Mantı Makarna(Resimli)

Sympathique

Guru
Pro Üye
Emoji Skoru
50
kiymanin uzerine sogani rendeliyoruz, icine baharat ve tuzunu koyop karistiryoruz
kuru mantilarin icine az az koyup hepsini yapiyoruz
bi tencereye su koyup kaynatiyoruz, kaynayan suyun icine doldurdugumuz makarnalari atiyoruz
yavas ateste pisiriyoruz
sos icin tavaya yag ve salca koyup sos yapiyoruz
matilari servis tabagina alip ,uzerine sarmisakli yogurt ve salcali sos dokuyoruz ,azda kuyu naneyle servis yapiyoruz
AFIYET OLSUN

Son düzenleyen: Moderatör:

LoreleXIX

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
ellerinize sağlık :)
makarnanın her şekli kabulumdur aşırı derecede bağlıyım :)

bu tarifte süper oluyor :KK66:

kuzum

Bu konida hassasum
Pro Üye
Emoji Skoru
269
Ya iyide ben bir kere denedim bunu. Kıymalar bir tarafa, makarnalar bir tarafa dağıldı.
Bendemi bir gariplik var acababenneyaptımki

Sympathique

Guru
Pro Üye
Emoji Skoru
50
canim ya bunu fazla ,pisirmiceksin
fazla karistirmicak ve yavas ateyte yapicaksin ,doldururkende iyice icine dogru koyku pspince cikmasin

Princess of Rain

♥ ♥ My Little Princess♥ ♥
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
eline saglik canim bu makarna guzel oluyor ama nedense ben fazla sevemedim gitti oysa makarnayi cok severim ama bu cesidine biraz kanim kaynamadi galiba, dokturmussun yine hamarat kiz

Huli81

Ve yine hüsran ve aci...
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4
ben kiymalari makarnanin icine yerlestirmek icin ugrasmiyorum, makarnayi hasliyorum, kiymali domatesli sos yapiyorum, tabaga önce makarna sonra kiymali sos sonrada jogurt döküyorum alin size makarnali manti :))))) nefis oluyor canim cekti valla

kuzum

Bu konida hassasum
Pro Üye
Emoji Skoru
269
Geçen hafta sonu deniyim dedim bu tarifi. Sonuç tam bir felaket oldu. Canım çıktı o kıymaları makarnaya yerleştiricem diye. Tam 1 saat uğraştım ancak 2 tabak çıktı. Pişincede zaten dağıldı gitti. Yok ben bir daha denemiycem bunu:a015:

mavrulam

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
887
Biz sürekli yaparız bunu mantıyı çokta güzel olur biraz zahmetli ama yemesi bi harika..

Kuzu içlerine çok az kıyma koydun sanırsam dağıldıklarına göre ...

Hepsine koymasanda olur yarısına koy yarısı boş olsun makarnaların arada kaynıyolar zati yerken...

Bence bir kere daha dene ...

Yukarı Alt