Manipülasyon Kraliçesi Kv

1Sen

Guru
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2011
18.717
25.672
Size bir zararı yok madem emek verip büyüttüğü çocuklarına kaprisi , nazı sizi niye rahatsız ediyor anlayamadım.

Gerçekten bazen , aileye sonradan giren kişilerin bu davranışları beni rahatsız ediyor.

Sizi ilgilendiren bir durum yok ki ortada.

bendimm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2013
2.481
3.794
Bazı insanlar hiç yaşlanmayacaklar, hiç gelinleri damatları olmayacak sanıyorlar. O gözünün içine bakan evlatları hiç el içine karışmayacak sanki. 20 sene sonra “gelinim” içerikli konuları okuyacağız bu insanlardan bence 😬
Allah hayırlı insanlarla karşılaştırsın, ki ben genelde gelinleri haklı bulurum...
Sırf kv olduğu için böyle yaklaşılıyor yazık..
Ben anneme bir kaç birşey alamayacaksam, eşim orda annemin tavrına ayar olacaksa..
Dese ki konu sahibi, evveliyati var, kötü niyetli biri anlarım..
E o da yok, tek sikinti, kocasına annesi ne hakla nazlanir..
İnsaf ya, anne ne demek gerçekten bir düşünmek gerek...

beautifulsweet

Saclarim parmaklik,gözlerim gardiyan olmus.. :)
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2018
1.421
3.163
Amaz10 Amaz10 detay vermelisin. Ben yazdıkların harici seni rahatsız eden şeyler olduğunu düşünüyorum.
Yoksa yalnızca bu sebepler dertlenip konu açtırabilecek şeyler değil..

grateful2425

Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2019
129
527
jenerasyon ( türkcesi böyle yaziliyor sanirim) farki degil mi bu? kücükken annemde bize birsey sorulursa yok sagol der derdi ama sonunda al :KK53:

Amaz10

Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2018
341
189
Amaz10 Amaz10 detay vermelisin. Ben yazdıkların harici seni rahatsız eden şeyler olduğunu düşünüyorum.
Yoksa yalnızca bu sebepler dertlenip konu açtırabilecek şeyler değil..
Olmaz mı elbette var ve hepsini tek tek anlatmam mümkün degil takdir edersiniz ki.Hos verdiğim bir örnekle de konu alakasız bu sekilde nerelere çekiliyor , daha fazla örnek verirsem demekki linç yiyecgim.Ama son bir senedir bu tip davranislar arşa çıkmış durumda nedenini bilmiyorum , yaşlandıkça nazlanma acindirma oranı artıyor demekki...

Amaz10

Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2018
341
189
Annelerimize veya babalarımıza elbette hediyeler alınır,ihtiyaçları olan durumlarda maddi veya manevi yardım edilir.Bunun için insanın içinden gelmesi de yeterlidir,karsi taraftan bu talep beklemeye de lüzum yoktur bana göre de.Ama ben k.validem de şunu görüyorum.Acikca istemiyim yada şikayetlenmiyim,ama alttan alttan mesaj veriyim,oğlumun kafasına yer edinsin.Oglunu da biliyor duramaz duyarsız kalamaz,kendisi teklif ettirene kadar o konu döner durur.nezamanki anne yardımcı olayım der yok oğlum gerek yok oğlum zart zurt..Ne şimdi bu,açıkça söylemek varken ne bu ayak yapmalar ben bunu anlayamıyorum.Yani ben pire gibi sağa sola ev işine koştuğunu görüyorum mesela,gezme tozma denilince herkesden önce plana dahil oluyor,ama akşam oldu mu da dikkat oğlum ayaklarım çok kötü dayanamiyorum ağrıdan uyuyamıyorum diye şikayetleniyor,mikirdanmasi bitmiyor ah uh..Tamam gezmek istiyorsun anlıyorum da ozaman gezmeye bukadar hevesli görünme bari yada geziceksen de o ağrıya katlan samimi ol...Agrilarim var ama bu hayata bikere mi gelicem ,elbette gezeceğim ,katlanicaz alıştık artık ağrılara dese vallahi daha samimi gelir,gezmek istemesi de batmaz.Yada oğlum siz gezin ben rahatsızım fazla yuruyemiyorum siz gencsiniz ben de başka bi planiniza dahil olurum de. Ne biliyim.Yani hep birileri pohpohlasin,ay ben bişey istemem siz mutlu olun der,ama derdi de bitmez.Cocuklarina bağlı değil resmen bağımlı.Yani böyle şeyler evet bana bir zarari kısa vadede yok gibi görünse de uzun vadede olabilir.Duygu sömürüsü ile zor durumda bırakır insanı çünkü böyleleri.İnsanlarin zaafını kullanarak,biraz nazlanirim,acindiririm kendimi, her istediğim yapılır diye düşünmesi zarar verici olabiliyor.Bir anne oğlunu yada kızını manipüle etmemeli.evet eşlerimizi sahiplenmiyoruz ama anneler babalar da çocuklarının evlendikten sonra bir yuvası ve eşi olduğunu düşünerek hareket etmeli diye düşünüyorum.Ogluma her istediğimi yaptırmanın yolunu bulmusum, gelin kimmiş ya istediği kadar konuşsun istedgimde hayatlarına da müdahale ederim demenin kibarcasi bu manipulasyonlar ve asla kanitlayamazsiniz.. Şimdi yeterince açıklayıcı olmuştur ....

Son düzenleme:

_LACIVERT_

Aşırı hız yapan hayaller,gerçeklere çarparak durur
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2009
359
726
Kayınvalidenizin tarafından bakın biraz yaşlanmışsınız artık eşiniz tarafından sevildiğinizi hissetmiyorsunuz çocuklarınız büyümüş size hiç bir bağımlılığı kalmamış hepsi kendi yuvasını kurmuş işinde gücünde tek teselliniz -kendiniz istemiş bile olsanız oğlunuzun size aldığı ayakkabı vs ile düşünülmüş olmanızın verdiği mutluluk!
Neden etrafa "düşünmüşler almışlar "gibi lanse edilmekten hoşlanmadığınızı bir türlü anlamadım.Sanki O ayakkabıyı gerçekten ihtiyacı olduğu için mi aldırıyor oğluna yada sizi sömürmek için mi ?
Bence kayınvalideniz sadece düşünüldüğünü sevildiğini hissetmek için böyle davranıyor çoğu yaşlı sevgiye aç kadın bu şekilde davranır.. Benim kayınvalidemde böyleydi başlarda bende anlamadım ama bir süre sonra onun istiyormuş gibi davranmasına fırsat vermeden kendim ufak tefek bişeyler almaya başladım o kadar mutlu oldu ki mutlu oldukça da nazlanmayı ağlanıp sızlanmayı kendini acındırmayı bıraktı sizde önyargılı olmayı bırakın sonra hepten başıma kalırmı şımarırmı vs. diye düşünmeyin birde böyle deneyin şansınızı pozitif olun mutluluk gibi mutsuzlukta bulaşıcıdır

Yabanelma

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2018
4.278
18.256
Benim de annem çok nazlidir. Sürekli bir yerleri agırır. Bu seneki doğum günü için ne hediye almam gerektiğini söyledi aylar öncesinden. Anneler gününde aynı şehirde değildik, telefonda konuşurken, yokum diye hediye mi eş geçme 1-2 haftaya oradayım dedi.

Şimdi bir kayinvalide oğluna dese bunları itici gelir muhtemelen. Baksana hediye siparişi veriyor, oğluna hep hastalıkları ile ilgili şikayette bulunuyor diye. Ama o benim annem, nazı da şikayeti de , hediye siparişi de zerre rahatsız etmiyor beni. Eşimi bu durum zerre kadar ilgilendirmez, ki tek kelime etmişliği yoktur.

Size direkt bir zarar yoksa bırakın ana oğul ilişkisi nasıl oluyorsa olsun.

Amaz10

Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2018
341
189
Kayınvalidenizin tarafından bakın biraz yaşlanmışsınız artık eşiniz tarafından sevildiğinizi hissetmiyorsunuz çocuklarınız büyümüş size hiç bir bağımlılığı kalmamış hepsi kendi yuvasını kurmuş işinde gücünde tek teselliniz -kendiniz istemiş bile olsanız oğlunuzun size aldığı ayakkabı vs ile düşünülmüş olmanızın verdiği mutluluk!
Neden etrafa "düşünmüşler almışlar "gibi lanse edilmekten hoşlanmadığınızı bir türlü anlamadım.Sanki O ayakkabıyı gerçekten ihtiyacı olduğu için mi aldırıyor oğluna yada sizi sömürmek için mi ?
Bence kayınvalideniz sadece düşünüldüğünü sevildiğini hissetmek için böyle davranıyor çoğu yaşlı sevgiye aç kadın bu şekilde davranır.. Benim kayınvalidemde böyleydi başlarda bende anlamadım ama bir süre sonra onun istiyormuş gibi davranmasına fırsat vermeden kendim ufak tefek bişeyler almaya başladım o kadar mutlu oldu ki mutlu oldukça da nazlanmayı ağlanıp sızlanmayı kendini acındırmayı bıraktı sizde önyargılı olmayı bırakın sonra hepten başıma kalırmı şımarırmı vs. diye düşünmeyin birde böyle deneyin şansınızı pozitif olun mutluluk gibi mutsuzlukta bulaşıcıdır
Kayınvalidem sürekli hediye alıyorum zaten ... İçimden geldikçe de alırım,eksik olan biseyini farkedersem de.sormadan alırım,durumunun yetişmeyecegi bişey olursa da eşimle konuşur beraber alırız.Ben ayakkabısında değilim de neyse...Ben yeterince maddi manevi vericiym verici olmaya da devam ediyorum zaten özellikle belirtmedim ama.belirteyim oğlu da ben de bu konuda eksiklik hisstrmedik senelerdir.Ama değişen bişey yok özellikle son bir yıldır bu naz niyaz doruğa çıktı.bunun bişey alıp almakla ilgisi yok,k.validem oğluna bağlılıkla bağımlılığı karıştırdigi için bu onun kendini ifade etme biçimi.Buna alışmış.yani istemem yan cebime yaparak kendini iyi hissediyor alenen bişey istememiş gibi görüyor kendini cunku.

Konu Sahibi Benzer konular Forum Cevap Tarih
B Bir derdim var : ( 102
OdunHatun Bir derdim var : ( 180
3 tam 1 robot Bir derdim var : ( 62
Yukarı Alt