Maske Sürmenin İncelikleri...

E

EU2

Ziyaretçi
*Önce cilt tipinizi belirleyin. Cildinize uygun meyve ya da sebzeyi seçin. Yapraklı sebzeleri kaynar suda 3 dakika bekletip süzün. Soğuyunca cildinizin üzerine yerleştirin. Diğer sebzeleri ise robotta püre haline getirin. Akmayacak kıvama gelince maskeniz hazır demektir.

* Maskeyi sürmeden önce cildinizi temizleyin. Çünkü kirli cilt maskeyi özümseyemez. Bunun için bir parça pamuğa temizleme sütünü döküp önce tüm cildinizi temizleyin, sonra ılık suyla yıkayıp havlu ile tampon yaparak kurulayın.

* Maskeyi göz ve dudak çevresi hariç tüm yüz ve boynunuza kalın bir tabaka halinde sürün. Kesinlikle bir yere uzanıp kafanızdaki düşünceleri boşaltın. Çünkü bu pozisyon, vücudun gevşemesine yol açarak hem maskenin akmamasını hem de cildin maskeyi daha kolay özümsemesini sağlıyor.

* Önerdiğimiz maske tariflerindeki bekleme sürelerini aynen uygulayın. Aksi durumda maske cildinize zarar verebilir. Maskeyi temizlemek için ılık suya batırılmış pamukla cildinizi silip yıkayın ve havlu ile tampon yaparak kurulayın.
 

almagester06

Guru
Kayıtlı Üye
Katılım
2 Haziran 2008
Mesajlar
1.582
Emoji Skoru
3
tşkler canım. maskeyi doğru uygulamamk gerçekten faydadan çok zarar veriyo. mesela kil maskesi yada onun gibi katılaşan maskeleri yapıp mimik hareketi yaparsak kırışık oluşuyor. bide ben maskeyi fırça ile sürüyorum. fondöten fırçaları var onlarla. innovanın kullnıyorum ben. sonrada temzileme lifleri ile nazikçe temziliyorum ve gerçekten cildim daha güzel oluyor. hele ki o lifler çok güzel oluyor.hihoyyythihoyyyt
 
Yukarı Alt