Manipülasyon Kraliçesi Kv

Yabanelma

Guru
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2018
6.231
29.925
İdare edebildiğim kadar ben de ediyorum ama rahatsız olduğum da bir gercdk..Ve bu abartılı tavırlar olduğu sürece istekler bitmeyecek,benim de bir ailem var ama sırtını bize dayamaz.bize güvenerek hareket etmemeye calisirlar,olup olmadık konularda beklentiye de girmezler.Esiminkiler anne baba cocuk büyüttüler naz yapma.haklari var diyelim çocuklarına..ozaman benimkiler anne baba degilmi neden bana ve dolaylı olarak da eşim bir naza niyaza magruz kalmiyor? Kıyaslama yapmak manasız farklı kültürler farklı insanlar ama düşünmeden de edemiyorum.Ve nazla aglamayla sizlanmayla bizi etkieyp etkilemeyeceğini düşünmeden sırf zorlandigi konular icin bu durumu kullanma noktasına getirebilir,tehlikeli görüyorum o yüzden de.
İlerisi için sıkıntı yaşamaktan korkuyorsunuz anladığım kadarıyla. Burada önemli olan kişi eşiniz. Sizin düşüncelerinize önem verir mi? Yapıp yapamayacağınız şeyleri bilir ona göre davranır mı? Çünkü dengeyi kuracak olan kişi eşiniz.
 

earth_angel9

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2011
2.662
3.811
İkisinin arasin girmeyin size ne ister agziyla soyler aldirir ister istemem yan cebime..adamin annesi o annesi
 

Amaz10

Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2018
341
189
İlerisi için sıkıntı yaşamaktan korkuyorsunuz anladığım kadarıyla. Burada önemli olan kişi eşiniz. Sizin düşüncelerinize önem verir mi? Yapıp yapamayacağınız şeyleri bilir ona göre davranır mı? Çünkü dengeyi kuracak olan kişi eşiniz.
Eşim benim söylediklerimi mantıklı bulsa bile annesini ağlarken görse ki annesi istediği/yasadigi şeyin zorluk derecesine göre aglama,sızlanma,bayılma,psikolojik sorun yaşama vb (geçmişte yaşamış sürekli çocukları da buna sığınır) seklinde kendisini ifade etmekte uzmanlasmis bir kadindir, yelkenleri suya indirir onu üzen bir konu varsa ortada yani.Bu durumda benim mantikli gerekçelerimin bir hükmü yoktur.Esimi tanıdığım kadari ile böyle.Esimde de denge kurma sorunu var evet.Ama bazen beni şaşırtıyor.Yine de çok kestiremiyorum eşimin davranışları,duygusallıktan çok etkilenebilir ,ama annesinin duygusallgindan..Benim ağlayıp sizlanmam yüreğini çok titretmez.
 

ozge72

Guru
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2007
1.620
1.686
Olmaz mı elbette var ve hepsini tek tek anlatmam mümkün degil takdir edersiniz ki.Hos verdiğim bir örnekle de konu alakasız bu sekilde nerelere çekiliyor , daha fazla örnek verirsem demekki linç yiyecgim.Ama son bir senedir bu tip davranislar arşa çıkmış durumda nedenini bilmiyorum , yaşlandıkça nazlanma acindirma oranı artıyor demekki...
Daha da artacaktır emin olun, bizimkisi en son bu sene dana kestirmeye çalıştı oğluna... dana ya dana... biz kiradayız, onların 3 evi var. Ve dana :) düşünün... Allahtan eşim artık uyandı da kulağının üstüne yattı. Bir de diyor ki biz cahiliz anlamayız dana işlerinden. Ama sonra eşim ilgilenmeyince nedense bir anda bilirkişi oldu :) kendisi halletti. Allah size sabır versin.
 

GILO

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2012
538
236
Yaptığımız bariz kıskançlık.farzedelim ki bu yolla dediklerini çocuklarına yaptırıp size ne? Doğurmuş büyütmüş bu güne getirmiş. Yapacaksınız da diyebilirdi ama daha nazik bi yol izlemiş ne var bunda.ben çalışan bir bayanım. Eşim demeden gider kendim alırım ayakkabi kıyafet aldığım yerin adresini veririm beğenmezsen ordan değiştir diye oğlunun aklına bile gelmez.beyaz eşyaları bozulur ararım yarın oğlumla gidin yenisini alın hediyem olsun diye. Ne var bunda? Siz benim kocam ben istemeden bisey yapamaz annesine egosundasiniz. Gerek yok yarın sizde yaşlanacaksınız.dogurup bu günlere getiren anneye helede size bir saygısızlığı yoksa bu kadarını da çok görmeyin.yok ayakkabı yok bilmem ne bunlar basit şeyler bu kadar maddeci olmayın ya .o sizin eşinizin annesi
 

DooDooDoo

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2013
865
1.727
Ayyyy sana hak veriyorum canım benimki de bir benzerini yapıyor çünkü! Bir şey istediği zaman ilk önce şaka yollu söylüyor, ortamın nabzını tutuyor, eğer ortam iyiyse sonra hemen isteğini dile getiriyor. Ha yok ortam iyi değilse kendine kalıyor. Ama hep alayım, hiç vereyim yok. Ki durumları da olmasına rağmen ne yazık ki..
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-03-2020

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 29 gün kaldı.

Önümüzdeki günlerde bebeğinizin vücudundaki beyaz yağ oranı %8'e çıkmış olacak. Hamileliğinizin son zamanlarında gece uyurken bacak krampları çok sık görülür. Yorgunluktan kaçınarak ve mümkün olduğunda bacağınızı yükseğe kaldırıp dinlenerek, krampların önüne geçebilirsiniz. B grubu streptokok enfeksiyonu testi 35-37. haftalar arasında yapılabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

sahraikebir

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2010
466
1.506
Benim ağlayıp sizlanmam yüreğini çok titretmez.
Meselenin özü burası aslında. Sizin gözyaşlarınızın bir hükmü yok kocanız nazarında ama annesi gözyaşıyla her istediğini yaptırabiliyor. Onu bu konuda kıskanıyorsunuz. Yoksa doğrudan sizi ilgilendirmeyen bir davranış sizi kızdıramaz.
 

illedeben

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2015
1.912
3.945
Konu sahibi maddiyatçı gibi gözükmüş ama onun derdi aslında para pul mevzuları değil gibi duruyor okuyunca yazdıklarını, o kayınvalidesinin samimiyetsizliğinden şikayetçi. Samimiyetsiz insanları kimi sevmez, idare edemez. Bende mesela birinin sevmediğim davranışları varsa hiç onunla aynı ortamı paylaşmak istemem , dakika sayarım bitse de gitsek gibisinden.Evet sizi ilgilendiren bir durum yok gibi duruyor, eşinizle annesinin arasındaki iletişim sonuçta demek geçiyor insanın aklından . Ama sorun şu ki tüm bu nazlanmalar kaprisler sizin yanınızda oluyorsa bir yerden sonra insan ister istemez rahatsız olup benim gördüğümü eşim nasıl görmez diyor.

Maalesef eşiniz sizin gördüğünüzü görmez çünkü onun annesi, onun kişiliğine alıştığı için annesinin davranışları ona normal geliyor. En güzeli hiç laf anlatmaya çalışıp kötü olmayın, uzak durun eşiniz ne istiyorsa yapsın, varsın kullanılsın. O halinden memnunsa siz de takmayın, şimdiden geleceğe kafa yormayın. İlerde bir sorun çıkarsa fikrinizi söylersiniz, şimdiden bir şeyler söyleyip kötü olmayın eşinizle. İnsanlar değişmez, çocuklarına naz yapıyorsa ve çocukları bu durumdan şikayetçi değilse siz boşuna durumu normale çevirmeye çalışmayın, kendinizi yorduğunuzla kalırsınız. Ayakkabı mı alacak annesine mesela siz eve gidin ,ikisi gitsin alsın, kv nizin tavırlarını görmemiş olursunuz. Uzak durmak aralarına girmemek en güzeli.
 

Seridina

Sigrun❤️N-ıl-Ze-O
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2016
7.419
11.436
Burada genelde konu sahibi haksız bulunmuş ama ben seni anladım. Sana tek tavsiyem kayınvalideni taklit et. Eşin o davranış biçimine çok alışık sen ona onun istediğini verirsen emin ol bir dediğini iki etmez ama işte burada tercihler devreye giriyor. Bunu tercih eder misin? Etmez misin? Ben etmezdim çünkü sıkılırım lakin siz yaparım diyorsanız er meydanı sizin 😉
 

Scener

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2015
2.040
3.061
O oyle alismis oyle gider. Sen sadece arada lafini dokundur
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-06-2020

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 110 gün kaldı.

Bebeğiniz doğumundan sonra yaşamı için önemli olan refleks hareketlerini yapmaya devam ediyor. Bebeğinizin ağzı ve dudakları artık daha duyarlı. Eğer bebeğinizin eli ağzına yakın bir pozisyona gelirse hemen başparmağını veya diğer parmaklarını emmeye başlıyor. Bugünlerde yüksek bir ses olduğunda bebeğinizin zıpladığını hissedebilirsiniz. Bebeğinizin gözleri gelişimini bugün yarın tamamlayacak ve bebeğinizin gözleri açılacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Yukarı Alt