayatım boyunca bana hiç eşim inmi cinmi,çirkinmi,güzelmi diye sorulmadı...dakika bir gol bir mesleği...maneviyatı her insanda bulamayacağımı biliyorum artık....bulduklarımı ve kendi manevi değerlerimiyse sıkı sıkı saklıyorum,kaybetmemeyi umut ederek........bunu evlilik için alırsak sadece para içinde olmaz ama parasızda yaşanmaz....

Son düzenleme:

ibet

ağır işçi
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
biri olmazsa diğeride olmaz arkadaşım.........bu soruna her ikiside diye yanıt veririm ben...............:1hug:

Yaxgxmurseli

Üşüyorum kapama gözlerini
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
5
Herkes ister ki sevdiğiyle evlensin ;ama aç karnına da yaşanmıyor.

PamukPrensesPathem

14.02.2011 sözlendik:)
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3
canım ben manevıyat dıyorum
ayırt etmesı pek zor olabılır ama once manevıyat cunku yetıcek kadar maddıyat olur zaten
ve sen elınde olanla yetınmesını bılırsın ve alısabılırsınde ama manevıyat boyle degıl bence

birsin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Maddiyat sürekli gündeme gelmemeli maneviyatla onu bir şekilde aşabilmenin yoluna bakılmalı derim ben.

Yukarı Alt