• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Mama paketleri

CiRiLLA

I Hate Portals ♈
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2014
16.025
50.020
Merhabalar.
Benden başka bunu yaşayan var mi diye merak ettim. Direk konuya geciyorum. Kedim için 5 kiloluk N&D mama aliyorduk, daha sonra sıkılıyor diye 1,5 kiloluk paketlerden almaya başladik(kuzu, balik,geyik) olarak cesitlendiriyorum hep.

Uzun zamandir ilk kez bu ay 5 kiloluk aldik ama kedim kucuk paketlerden sonra bu aldigimiz 5 kiloluk mamadan yemek istemiyor. Ayni mamanin sadece 5 kilolugu ancak 🙄 resmen kendini ac birakiyor, devamli bizim yemeklerimizden yemeye calisiyor, yaş mama için agliyor canimdan bezdirdi resmen beni. Bugun gidip 1,5 kiloluk alacagim ama birebir ayni mama sadece kilo farkli (bizim bildigimiz) markalar kilo arttikca icerik kalitesini mi düşürüyor yoksa??? Baska boyle durum yasayan var mi?

(Acik mama almiyorum, paketli mama ve tarihini de kontrol ettim)

- Pudra Pembe -

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2013
3.036
18.533
Intenete bu tarz bişey okudum sanki birisi numune talep ediyor kedi yiyor, 12 kg talep ediyor , onu yemiyor. Sonra tekrar numune talep ediyor onu yiyor diğer mamayı yemiyor :-)
Sanki bu tarz olabilir.
Başka mamaya geçebilirsiniz sıkılmış olabilir yavrucak

CiRiLLA

I Hate Portals ♈
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2014
16.025
50.020
Intenete bu tarz bişey okudum sanki birisi numune talep ediyor kedi yiyor, 12 kg talep ediyor , onu yemiyor. Sonra tekrar numune talep ediyor onu yiyor diğer mamayı yemiyor :-)
Sanki bu tarz olabilir.
Başka mamaya geçebilirsiniz sıkılmış olabilir yavrucak
Sıkıldigini sanmiyorum cunku yeni aldigimdan beri dogru durust yemek istemedi elimde kaldi mama zaten dün 1,5 kiloluk aldim ayni markanin asiri severek yedi 🙄 sanirim kucuk boy paket almak lazim.

- Pudra Pembe -

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2013
3.036
18.533
Sıkıldigini sanmiyorum cunku yeni aldigimdan beri dogru durust yemek istemedi elimde kaldi mama zaten dün 1,5 kiloluk aldim ayni markanin asiri severek yedi 🙄 sanirim kucuk boy paket almak lazim.
Ben küçülme büyünün çok fark olduğunu sanmıyorum ama. Uzmanlar mama markasının yılda 2 kez degistirilmesi gerektiğini söylüyor ama.

CiRiLLA

I Hate Portals ♈
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2014
16.025
50.020
Ben küçülme büyünün çok fark olduğunu sanmıyorum ama. Uzmanlar mama markasının yılda 2 kez degistirilmesi gerektiğini söylüyor ama.
Markasi neden? Hani icerigini her ay degistiriyorum kuzu, balik, geyik şeklinde degisik degisik yiyor ama marka degistirmiyorum ben acikcasi.

- Pudra Pembe -

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2013
3.036
18.533
Markasi neden? Hani icerigini her ay degistiriyorum kuzu, balik, geyik şeklinde degisik degisik yiyor ama marka degistirmiyorum ben acikcasi.
Evet markayı özellikle. Bi blogda belirtmişti aynı markayı uzun süre kullanmayın diye isterseniz netten bakabilirsiniz

kavun kokusu

Buraya reklam alınır
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2015
5.281
11.528
Senede iki kere değişir kim demişse, sağlam saçmalamış.
Arkadaşlar mamanın faydaları zaten yıllar içinde ortaya çıkmaktadır, aynı şekilde zararları da. (Zarar derken tüy dökümünden bahsetmiyorum, organlara yönelik bir zarar gibi)
Aroma olarak bittikçe değiştirilir elbette ama marka olarak hayır.
Evcile yaramıyorsa değiştirilir. Ama ben memnun olduğum mamayı neden değiştireyim?
Benim evcilim yaşlı. Kontrole giriyor senede 2 defa. Veterinerimiz her seferinde "yaşını bilmesem yetişkin zannederim, değerleri o derece güzel, demek ki iyi besleniyor, kaliteli yiyor" der, kullandığımız mamayı sorar (unutkan biraz) Yıllardır aynı mamayı alıyorum. Memnun olduğunuz ya da kaliteli olduğuna emin olduğunuz mamayı değiştirmeyin.

Soruya gelirsek, küçük paketler genelde deneme amaçlı alınır ve satın alınmayı garantilemesi için aroması daha yoğun tutulur. İçerik aynı, aroma daha yoğun.

CiRiLLA

I Hate Portals ♈
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2014
16.025
50.020
Senede iki kere değişir kim demişse, sağlam saçmalamış.
Arkadaşlar mamanın faydaları zaten yıllar içinde ortaya çıkmaktadır, aynı şekilde zararları da. (Zarar derken tüy dökümünden bahsetmiyorum, organlara yönelik bir zarar gibi)
Aroma olarak bittikçe değiştirilir elbette ama marka olarak hayır.
Evcile yaramıyorsa değiştirilir. Ama ben memnun olduğum mamayı neden değiştireyim?
Benim evcilim yaşlı. Kontrole giriyor senede 2 defa. Veterinerimiz her seferinde "yaşını bilmesem yetişkin zannederim, değerleri o derece güzel, demek ki iyi besleniyor, kaliteli yiyor" der, kullandığımız mamayı sorar (unutkan biraz) Yıllardır aynı mamayı alıyorum. Memnun olduğunuz ya da kaliteli olduğuna emin olduğunuz mamayı değiştirmeyin.

Soruya gelirsek, küçük paketler genelde deneme amaçlı alınır ve satın alınmayı garantilemesi için aroması daha yoğun tutulur. İçerik aynı, aroma daha yoğun.
Oyle sanirim cunku 1,5 kiloyu almadan once 5 kiloluklardan yiyordu, ne zaman 1,5 kiloluk pakete gectik ondan sonra 5 kiloluğu istemedi. 🙄

Mama markasi degistirme onerisini henuz arastirmadim ama bana da pek uygun gelmedi. N&D kullaniyorum kedime icerigi iyi bir mama, siz hangisini kullaniyorsunuz?

kavun kokusu

Buraya reklam alınır
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2015
5.281
11.528
Oyle sanirim cunku 1,5 kiloyu almadan once 5 kiloluklardan yiyordu, ne zaman 1,5 kiloluk pakete gectik ondan sonra 5 kiloluğu istemedi. 🙄

Mama markasi degistirme onerisini henuz arastirmadim ama bana da pek uygun gelmedi. N&D kullaniyorum kedime icerigi iyi bir mama, siz hangisini kullaniyorsunuz?
N&D güzeldir, benim yavrum da yedi onu uzuuuun süre. Ülkede satışı ilk çıktığında almıştım, baya da yedi. Sonra bir ameliyat geçirdi, değiştirdim o dönem ama neden değiştirdim hatırlamıyorum.
Mama konusunda cahil olduğum 2 seneyi saymazsam, şimdiye kadar Acana, N&D ve Brit Care ile beslendi. 6 ay civarı da Naturea. Naturea da güzel marka ancak içinde pirinç var, esmer pirinç aslında ama yine de içime sinmedi içeriği güzel olsa da.

Yukarı Alt