1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
 2. Merhaba Ziyaretçi Ödüllü yemek yarışması
 3. Notu Gizle

Manuel Hayat

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve **SU** tarafından 19 Eylül 2007 başlatılmıştır.

  19 Eylül 2007
  Konu Sahibi : **SU**
 1. **SU**

  **SU** çocukta yaparım kariyerde Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  643
  Beğenildi:
  8
  Ödül Puanları:
  86
  Bizler büyük bir toplumun varoluşunda , büyümesinde ve en büyük devrim nitelikli gelişme göstermesinde dünyaya örnek olmuş atalarımızın torunlarıyız . Neyi doğru neyi yanlış yapmış iselerde bu böyle bilinmişdir ve yaşam kendi adına bizlere sunacağı hayatı yine bizlere sunmuşdur . Bu hayat içerisinde ne mi var ?

  Hayat başlı başına hem bir dert , hemde bir derman niteliğindedir . Bu yetmemiş gibi hayatın içerisinde sevdaya şayan , dillere destan aşklar ve sevdalar . Sonrasında elbette duygusal olan durumlar ve şiirler ve makaleler ve öyküler . Bunların varoluş hikayeleri öyle tüyleri ürpetecek türdenki , okumak onu anlamak artık bir mesele olmaya başladı , çünkü anlayanların sayısı malesef az dı , ve hala da az . Üzüntümüz de bundandır . Anlamayan anlamak istemeyen bir hayat tarzında yaşam otomatik fitesde ilerleyen bir uçak yada bir araç gibidir , oysa Manuel olan hayatın zevki bir başka güzel .

  Manuel olan hayat tarzımızda ise , değer bilmek var , kıymet bilmek var , kadir bilmek var . Her ne kadar boş gibi gösterilmeye çalışılıyorsa da Allahına kadar sevmenin bir anlamı ve o sevdanın bir adı var . Bu ad lekelenirmi , işte bu çok zor . Çünkü sevenlerin ve sevgiyi bilenlerin yüreğinde peklik vardır , cesaretlik vardır . Birde Sevginin en büyük meşalesi olan Allahın rahmeti ve ona olan sevgi vardır . Bunu lekelemek , hatta bu lekelemeyi düşünmek bile hayinlikdir ve aptallıkdır .

  Sevgide manuel e erişmek yada onu kontrollü bir süreçde dürüstlüğün ve değer bilmennin ötesinde var etmek ise , Seven yüreklerin ve Seven gönüllerin işidir . Bu işe soyunmak hiç ama hiçde kolay değildir . Lakin Sevgiyi bilenler için bu bir iş değil , yaşam şeklidir . Bu olmalımıdır ? Elbette olmalıdır .

  Hayatımızın her alanında manuel , kontrolün bizden olması ve onu yaşama şansını elde etmesi adına , siz sevdiğimiz dostlara selametle kolay gele diyoruz . Herşey ama herşey gönülünce , gönlümüzce olsun .

  Sizleri sevmek sizlere değer vermekde bir yaşam şeklidir , hemde manuel .