Manipülasyon Kraliçesi Kv

banabenigeriver

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2016
6.513
3.074
Merhaba kizlar.Malesef kocasından hiç bir zaman yeterli ilgiyi göremediği için bütün ilgi ve alakayı oğlundan bekleyen bir k.validem var.Manevi ve hatta bazen maddi.Ama bunu açıkça dile getirmez sözde kimseden birşey beklemez.İma eder ve yapılmasını bekler.Sonra adı ben istemedim, çocuğumun içinden geldi yaptı olur adı. Herzaman yıllarca ezilmiş ve kendini ifade edemeyen(isteyince çok güzel edebiliyor) rolünü oynar.Cok hassas aşırı duygusal güzelce konuşsaniz da, mesela annecim bak böyle yapma ben rahatsiz oluyorum,gücüne gider ağlamaklı olur. Gibi gibi.Simdi diyeceksiniz ki sorunun nedir? Sorun şu ki ben artık bu istemem yan cebime tavırları,mağdur rolleri,sürekli beklenti içinde olup da beklemezmis gibi tavırları yemiyorum.Ama oglu tabiki öyle düşünmüyor,örn.annem demedi ki ben içimden geldi de yaptım gibi açıklamalar yapar.Surekli duygusal santaj, sürekli manipülasyon..Ban artık k.validem samimi gelmemeye başladı.Kendini öyle ifade etmeye alışmış artık önceden bukadra değildi ama son bir senedir çoğunlukla bu şekilde.Samimi olmadığını nereden anladınız diyeceksiniz.Yine bir örnek vereyim ,kendisine ayakkabı alalım diye düşündük birgün ,yok oğlum istemem sağolun gerek yok dedi,ama.bunlari söylerken bir ayakkabıyı çıkarıp.otekisini deniyordu büyük bir hevesle ve hizla:) Birkere soylersin tamam nezaketen.Ama sürekli bir istemezmis gibi gorunup istediğini açıkça ortaya koymaktan da çekinmez.Ya istemiyorum deme,yada gerçekten istemiyormua gibi davran..Ne bileyim,işine gelmeyen konularda ben yapamam ben anlamam ki benim aklım ermez ki der,hatta çocukları bile adına kanaat getirir evet annem bunu beceremez biz yapalım derler.Ama işine geliyorsa da hiç kaçırmaz fırsatları,ben bunu yapamam dedigi şeylerden daha fazlasını bile yapabilir.Bana kötü davranmıyor ama çocuklarına yaptığı bu duygusal sömürü ve daha kötüsü bu duygusal.somurunun karşılık bulması nedeni ile her seferinde işini böyle yürüteceğini düşünmesi beni ona karşı istemsizce dolduruyor, sevimsizlesiyor gozumde.Ben çocukları kadar inanmadığım için belki de onun bu tavırlarına bilmiyorum.Olmayacak şeyleri duygusal sömürü ile aglamalarla günün birinde bize dayatmasindan korkuyorum.Eski konularından bilen bilir su esime bişey olsa çocuklarıma sığınırim tarzında konuşması beni huzursuz etmişti , yakın zamanda şahit olduğum şeyler olunca dedimki bu kadın ağlayarak kendini acindirarak herşeyi yaptırma gücüne sahip.Onu da yaptırmaya çalışacaktır ileride birgün mesela..Ve ben çocuklarına göre hassas acıların kadını ,bana göre ise oyunu çok güzel kuralına göre oynamayı bilen bu kadinla nasıl basederim bilmiyorum.Varmi aranızda benzer k.valide huyları olan? Ve neler yapıyorsunuz?
Bende de buna benzeri var malesef...Harçlığım yok der,kontörüm yok der(evlerine iki emekli maaşı üç kira giriyor gelir olarak maaşları geçtim kirada olan evler kaynanamın üstüne vermesin eşine alsın gezsin ki hiç parası olmadığına inanmıyorum) artık ben utanıyorum duydukça eşim asgari ücretle çalışan bir insan...Aaah aaahları bitmez beli ağırıyormuş eşim eskiden üzülür takardı şuan yatıyor görse aldırmıyor işin kötüsü şu ki birgün gerçekten hasta olsa anlayamayız...Bizimkide eşten ilgi görmemiş ama kendinede yetememiş ki benim babamda annemin derdinden ölmemiş ama annemin bize yapıştığı yok gayet aklı başında bir kadın...Ben eşimin babasını kış harici 2-3 kez görüyorum ancak hiç evde olmaz sabah çıkar gece gelir gezer... Eşini uyandırman lazım yoksa bu kadının hesapları oyunları bitmez...

DeliKizinDirdiri

Yangına Körük , Kavgaya Sırık...
Pro Üye
8 Eylül 2008
6.170
381
Annem bana naz yapmayacak da kime yapacak? Bunu sorun eden eşimin karşısında kaplan olur , kartal olurum. Ayağını denk alır. Tabiki annem yalnız kaldığında bana sığınır. Ağaçtan kabuk koparmıyoruz evleniyoruz. Kedi değil eşlerimiz sahiplenmedik onları. O kadarcık da idare edin.
O anne sizin anneniz olabilirdi.

Mevlana123

Guru
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2009
1.721
1.890
Allah aşkına elle tutulur bir sorununuz varmı ? Bir tek benmi göremedim anlamadım. Ona onu dedi buna bunu dedi yok bilmem ne . Şahsınızla ilgili tek bir sorun bile yazmamışsınız tek derdiniz eşinizin annesine aldığı ayakkabı. Oda gözünüze batmış belliki. Yazık vallahi yazık. Allah gözünüzü doyursun

CiRiLLA

I Hate Portals
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2014
13.518
37.877
Benim kvdem de aynisi bayilir kendini acindirmaya ama bana dokunmadigi için artik takmiyorum daha çok eşimin abisi peşinde koştugu için ona yapiyor.

Bir de bu da birlik oturma meseleleri mutlaka onceden konusulmali. Ben en başta asla kv ile oturmayacagimi soyledim. Oyle kv agladi etti diye ev birleşirmeye kalksa eşim boşarim onu. O yüzden düşünmüyorum bile...

nadasta

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2014
638
1.173
Ortada bi sorun yok insanların evlatlarıyla iletişim şekline kimse karışamaz. Biriyle evlendiğimizde ne ona ait oluyoruz ne onun sahibi oluyoruz, ayrıca evlendiğimiz kişinin de bizim de hala birer ailemiz mevcut yani yeni bir aile oluşurken diğerleri düşmüyor. Ekonomik özgürlüğüm varsa, eşim ve çocuğuma sorumluluğumu aksatmıyorsam anama babama yardımımı yaparım, eşim de yapar. Kv nin ayakkabı ihtiyacı varsa nezaketen gerek yok diyip sonra hevesle alabilir bu iki yüzlülük değil. Doğrudan olur diyip alışverişe başlasa kimbilir adı ne konacaktı :KK70:

MaviSac

Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2019
174
236
Benim kv bu sanki :)) Forumda nerede pis huylu bi kv konusu okudam benimkini anımsıyorum ya:)) benim ki gözümün önünde yemin ederim 4 koca pişi yedi, tabak büyüklüğünde, bir saat kadar sonra eşim eve geldiğinde “tek başıma evde hiç bişey yemiyoruö, en son dün yediğimle duruyorum, dün akşamdan beri bi lokma girmedi ağzıma, sizle kalsam neşem iştahım yerine gelir aslında” diyen yalan söyleyem, kendini acındıran bir kadın. İlk başta bana zararı dokunmuyordu ama zamanla acındırmalarını beni hedef alıp yapmaya başladı. “mavisaç bana sunu sunu dedi” diyordu mesela ağlayarak. Ellerini göğsüne vurup ağlaması var bide “oğlum ben mavisaçı çok seviyorum o beni sevmiyor” diyip göğsüne vurur mesela ağıt yakar gibi.

Sizin durumunuzdayken henüz yapacağınız bişey yok, maddi manevi bana dokunmuyor henüz diyorsunuz çünkü 🤷🏻‍♀️ Bişey yapsanız siz suçlu olursunuz, böyleleri ağlayarak suçlamayı iyi becerir:)

Benim şansım eşimin teyzesi ve görümcem. Kayınvalidemin her kötülüğünü söyleyip eşimin gözünü iyice açmaları.

Sizinkinin de yalan yüzünü anlarlar umarım ☘

bendimm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2013
2.579
4.033
Oğlunu evlendirmişse artık naz yapma hakkı da olmuyor kadınların. Ne hakla oğullarına naz yapar ki orda hazır ve nazır bekleyen eşleri dururken. Yazık... Allah herkese kendi gibi evlat, kendi gibi kayınevlat versin.
O evlat yıllarca naz yapmış annesine, sayılmaz emekle büyümüş..
Üstelik kv nin elle tutulur bir kötülüğü bile yokken..
Oğluna iki nazlanmasi bile batıyor göze 😕

KudrAlobar

Ayak feministi
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2018
5.254
24.762
O evlat yıllarca naz yapmış annesine, sayılmaz emekle büyümüş..
Üstelik kv nin elle tutulur bir kötülüğü bile yokken..
Oğluna iki nazlanmasi bile batıyor göze 😕
Bazı insanlar hiç yaşlanmayacaklar, hiç gelinleri damatları olmayacak sanıyorlar. O gözünün içine bakan evlatları hiç el içine karışmayacak sanki. 20 sene sonra “gelinim” içerikli konuları okuyacağız bu insanlardan bence 😬

Kestanesekeriiim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2017
2.196
1.377
Merhaba kizlar.Malesef kocasından hiç bir zaman yeterli ilgiyi göremediği için bütün ilgi ve alakayı oğlundan bekleyen bir k.validem var.Manevi ve hatta bazen maddi.Ama bunu açıkça dile getirmez sözde kimseden birşey beklemez.İma eder ve yapılmasını bekler.Sonra adı ben istemedim, çocuğumun içinden geldi yaptı olur adı. Herzaman yıllarca ezilmiş ve kendini ifade edemeyen(isteyince çok güzel edebiliyor) rolünü oynar.Cok hassas aşırı duygusal güzelce konuşsaniz da, mesela annecim bak böyle yapma ben rahatsiz oluyorum,gücüne gider ağlamaklı olur. Gibi gibi.Simdi diyeceksiniz ki sorunun nedir? Sorun şu ki ben artık bu istemem yan cebime tavırları,mağdur rolleri,sürekli beklenti içinde olup da beklemezmis gibi tavırları yemiyorum.Ama oglu tabiki öyle düşünmüyor,örn.annem demedi ki ben içimden geldi de yaptım gibi açıklamalar yapar.Surekli duygusal santaj, sürekli manipülasyon..Ban artık k.validem samimi gelmemeye başladı.Kendini öyle ifade etmeye alışmış artık önceden bukadra değildi ama son bir senedir çoğunlukla bu şekilde.Samimi olmadığını nereden anladınız diyeceksiniz.Yine bir örnek vereyim ,kendisine ayakkabı alalım diye düşündük birgün ,yok oğlum istemem sağolun gerek yok dedi,ama.bunlari söylerken bir ayakkabıyı çıkarıp.otekisini deniyordu büyük bir hevesle ve hizla:) Birkere soylersin tamam nezaketen.Ama sürekli bir istemezmis gibi gorunup istediğini açıkça ortaya koymaktan da çekinmez.Ya istemiyorum deme,yada gerçekten istemiyormua gibi davran..Ne bileyim,işine gelmeyen konularda ben yapamam ben anlamam ki benim aklım ermez ki der,hatta çocukları bile adına kanaat getirir evet annem bunu beceremez biz yapalım derler.Ama işine geliyorsa da hiç kaçırmaz fırsatları,ben bunu yapamam dedigi şeylerden daha fazlasını bile yapabilir.Bana kötü davranmıyor ama çocuklarına yaptığı bu duygusal sömürü ve daha kötüsü bu duygusal.somurunun karşılık bulması nedeni ile her seferinde işini böyle yürüteceğini düşünmesi beni ona karşı istemsizce dolduruyor, sevimsizlesiyor gozumde.Ben çocukları kadar inanmadığım için belki de onun bu tavırlarına bilmiyorum.Olmayacak şeyleri duygusal sömürü ile aglamalarla günün birinde bize dayatmasindan korkuyorum.Eski konularından bilen bilir su esime bişey olsa çocuklarıma sığınırim tarzında konuşması beni huzursuz etmişti , yakın zamanda şahit olduğum şeyler olunca dedimki bu kadın ağlayarak kendini acindirarak herşeyi yaptırma gücüne sahip.Onu da yaptırmaya çalışacaktır ileride birgün mesela..Ve ben çocuklarına göre hassas acıların kadını ,bana göre ise oyunu çok güzel kuralına göre oynamayı bilen bu kadinla nasıl basederim bilmiyorum.Varmi aranızda benzer k.valide huyları olan? Ve neler yapıyorsunuz?
Ayni benimki bir gun oturuyoruz su dokunmatik telefonlardan olsa bende becerirm diye diye esime telefon aldirtti okuma yazmasi yok telefon cocuklarin elinde ve ben sinir oluyorum.isine geldigimde cahil isine geldiginde cin gibi bazi seylere katlaniyorsam sirf esimin iyiliginden.esimin arkasindan bide bise demis anlatmadim ortaligin karismamasi icin ama aklima geldikce nefret eder oldum.esim duysa yikilir

Papatyam_ege

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2016
64
40
Aynısından bende de var. :KK70: Başedilmez.
Güzel güzel konuştum. Olmadı.
Darıldım. Olmadı.
Tartıştım. Olmadı.
Tekrar tekrar anlattım. Olmadı.
Bir öğretmen gibi örneklerle anlattım. Olmadı.

Allah'a havale ettim. Teselliyi dualarda arıyorum.

Yukarı Alt