Manipülasyon Kraliçesi Kv

boga_hatunu

Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz..
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2015
936
1.098
Ay bitane de bende var bu ana kraliçeden :olamaz:bizim ailelerimiz bilinçli ama bunlar kara cahil ahlaksız ama kurnaz takılan..
Eşimi bazen o kadar üzüyor arada bırakıyor ki ama bir an bağırsa sonra onun dediğini uyguluyor..
Duygu sömürüsü yapıyorlar bununda biz farkındayız banada çok katlanılamaz geliyor hareketleri ama eşime artık kötülemiyorum bak öyle yaptı böyle yaptı falan ben anlatsam roman olur bana hala da yaptıklarını bıraktım 35 yasındaki adamda sağmalı inek olmak istiyorsa durduramazsın seninkide o hesap bırak bigün çok pişman olacaklar şimdi ne yapsan da o görmeyecek dahası sen kötü olacaksın bu tarz beyin yıkıyanlarla uğraşılmaz seni sinir hastası eder..

Cakiltasinsm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2018
1.656
1.415
Ortada sızı rahatsız edwn sadece kvnın ogullarına nazlanması ve bıseyler beklemesı var sadece yazdıklarınızda sıze el olan bı ınsanın yaptıgı bu hareketler sızı rahatsız edebılır normal ama esınızde onun cocugu o sevıyor veya sevmıyor ama yapıyor. Bunu engelleyemzsınız. Cocugunuz varmı bılmıyorum ama o cocukları ne zorluklarla buyutuyoruz (sızın hayatınıza mudehale etmedıgı sure) bırakın cocuklarıda bıseylerıne yardımcı olsun hedıyeyse hedıye yatdımsa yardım yapsın nolacak. Evlenımce aıleden kopmalarını beklemeyın anne o ya lutfen bukadar kotu dusunmeyın karısmayın ve bıraz empatı yapın. Benım cocugum bana hedıye alırken esı cekemzse agzının payını verırım(cocuklarım daha kucuk kv degılım) veya ben anneme bıseyler alırken bı konuda yatdımcı olurken esım bısey derse onunda agzının payını verırım. Sızde bıraz rahatlayın anne ogul arasına gırmeyın

Gagagall

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2017
2.897
3.408
Aynı benim kv , kocam çok acırdı babam despot annem yapar da gelir de ama babam izin vermiyor, babam konuşturmuyor ezik bit kadın annem derdi . Aaa tanıdım ki babam şeker gibi adam , ne dese hoop yapılıyor. Ama kadın işine gelmeyince babanız dedi babanız yaptı. Eşim tabi anlamıyor. Şuan 12 yıllık evliyiz ben anlamıyorum bazen eşim gördünmü anamın numaralarını diyor. Gözünü açtım söyleye söyleye.

choccywhoccydoodah

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
19 Kasım 2013
13.453
17.922
Size bir zarari yok halihazırda,kendi aralarında böyle bir ilişki kurmuşlar, alan razı satan razı durumu bir nevi.
Oğulları da farkındadır sizin farkettiklerinizin ama alıştıkları için gözlerine batmıyordur.
Benim annemde yapardı bu gerek yok lafını çokça,hadi anne yemeğe gidelim hep beraber derdik,gerek yok kızım ben size pişiririm yemek derdi,zorla götürürdük,gayet mutlu olurdu. Bu nazlanmak değildi bana göre,masraf yapmamızı istemiyordu kendince yada yük olmak istemiyordu. Artık demiyor ,9 senenin sonunda alıştı sanırım

Kayinvalidem de gezme olsun,isteksiz gibi görünür ama hepimizden önce hazırlanır,sever bilirim dışarda kahve içmeyi, yemek yemeyi,onada teklif ederim hadi gel kahve içelim,şurda yemek yiyelim diye,o da 9 senedir 1 kez bile ona asla hesap ödettirmediğim halde,ben veriyim kızım masraf yaptın der. Bundan da rahatsız olmadım hiç.
Kendince nezaketen sorup,söylüyorlar. Ikisi de rahatsız etmiyor beni.
Eşimin annesiyle olan ilişkisi,samimiyeti de beni rahatsız etmez,anne oğul onlar,benden önce de öylelerdi,ben olmasam ilerde yine öyle olacaklar.
Ha bana yansıyan bir yanı olur,beni kötüler,bana hakaret eder,laf sokar vb birşeyler olsa tabi ki ona göre davranırdım ama su an ki durumda benlik birşey yok.
Sizin konunuzda olduğu gibi.
Boşverin takmayın.
Kalma mevzusu olursa korktuğunuz gibi,o zaman düşünürsünüz

melekk03800

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2019
339
142
Merhaba kizlar.Malesef kocasından hiç bir zaman yeterli ilgiyi göremediği için bütün ilgi ve alakayı oğlundan bekleyen bir k.validem var.Manevi ve hatta bazen maddi.Ama bunu açıkça dile getirmez sözde kimseden birşey beklemez.İma eder ve yapılmasını bekler.Sonra adı ben istemedim, çocuğumun içinden geldi yaptı olur adı. Herzaman yıllarca ezilmiş ve kendini ifade edemeyen(isteyince çok güzel edebiliyor) rolünü oynar.Cok hassas aşırı duygusal güzelce konuşsaniz da, mesela annecim bak böyle yapma ben rahatsiz oluyorum,gücüne gider ağlamaklı olur. Gibi gibi.Simdi diyeceksiniz ki sorunun nedir? Sorun şu ki ben artık bu istemem yan cebime tavırları,mağdur rolleri,sürekli beklenti içinde olup da beklemezmis gibi tavırları yemiyorum.Ama oglu tabiki öyle düşünmüyor,örn.annem demedi ki ben içimden geldi de yaptım gibi açıklamalar yapar.Surekli duygusal santaj, sürekli manipülasyon..Ban artık k.validem samimi gelmemeye başladı.Kendini öyle ifade etmeye alışmış artık önceden bukadra değildi ama son bir senedir çoğunlukla bu şekilde.Samimi olmadığını nereden anladınız diyeceksiniz.Yine bir örnek vereyim ,kendisine ayakkabı alalım diye düşündük birgün ,yok oğlum istemem sağolun gerek yok dedi,ama.bunlari söylerken bir ayakkabıyı çıkarıp.otekisini deniyordu büyük bir hevesle ve hizla:) Birkere soylersin tamam nezaketen.Ama sürekli bir istemezmis gibi gorunup istediğini açıkça ortaya koymaktan da çekinmez.Ya istemiyorum deme,yada gerçekten istemiyormua gibi davran..Ne bileyim,işine gelmeyen konularda ben yapamam ben anlamam ki benim aklım ermez ki der,hatta çocukları bile adına kanaat getirir evet annem bunu beceremez biz yapalım derler.Ama işine geliyorsa da hiç kaçırmaz fırsatları,ben bunu yapamam dedigi şeylerden daha fazlasını bile yapabilir.Bana kötü davranmıyor ama çocuklarına yaptığı bu duygusal sömürü ve daha kötüsü bu duygusal.somurunun karşılık bulması nedeni ile her seferinde işini böyle yürüteceğini düşünmesi beni ona karşı istemsizce dolduruyor, sevimsizlesiyor gozumde.Ben çocukları kadar inanmadığım için belki de onun bu tavırlarına bilmiyorum.Olmayacak şeyleri duygusal sömürü ile aglamalarla günün birinde bize dayatmasindan korkuyorum.Eski konularından bilen bilir su esime bişey olsa çocuklarıma sığınırim tarzında konuşması beni huzursuz etmişti , yakın zamanda şahit olduğum şeyler olunca dedimki bu kadın ağlayarak kendini acindirarak herşeyi yaptırma gücüne sahip.Onu da yaptırmaya çalışacaktır ileride birgün mesela..Ve ben çocuklarına göre hassas acıların kadını ,bana göre ise oyunu çok güzel kuralına göre oynamayı bilen bu kadinla nasıl basederim bilmiyorum.Varmi aranızda benzer k.valide huyları olan? Ve neler yapıyorsunuz?
Bende aynı sorunlardan müzdaribim benim kv de bişey oldumu hemen ağlar küser sözde sessizdir çok iyi niyetli görünür herşeyi iyi niyetle söyler kalbi tertemizdir 😏 bende yemiyorum artık bu masumum ayaklarını ama gel gör ki oğluna annesiyle ilgili tek bir eleştiride bulunamazsın baktım ki annesi hakkında bişey söylediğim zaman aramız bozuluyo kötü oluyoruz bende sinsilik yapıyorum artık eşim yokken alttan sözlerimle eziyorum onu eşim varkende çok gülüyorum yüzüne mesela geçen bi tatlı aldık yiyorduk hani annenede götürelim dedim gittik biz tatlı yiyoduk sen bilmiyosundur diye düşündüm sende tat diye sanada getirdik anne gibisinden şeyler söyledim eşim yokken ve onun evinde otururken bi süre sonra eşimi arayalım gelsin gidelim çocuk yabancı yerde uykusunu alamıyo anne ya uyuyamıyo gibisinden şeyler söylüyorum artık sinir etmeye çalışıyorum

northernlight

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2015
973
1.710
güler yüzle, şaka yapar gibi, 'ayyy anne sen de az değilsin, istemem gerek yok diyorsun fıtı fıtı birini giyip birini çıkarıyorsun ayakkabıların. istemem yan cebime koy. giy hadi giy, hangisini beğendin söyle bakayım. gönlün olsun' derdim. :rolleyes:

eşin bişi diyemez, kaynanan senin durumu anladığını anlar.

Daisy_Happy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2019
1.623
2.324
Merhaba kizlar.Malesef kocasından hiç bir zaman yeterli ilgiyi göremediği için bütün ilgi ve alakayı oğlundan bekleyen bir k.validem var.Manevi ve hatta bazen maddi.Ama bunu açıkça dile getirmez sözde kimseden birşey beklemez.İma eder ve yapılmasını bekler.Sonra adı ben istemedim, çocuğumun içinden geldi yaptı olur adı. Herzaman yıllarca ezilmiş ve kendini ifade edemeyen(isteyince çok güzel edebiliyor) rolünü oynar.Cok hassas aşırı duygusal güzelce konuşsaniz da, mesela annecim bak böyle yapma ben rahatsiz oluyorum,gücüne gider ağlamaklı olur. Gibi gibi.Simdi diyeceksiniz ki sorunun nedir? Sorun şu ki ben artık bu istemem yan cebime tavırları,mağdur rolleri,sürekli beklenti içinde olup da beklemezmis gibi tavırları yemiyorum.Ama oglu tabiki öyle düşünmüyor,örn.annem demedi ki ben içimden geldi de yaptım gibi açıklamalar yapar.Surekli duygusal santaj, sürekli manipülasyon..Ban artık k.validem samimi gelmemeye başladı.Kendini öyle ifade etmeye alışmış artık önceden bukadra değildi ama son bir senedir çoğunlukla bu şekilde.Samimi olmadığını nereden anladınız diyeceksiniz.Yine bir örnek vereyim ,kendisine ayakkabı alalım diye düşündük birgün ,yok oğlum istemem sağolun gerek yok dedi,ama.bunlari söylerken bir ayakkabıyı çıkarıp.otekisini deniyordu büyük bir hevesle ve hizla:) Birkere soylersin tamam nezaketen.Ama sürekli bir istemezmis gibi gorunup istediğini açıkça ortaya koymaktan da çekinmez.Ya istemiyorum deme,yada gerçekten istemiyormua gibi davran..Ne bileyim,işine gelmeyen konularda ben yapamam ben anlamam ki benim aklım ermez ki der,hatta çocukları bile adına kanaat getirir evet annem bunu beceremez biz yapalım derler.Ama işine geliyorsa da hiç kaçırmaz fırsatları,ben bunu yapamam dedigi şeylerden daha fazlasını bile yapabilir.Bana kötü davranmıyor ama çocuklarına yaptığı bu duygusal sömürü ve daha kötüsü bu duygusal.somurunun karşılık bulması nedeni ile her seferinde işini böyle yürüteceğini düşünmesi beni ona karşı istemsizce dolduruyor, sevimsizlesiyor gozumde.Ben çocukları kadar inanmadığım için belki de onun bu tavırlarına bilmiyorum.Olmayacak şeyleri duygusal sömürü ile aglamalarla günün birinde bize dayatmasindan korkuyorum.Eski konularından bilen bilir su esime bişey olsa çocuklarıma sığınırim tarzında konuşması beni huzursuz etmişti , yakın zamanda şahit olduğum şeyler olunca dedimki bu kadın ağlayarak kendini acindirarak herşeyi yaptırma gücüne sahip.Onu da yaptırmaya çalışacaktır ileride birgün mesela..Ve ben çocuklarına göre hassas acıların kadını ,bana göre ise oyunu çok güzel kuralına göre oynamayı bilen bu kadinla nasıl basederim bilmiyorum.Varmi aranızda benzer k.valide huyları olan? Ve neler yapıyorsunuz?

''eşime bir şey olsa çocuklarıma sığınırım ''dedi ve bu da sizi doldurdu mu? Kadın kime sığınacak ya tabi ki çocuklarına sığınacak.
Ya siz işte kp ölür de kv üzerime kalır korkusunu şimdiden yaşamaya başlamışsınız.
Allah kimseyi başkasına muhtaç etmesin. Bugün ileri de zora düşersek çocuklarımıza da sığınamayacaksak vah ki ne vah...

Aneksenamunnn

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2018
846
336

Canım 1.si istediğin kadar soru gez.Burada her türlü seni eleştiren insanlar olur.Ya da sen kayınvalidenin ağzından yazsaydın bu sefer kayınvalideni linç eder şekilde konuşan insanlar olacaktı.Evet illa senin fikrine katılma zorunluluğumuz yok ama eleştirmeden saygı çerçevesinde fikir belirtmek en mantıklısı en saygılısı.
Neyse...Kayınvalidene karşı önyargılı davrandığını düşünüyorum.Bu acındırmalarını sana karşı kullansaydı eğer ona karşı dolabilirdin.Ama sorununu sen de anlamışsın.İlgi bekliyor.Ve şunu biliyoruz ki insanlar yaşlanmaya başladıkça çocuklaşmaya başlar.Kibre kapılma iyi düşün

greengirll

melek
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2012
7.898
7.902
Amaz10 Amaz10 sizle bir derdi yoksa, eşinizin size gösterdiği ilgili kıskanıp aranızı bozmaya, yuvanızı yıkmaya çalışmıyorsa, illa benim dediğim olacak demiyorsa, bence size söz hakkı düşmez.

Tam da anlattığım gibi bir kv yüzünden boşandım zira. Sizinki istemem yan cebime koy diyor sadece, anlattıklarınıza bakılarak. E çocukları da annelerini mutlu etmek istiyorlar. Benim annem de biraz böyle, hem kıyamaz bize hem de mutlu olur yapınca.

greengirll

melek
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2012
7.898
7.902
Kayınvalideniz anneniz gibi davransa nasıl hissedersiniz peki?Erkek beyni böyle şeylere pek takılmaz,ama biz kadınlar için bazen k.validenin hatta annelerimizn bile bu davranışlari yorucu olabiliyor.
Erkek beyni demeyin, erkekler de gayet bizim gibi bir beyne sahip. Biz kadınlar da genelde eşlerimizi aklama ve onları çocukmuş gibi görmeye eğilimliyiz :)

Burda siz esasen itiraf edemeseniz ya da belki farkında olmasanız bile eşinize kızıyorsunuz. Çünkü bu davranışlara izin veren o.

Yukarı Alt