1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
 2. Merhabalar Ziyaretçi, Pınar ürün inceleme ankete katılım için tıklayınız.
  Notu Gizle
 3. Notu Gizle

mama seçimi...

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve seyrantepe tarafından 13 Haziran 2009 başlatılmıştır.

  13 Haziran 2009
  Konu Sahibi : seyrantepe
 1. seyrantepe

  seyrantepe Popüler Üye Üye

  Katılım:
  21 Ocak 2009
  Mesajlar:
  215
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  kızlar 1aylık bebeğim ve;sütüm yetersiz diye malesef mama kullanıyorum. aptamil kullanıyordum fakat duydum ki içindeki şeker oranı fazla die bebekler annelerini daha çabuk bırakıyorlarmış. zaten oğluma da mama çok yaramadı. çok kilo yapmadı son kutuda. size sormak istedğim hangi mama besleyici? bir de bebelac denemeyi istiyorum ama bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi???
   
 2. 13 Haziran 2009
  Konu Sahibi : seyrantepe
 3. mugumugu

  mugumugu Aktif Üye Üye

  Katılım:
  16 Aralık 2008
  Mesajlar:
  269
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  86
  canım bide lactum dene ben onu kullandım . Mamanın çok kilo yapıcak diye bişeyi yok benim kızımda fazla kilo almıyo normal gidiyo .
   
 4. 14 Haziran 2009
  Konu Sahibi : seyrantepe
 5. zafergamze

  zafergamze Popüler Üye Üye

  Katılım:
  27 Mart 2008
  Mesajlar:
  608
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  bence aptamilden şaşmaa bende aptamil kullanıyorum ben almanyadaki doktorlara bile sordurdum onlarda aptamil diyo anne sütüne en yakın mam aptamilmiş.
   
 6. 14 Haziran 2009
  Konu Sahibi : seyrantepe
 7. Saruboceq

  Saruboceq İki Kız Annesi :) Üye

  Katılım:
  17 Ekim 2007
  Mesajlar:
  12.403
  Beğenildi:
  140
  Ödül Puanları:
  198
  direk çocuk doktoruna sor canım.biz ne dersek olmaz.
  ben mama diye sorduğumda aptamil pre ve sma gold anne sütüne çok yakın demişti doktorumuz
   
 8. 14 Haziran 2009
  Konu Sahibi : seyrantepe
 9. gamren

  gamren Popüler Üye Üye

  Katılım:
  21 Aralık 2008
  Mesajlar:
  122
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  106
  benim de eşimin ablası sma mamanın mümessili.şöyle sölim ki en iyisi oymuş piyasadaki.şimdilik bizim ihtiyacımız yok ama çalışıyorum eve bıraktıgım süt olur da yetmez die bi tane kutumuz var açilmadık.denizlideki dr lar da genelde sma veriyolar.
   
 10. 16 Haziran 2009
  Konu Sahibi : seyrantepe
 11. kelebek41

  kelebek41 Kalbinurum Üye

  Katılım:
  19 Kasım 2007
  Mesajlar:
  799
  Beğenildi:
  8
  Ödül Puanları:
  86
  ben aptamılle baslayıp bebelaca döndüm
  aptamil bıze cok gaz yaptı
   
 12. 16 Haziran 2009
  Konu Sahibi : seyrantepe
 13. xkimyagerx

  xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  6 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  615
  Beğenildi:
  8
  Ödül Puanları:
  86
  canım benim kızımda neredeyse doğduğundan beri mama ile besleniyor o yüzden çok araştırma yaptım ve hero baby lactum'da karar kıldım.Neden lactum diye soracak olursan Milupa aptamilde öne çıkan prebiyotikler ve probiyotikler,sma goldda lcpufa öne çıkıyor ama lactumda hem prebiyotikler,hem probiyotikler ,hem nükletidler,hem de lcpufa bir arada bulunuyor, Diğer mamalarda hepsini bir arada barındıran yok,içlerindeki vitamin ve minareller ise zaten hepsinde aynı.

  prebiyotik nedir : Kalın bağırsak bakterilerinin (mikroplarının) sayısını, hareketlerini düzene sokan ve probiyotiklerin etkisini artıran sindirilmemiş karbonhidratlardır. Bunlar bir bakıma liflerdir ve suda çözünürler. Sindirim esasında emilmeden kalan bağırsağa gelmeleri önemli özelliklerindendir. Sindirime pozitif etki göstermeleri sayesinde bağışıklık sistemi güçlenir, hastalıklara karşı direnç artar. Sindirim sisteminin florası stres, iklim, ruhsal değişiklikler, çeşitli antibiyotikler ve diyet değişkenliklerinden etkilenir. İşte prebiyotikler burada da görev başındadır. Bağırsak reseptörlerine (yakalayıcı hücre) bağlanarak zararlı mikroplara fırsat vermezler. Onların gaita ile atılmalarını sağlarlar.

  probiyotik nedir: Vücudumuzda çeşitli hastalıklara yol açan bazı bakteriler (mikroplar) vardır. Bunun yanında vücudu bu Zaralı bakterilere karşı koruyan, enfeksiyonların önlenmesine yardımcı olan, bağışıklığınızı güçlendiren “dost bakteriler” vardır. Bunlara probiyotik adı verilir. Bunlar bağırsaklarda mikrobik dengeyi düzene sokan küçük ve canlı oluşumlardır. Probiyotik bakteriler sindirimin normal işleyişine yardım ederler. Geçirdiğiniz bazı hastalıklar bu faydalı bakterileri azaltırlar. Anne sütü ile beslenen bebeklerin bağırsaklarında bu bakterilerden bolca bulunur.

  nükletid nedir : Hücrelerin (DNA ve RNA) yapıtaşı olduğundan tüm hayvansal ve bitkisel gıdalarda doğal olarak bulunurlar. Bir çok metabolik olayın mediatörü olmaları yanında enerji transferi ve hormonal sinyallerin koordinasyonundan da sorumludurlar. Endojen sentezleri kompleks ve enerji gerektiren bir durum olduğundan stres durumlarında dışarıdan sağlanmaları önem taşır. Anne sütü de nükleotid içerir. Özellikle preterm ve büyüme geriliği olan bebeklerde yakalama büyümesinin sağlanmasında önem taşırlar. Yetersiz olduğunda hızlı çoğalan hücrelerde azalma olur. Bağırsak mukozası bütünlüğünün korunmasında, mikrofloranın düzenlenmesinde önemli rol oynarlar. Ayrıca demir biyoyararlanımını arttırmaları önemlidir.

  lcpufa nedir: LCPUFA uzun zincirli çoklu doymamış yağ asidinin ingilizcesinin baş harfleridir. nöron gelişimi için önemlidir.anne sütü ile beslenen bebeklerin nörolojik gelişimlerinin mama ile beslenenelere göre daha iyi olduğu gösterildikten sonra bu farklılıkta LCPUFA ların rolü olduğu düşünülmüştür.çünkü bunlar anne sütünde fazla olarak bulunur. hayvan deneyleri de özellikle görme olmak üzere nörogelişim konusunda LCPUFA nın önemi olduğunu göstermiştir.böylece zeka puanlarını da etkilediği düşünülmüştür. aynı zamanda geç çocukluk döneminde düşük kan basıncı değerleri ile ilişkili olduğu ve erişkin yaşta kardiyovasküler hastalık riskini azalttığı görüşü vardır.
   
 14. 19 Haziran 2009
  Konu Sahibi : seyrantepe
 15. SAPHIRA

  SAPHIRA Baş:104.5 Gün:100.7 Hed:80 Boy:1.63 9.tk. Pro Üye

  Katılım:
  6 Ekim 2008
  Mesajlar:
  11.798
  Beğenildi:
  215
  Ödül Puanları:
  203
  bende pre aptamille başladım ama kullanma miktarımız fazlalaştıkça masraf çoğaldı bi de baktım ki daha çok bebelac bebelac tercih ediliyor.o zamandan beri bebelac alıyorum memnunum
   
 16. 22 Haziran 2009
  Konu Sahibi : seyrantepe
 17. cataspatas

  cataspatas Popüler Üye Üye

  Katılım:
  31 Aralık 2008
  Mesajlar:
  453
  Beğenildi:
  39
  Ödül Puanları:
  108
  aptamil kullanıyorum 1.aydan beri ama içinde nişasta var.nişasta kof şişmanlık ve obeziteye yol açıyor diye biliyorum.o yüzden değiştirmeyi düşünüyorum.lactum olur belki
   
 18. 11 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : seyrantepe
 19. cicek11

  cicek11 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  1 Aralık 2008
  Mesajlar:
  188
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  biz de 3 günlükten beri mama kullanıyoruz maalesef:KK43:( Doktorumuz bize pre aptamil önerdi 1 ay onu kullandık.çok gazlı bir oğlum var ve de kolik sancılarımız tabiii...
  doktorumuza söyledik o da bize yine aptamilin CONFORMıL adlı mamasını önerdi gaz sorunu olan bebekler içinmiş,içmeyebilir tadı biraz kötü dedi.şükür ki aldı bebişim.Şimdi onu kullanıyruz..