martenickaları hazırlayın!!

gecevekedicik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
8 Mayıs 2015
Mesajlar
261
Emoji Skoru
120
Yaş
22
arkadaşlar şimdi size bir soru sormak istiyorum marteniçka bilekliği yapacağım ama yün benim içimi bir hoş ediyor ve durmadan el yıkama alışkanlıgım oldugu için yün ıslanıyor ve alerji yapıyor bileğimi.. marteniçka ip önerileri almak istiyorum:) zaten benim marteniçka için harika motifli moldovyalı arkadaşımın hediye ettiği bir marteniçka var ama ben bilekliğini istiyorum.. iç çamaşıra takılanı hediye etmişti arkadaşım ve baya ince bir ip bu..

Peki nedir bu marteniçka? mart ayının başında yapılır.. baharın gelişini kutlamak için dileklerin el ile tutulur nesnel halini bulur bazıları ruslar genelde gögüslerine bedenin ipine takarlar ve mart boyunca çıkarmazlar üstlerinden bulgarlar ise bileklik olarak takarlar ben bileklik olarak takmayı seçtim zaten kadınlar klübünde de marteniçkayı çok güzel açıklamışlar. Her şeyi Allah bilir ama böyle küçük tatlı inançlar hoşuma gitmiyor değil bazı arkadaşlar batıl inançları sevmiyor ama ben sevenler için paylaştım martı boş geçmemek için keşke her ayın böyle güzellikleri olsa ama yazı karşılayan ay martdır:) hem bu konuyu benim gibi hevesle martı 1 yıl bekleyen insanlar için açtım tekrar söylüyorum her şeyi allah bilir.. ama bu gibi tatlı batıl inançlar insanlar içindir..
konuyu şurdanda gözden geçirebilirsiniz.. ve güzel hikayeleri efsaneleri vardır bu marteniçkanın detaylı bir araştırın isterseniz:)
https://www.kadinlarkulubu.com/forum/makaleler/martenicka-mart-ipi-nedir-nasil-yapilmasi-gerekir-nasil-dilek-dilenir.1778/
 
Yukarı Alt