1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
 2. Çorbalar Oylama Başladı !
  Notu Gizle
 3. Merhabalar Ziyaretçi, Pınar ürün inceleme ankete katılım için tıklayınız.
  Notu Gizle

Matrix Ritm Tedavisi

Konusu 'Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon' forumundadır ve EU3 tarafından 26 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  26 Ocak 2010
  Konu Sahibi : EU3
 1. EU3

  EU3 Ziyaretçi

  Matrix Ritm Tedavisi

  Matrix Ritim Tedavi metodu, tüm hücrelerimizin yaşamları boyunca ritmik bir titreşim halinde olmaları gerçeğinden hareket etmektedir. Bu hücresel ritmik titreşimler videomikroskopla incelendiği zaman görüldüğü gibi kısmen senkron olarak titreşmekte ve tüm yaşam boyunca devam eden kooperasyon halindeki ritimler ortaya çıkmaktadır. Vücudumuzun % 45 oranındaki kısmını oluşturan iskelet kasları, tüm evrimi boyunca geçirdikleri değişimler sonucunda, insan vücudunun en büyük motoru haline gelmiş olup, vücudumuzdaki mikrosirkülatif süreçlerin en güçlü yönlendiricisidir. Bu nedenle Matrix Ritim Tedavisi, iskelet kaslarının titreşim özelliklerine dayandırılmıştır. Bu titreşimlere özgü frekans ve amplitud spektrumu olan 8-12 Hz�i esas almıştır. Herhangi bir hastalık halinde, ritimlere bağlı bulunan metabolik süreçlerin değişikliğe uğraması hatta kaybolmaları durumunda, Matrix Ritim Tedavisi bu ritimleri tekrar aktive etmekte ve tekrar kendi normal/sağlıklı ritimlerine kavuşana kadar yeniden adapte etmektedir.
  Matrix Ritim Terapisi Almanyada Prof. Dr. Ulrich Randoll tarafından Erlangen Üniversitesi�nde hücre biyolojisi alanında yapılan bilimsel araştırmaların sonucunda geliştirilmiş bir temel tedavi yöntemidir. Avrupa�da yaklaşık 10 adet Matrix-Center patentli merkez bulunmaktadır. Dünya genelinde ise bine yakın Matrix Ritim Terapi yöntemini kullanan uzman ekip mevcuttur.
  Matrix Ritim Tedavisi Nasıl Uygulanmaktadır?
  Yapılan temel bilimsel araştırmaların sonuçlarına dayanarak, iskelet kaslarının ve sinir sistemimizin kendilerine özgü fizyolojik titreşimlerini, özel bir mekano-manyetik Rezonatörle harekete geçiren ve tekrar dengeleyen bir tedavi aleti geliştirilmiştir. THERAPIUM Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi.Bu tedavi aletinin adı MATRIX olup, ritmik mikro esnetme yoluyla hücrebiyolojisi bazında etki ederek, tüm hücre yenilenmesinin ve hücresel bazdaki iyileşmenin bağlı olduğu hücresel mikro süreçleri tekrar dengelemektedir.

  RıTıMSıZ YAŞAM YOKTUR.
  (A. EıNSTEıN)
   
 2. 24 Haziran 2010
  Konu Sahibi : EU3
 3. DagCicegi

  DagCicegi Bir Kızım Olana Kadar... Üye

  Katılım:
  6 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  8.216
  Beğenildi:
  17
  Ödül Puanları:
  348
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.