Mango ile Bilinçli Moda

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
31.617
Emoji Skoru
21.197
Yaş
55
Marka, çevre dostu tasarımlarından olan yeni Commited Koleksiyonu’nu piyasaya sunuyor.
Mango Committed


2019 İlkbahar/Yaz Commited Koleksiyonu BCI sertifikalı organik kotonun yanı sıra yeni teknolojiler ve geri dönüştürülebilen lifler kullanılarak tasarlandı. LENCİNG REFİBRA, ağaçlardan elde edilen ve üretiminde toksik madde kullanılmayan, %100 biyo-çözünür liflerden yapılmış GREENCEL ile konfeksiyonda diğer aşamalarda kullanılan, pamuk kalıntıları ile tahta selülozlarının tekrar kullanımı aracılığıyla elde edilen bir lif olan TENCELä Lyocell’i yarattı.Mango Take Action
Mango Take ActionAynı zamanda Mango, başlattığı SECOND CHANCES (İkinci Şans) projesine devam ediyor. SECOND CHANCES projesi fiziksel mağazalarda, giysi ve ayakkabı için konulmuş geri dönüşüm kutularını içeriyor. Bu vesileyle toplanan kıyafetler, o bölgede geri dönüşüm amaçları için (%52), uluslararası geri dönüşüm amaçları için (%10), geri dönüşümü yeni alanlarda kullanabilmek için (%20) ve enerji değerlendirmek için (%18) kullanılıyor.

Jean Üretiminde 4 Milyon Litre Su Tasarrufu Sağladı
Jean Üretiminde 4 Milyon Litre Su Tasarrufu Sağladıİlkbahar/Yaz 2019 Jean Koleksiyonu’nun %38’i sürdürebilirlik kriterlerine uygun özellikte olup, önümüzdeki sezon bu oranın yarıdan fazlaya ulaşması hedefleniyor.

Bilinçli moda yaratma isteği nedeniyle MANGO, ürünlerinde sürdürebilir lif kullanım oranını arttırdı ve 2022 yılına kadar kullandığı pamuğun %50’sinin de sürdürülebilir özellikte olmasını hedefliyor.
instyle.com.tr
 
Yukarı Alt