Manipülasyon Kraliçesi Kv

nadasta

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2014
586
1.032
Oğlun akli melekeleri yerinde olduğu müddetçe kendine göre yapmacık ve samimi olanı ayırt edebilir kaldı ki doğduğundan beri hayatında olan birisinden söz ediyoruz. Annesinin her istediğini yapabilir veya işine gelmeyeni yapmayabilir. Annesiyle arasındaki ilişki sonucu eşini çocuklarını çok ihmal ediyorsa uyarılır, öteki türlü bu ilişkiye karışmak asıl eşini manipüle etmek olur

Amaz10

Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2018
341
189
Benim de annem çok nazlidir. Sürekli bir yerleri agırır. Bu seneki doğum günü için ne hediye almam gerektiğini söyledi aylar öncesinden. Anneler gününde aynı şehirde değildik, telefonda konuşurken, yokum diye hediye mi eş geçme 1-2 haftaya oradayım dedi.

Şimdi bir kayinvalide oğluna dese bunları itici gelir muhtemelen. Baksana hediye siparişi veriyor, oğluna hep hastalıkları ile ilgili şikayette bulunuyor diye. Ama o benim annem, nazı da şikayeti de , hediye siparişi de zerre rahatsız etmiyor beni. Eşimi bu durum zerre kadar ilgilendirmez, ki tek kelime etmişliği yoktur.

Size direkt bir zarar yoksa bırakın ana oğul ilişkisi nasıl oluyorsa olsun.
Kayınvalideniz anneniz gibi davransa nasıl hissedersiniz peki?Erkek beyni böyle şeylere pek takılmaz,ama biz kadınlar için bazen k.validenin hatta annelerimizn bile bu davranışlari yorucu olabiliyor.

Amaz10

Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2018
341
189
Oğlun akli melekeleri yerinde olduğu müddetçe kendine göre yapmacık ve samimi olanı ayırt edebilir kaldı ki doğduğundan beri hayatında olan birisinden söz ediyoruz. Annesinin her istediğini yapabilir veya işine gelmeyeni yapmayabilir. Annesiyle arasındaki ilişki sonucu eşini çocuklarını çok ihmal ediyorsa uyarılır, öteki türlü bu ilişkiye karışmak asıl eşini manipüle etmek olur
Evet ve anneden bahsediyoruz.Bazen annelerimizin eksik yanlarini,abartılı davranışlarını bilerek görmek istemeyiz..Haliyle bize normal bile gelebilir..Ama bakın bu anne oğul arasında siz karisamazsiniz dedginiz abartılı tavırlar yüzünden pek çok evlilik uzun vadede zedelenebiliyor...Bu konuyu sizin bakış acinizla zaten tartismayiz bile.Noktayi koyarsınız ama kendinize.

Zarifkadinnn

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2018
213
136
Merhaba kizlar.Malesef kocasından hiç bir zaman yeterli ilgiyi göremediği için bütün ilgi ve alakayı oğlundan bekleyen bir k.validem var.Manevi ve hatta bazen maddi.Ama bunu açıkça dile getirmez sözde kimseden birşey beklemez.İma eder ve yapılmasını bekler.Sonra adı ben istemedim, çocuğumun içinden geldi yaptı olur adı. Herzaman yıllarca ezilmiş ve kendini ifade edemeyen(isteyince çok güzel edebiliyor) rolünü oynar.Cok hassas aşırı duygusal güzelce konuşsaniz da, mesela annecim bak böyle yapma ben rahatsiz oluyorum,gücüne gider ağlamaklı olur. Gibi gibi.Simdi diyeceksiniz ki sorunun nedir? Sorun şu ki ben artık bu istemem yan cebime tavırları,mağdur rolleri,sürekli beklenti içinde olup da beklemezmis gibi tavırları yemiyorum.Ama oglu tabiki öyle düşünmüyor,örn.annem demedi ki ben içimden geldi de yaptım gibi açıklamalar yapar.Surekli duygusal santaj, sürekli manipülasyon..Ban artık k.validem samimi gelmemeye başladı.Kendini öyle ifade etmeye alışmış artık önceden bukadra değildi ama son bir senedir çoğunlukla bu şekilde.Samimi olmadığını nereden anladınız diyeceksiniz.Yine bir örnek vereyim ,kendisine ayakkabı alalım diye düşündük birgün ,yok oğlum istemem sağolun gerek yok dedi,ama.bunlari söylerken bir ayakkabıyı çıkarıp.otekisini deniyordu büyük bir hevesle ve hizla:) Birkere soylersin tamam nezaketen.Ama sürekli bir istemezmis gibi gorunup istediğini açıkça ortaya koymaktan da çekinmez.Ya istemiyorum deme,yada gerçekten istemiyormua gibi davran..Ne bileyim,işine gelmeyen konularda ben yapamam ben anlamam ki benim aklım ermez ki der,hatta çocukları bile adına kanaat getirir evet annem bunu beceremez biz yapalım derler.Ama işine geliyorsa da hiç kaçırmaz fırsatları,ben bunu yapamam dedigi şeylerden daha fazlasını bile yapabilir.Bana kötü davranmıyor ama çocuklarına yaptığı bu duygusal sömürü ve daha kötüsü bu duygusal.somurunun karşılık bulması nedeni ile her seferinde işini böyle yürüteceğini düşünmesi beni ona karşı istemsizce dolduruyor, sevimsizlesiyor gozumde.Ben çocukları kadar inanmadığım için belki de onun bu tavırlarına bilmiyorum.Olmayacak şeyleri duygusal sömürü ile aglamalarla günün birinde bize dayatmasindan korkuyorum.Eski konularından bilen bilir su esime bişey olsa çocuklarıma sığınırim tarzında konuşması beni huzursuz etmişti , yakın zamanda şahit olduğum şeyler olunca dedimki bu kadın ağlayarak kendini acindirarak herşeyi yaptırma gücüne sahip.Onu da yaptırmaya çalışacaktır ileride birgün mesela..Ve ben çocuklarına göre hassas acıların kadını ,bana göre ise oyunu çok güzel kuralına göre oynamayı bilen bu kadinla nasıl basederim bilmiyorum.Varmi aranızda benzer k.valide huyları olan? Ve neler yapıyorsunuz?
Yıllardır ilgi görmemiş, çocuklarına nazı geçiyor o da bunu kullanmak istiyor.. Sana karşı Bi yanlışı yoksa bırak çocukları düşünsün.

ema1

Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr
Pro Üye
10 Ağustos 2009
22.033
11.498
Benimkide o kaynana modelinden hemde rol yapmakta oscar adayı:sampiyon:

Yabanelma

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2018
4.254
17.995
Kayınvalideniz anneniz gibi davransa nasıl hissedersiniz peki?Erkek beyni böyle şeylere pek takılmaz,ama biz kadınlar için bazen k.validenin hatta annelerimizn bile bu davranışlari yorucu olabiliyor.
Ben bu konuda adil davranmaya çalışıyorum elbette yanlış düşündüğüm şeyler oluyor ama empati yapıyorum o zamanlarda.

Eşimin ailesine yıllardır ciddi maddi yardımda bulunuyoruz. Kayınvalidem de hastalıklarını çok anlatan, eşiyle maddi sıkıntı yaşadığı için oğlunu destekçi gören bir anne. Evet zorlanıyorum bazı şeylere ama ben nasıl ki annemi idare ediyorsam eşimde etmek zorunda.

Ayrı şehirlerde yaşıyoruz normalde, şuan burada kayinvalidem, bir rahatsızlığı var ameliyat tarihi almış bizim yaşadığımız şehirde. 1 ay kadar hareket etmemesi lazım. Bizde kalacak çoğunlukla muhtemelen. Şimdi eşime ne diyeyim annen niye burada ameliyat olacak, istemiyorum bizde kalmasını mı diyeyim? Ben desem bu adam annesine nasıl desin böyle bir seyi? Ha sürekli olan bir sıkıntı olur o zaman elbette tavır da koyarım ama anne babalar olabildiğince idare edilmeli diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

nadasta

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2014
586
1.032
Evet ve anneden bahsediyoruz.Bazen annelerimizin eksik yanlarini,abartılı davranışlarını bilerek görmek istemeyiz..Haliyle bize normal bile gelebilir..Ama bakın bu anne oğul arasında siz karisamazsiniz dedginiz abartılı tavırlar yüzünden pek çok evlilik uzun vadede zedelenebiliyor...Bu konuyu sizin bakış acinizla zaten tartismayiz bile.Noktayi koyarsınız ama kendinize.
Konunuzda sizi rahatsız edebilecek veya hayat standardınızı düşürecek bir ayrıntı görseydim karışamazsınız demezdim. Ama birinin herhangi bir davranışı size itici geliyor diye yanınızdakinin onunla ilişkisine karışmak bana anaokul çocuklarının “onla konuşan benle konuşmasın” seviyesini anımsatıyor. Maddi açıdan karşılayacak gücünüz yokken bazı fedakarlıklar yapılıyor bu sizi yıpratıyorsa anlarım, size zaman ayrılmıyor ilgi hep kv üzerinde olsa anlarım veya eşiniz yalnız kaldığınızda size annesinin nazı yüzünden duygusal olarak çöktüğünü anlatsa bile anlarım ama bunlar yokken bu tavrınız çok anlamsız. Üstelik samimi olmak gerekirse verdiğiniz örnekleri ele alacak olursam nezaketen de olsa önce bir adım geri duran kadın bana herşeye atlayan kadından daha sempatik gelir. Açıkça şunu istiyorum burya gidelim diyecek olsa eminim sizin için de daha rahatsız edici olurdu

Amaz10

Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2018
341
189
Ben bu konuda adil davranmaya çalışıyorum elbette yanlış düşündüğüm şeyler oluyor ama empati yapıyorum o zamanlarda.

Eşimin ailesine yıllardır ciddi maddi yardımda bulunuyoruz. Kayınvalidem de hastalıklarını çok anlatan, eşiyle maddi sıkıntı yaşadığı için oğlunu destekçi gören bir anne. Evet zorlanıyorum bazı şeylere ama ben nasıl ki annemi idare ediyorsam eşimde etmek zorunda.

Ayrı şehirlerde yaşıyoruz normalde, şuan burada kayinvalidem, bir rahatsızlığı var ameliyat tarihi almış bizim yaşadığımız şehirde. 1 ay kadar hareket etmemesi lazım. Bizde kalacak çoğunlukla muhtemelen. Şimdi eşime ne diyeyim annen niye burada ameliyat olacak, istemiyorum bizde kalmasını mı diyeyim? Ben desem bu adam annesine nasıl desin böyle bir şeyi? Ha sürekli olan bir sıkıntı olur o zaman elbette tavır da koyarım ama anne babalar olabildiğince idare edilmeli diye düşünüyorum.
İdare edebildiğim kadar ben de ediyorum ama rahatsız olduğum da bir gercdk..Ve bu abartılı tavırlar olduğu sürece istekler bitmeyecek,benim de bir ailem var ama sırtını bize dayamaz.bize güvenerek hareket etmemeye calisirlar,olup olmadık konularda beklentiye de girmezler.Esiminkiler anne baba cocuk büyüttüler naz yapma.haklari var diyelim çocuklarına..ozaman benimkiler anne baba degilmi neden ben ve dolaylı olarak da eşim bir naza niyaza magruz kalmiyor? Kıyaslama yapmak manasız farklı kültürler farklı insanlar ama düşünmeden de edemiyorum.Ve nazla aglamayla sizlanmayla bizi etkieyp etkilemeyeceğini düşünmeden sırf zorlandigi konular icin bu durumu kullanma noktasına getirebilirler..tehlikeli görüyorum o yüzden de.

Amaz10

Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2018
341
189
Konunuzda sizi rahatsız edebilecek veya hayat standardınızı düşürecek bir ayrıntı görseydim karışamazsınız demezdim. Ama birinin herhangi bir davranışı size itici geliyor diye yanınızdakinin onunla ilişkisine karışmak bana anaokul çocuklarının “onla konuşan benle konuşmasın” seviyesini anımsatıyor. Maddi açıdan karşılayacak gücünüz yokken bazı fedakarlıklar yapılıyor bu sizi yıpratıyorsa anlarım, size zaman ayrılmıyor ilgi hep kv üzerinde olsa anlarım veya eşiniz yalnız kaldığınızda size annesinin nazı yüzünden duygusal olarak çöktüğünü anlatsa bile anlarım ama bunlar yokken bu tavrınız çok anlamsız. Üstelik samimi olmak gerekirse verdiğiniz örnekleri ele alacak olursam nezaketen de olsa önce bir adım geri duran kadın bana herşeye atlayan kadından daha sempatik gelir. Açıkça şunu istiyorum burya gidelim diyecek olsa eminim sizin için de daha rahatsız edici olurdu
Emin olun istemem yan cebime insanlar da pek sempatik değiller.

Konu Sahibi Benzer konular Forum Cevap Tarih
B Bir derdim var : ( 102
OdunHatun Bir derdim var : ( 180
3 tam 1 robot Bir derdim var : ( 62
Yukarı Alt