Maydonoz Suyu Yöntemiyle Zayıflayanlar

maydanoz zayıflatır mı?

• Ankete Katılan
    18
  • Anket Kapalı .

Derin__Su

derin sular
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2008
5.379
122
Bugün bende basladim ama daha cok saglik acisindan önem veriyorum..
Sadece saplarini mi kaynatiyoruz ?

25nisan

yeni hayat
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2009
122
5
Erzurum Şifa Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Nürsel Günay, maydanozun iltihaplı yaraların iyileşmesine yardım ettiğini, mide ve bağırsaklarda gaz birikmesini de engellediğini söyledi. Günay, Maydanoz`un romatizma, tansiyon düzensizlikleri, şişmanlık gibi şikayetlerde de kullanılabileceğini belirtirken, böbrek taşı ve kum gibi rahatsızlıklarda da etkili olduğunu vurguladı.

Maydanoz`un hem lezzetli, hem de son derece yararlı bir bitki olduğuna dikkat çeken Günay, `Maydanozu her mevsim pazar ve manav tezgahlarında bulmak mümkün, üstelik de çok bol. Kadınlar için en önemli özelliği içerdiği C vitamini ve demir. Bir tutam maydanoz, günlük C vitamini ihtiyacının çoğunu karşılıyor. Maydanozda ayrıca, kalsiyum, potasyum, kükürt, magnezyum ve klorin ile A ve K vitamini bulunuyor. Maydanoz bir provitamin A (Beta karoten ) kaynağı olduğu için görme gücüne, kılcal damar sistemine, adrenal bezine ve troid bezine iyi geliyor.` dedi.

Maydanoz suyundaki yüksek klorofil miktarının kanı arttırarak oksijeni metabolize ettiğini ifade eden Günay, böylece böbreklerin, karaciğerin, idrar yollarının temizlenmesine yardımcı olduğunu kaydetti.

Ayrıca, maydanozun sindirim enzimlerini uyararak sindirim rahatsızlıklarını da dindirdiğine işaret eden Günay, barsak solucanlarının düşürülmesine, gazın dışarı atılmasına, kanının temizlenmesine, kansızlığa, mesane iltihaplanmasına, karaciğer rahatsızlıklarına, damar sertliğine ve kan şekerinin normal seviyede tutulmasını sağladığını anlattı. Tohumlarının ise idrar ve safra söktürücü, adet kanamalarını kolaylaştırıcı nitelikleri bulunduğuna dikkat çeken Günay, grip ve nezleye iyi geldiğini, kansere karşı da koruyucu etkisi bulunduğunu vurguladı.

bayanlar bakın zayıflatmak dışında çokça da yararı varmış, çiğ maydanoz yiyemeyen biri olarak suyunu içeceğim artık :1closedeyes:

Mesleki_teacher

Masallar diyarından...
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2009
594
1
tadı iğrenç ama içmeye değer

ödem atmak için çok iyi.
ben zar zor içiyorum kesinlikle faydası var

bengu38

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2009
753
3
ben maydanoz suyunu yaptım ama içemedim çok kötü tadi 2-3yudum ancak vücudumda ödem varmış biraz diyetisyen önerdi ama içemiyorum:sinifsinif:

cileklim

♥♥
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2009
169
0
değerli ablacım ben maydanoz suyunu kullanıyorum çokta memnunum 2haftada5-6 kilo werdiriyor tavsiye ederim :)
mrb ben soğan suyu içiyorum gerçekten faydasını gördnüzmü 2kg daha fazlam var çünküü eğer öyleyse denicem :içelim:

hasret25

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2009
251
2
maydonoz suyu yag eritmiyor ödem atiyor aman dikkat adet döneminde adeti cok söktürüyor adet gününüz 10-12 günü buluyor ve birde günlük taze yapin icecekseniz maydonoz suyunu bekletirseniz zehirli bir hale gelebiliyor arkadasimda cokca kaynatip bir hafta iciyordu zehirlendi doktorlarda maydonozdan oldugunu söylediler

plasticwoman

Guru
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2009
6.023
9.546
1 ay kadar olmuş kımsenın yazmaması kullananlar vardı başlıyacagını soyleyen nedır sızlerde son durum bende ıcıcegım maydonoz sevmezdım çiğköfte sayesınde sevdım :) suyunuda ıcerım artık herhalde

magrenta

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2009
7.870
87
1 ay kadar olmuş kımsenın yazmaması kullananlar vardı başlıyacagını soyleyen nedır sızlerde son durum bende ıcıcegım maydonoz sevmezdım çiğköfte sayesınde sevdım :) suyunuda ıcerım artık herhalde
sanırım maydonozdan benim kadar nefret eden yoktur bende başlamayı düşünüyorum ama şöyle bir anlatan olmamış ki açıklamalı :KK43::-)umursamaz:

ASLIHANSEKER

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2010
1
0
Herkese Merhaba;
bende maydonoz suyu kullandım ama hiç bir faydasını goremedım..bı kere tadı cok kotu..
onun dısı elma suları felanda ıcıtım ama nafıle...
ama sımdı yenı bı urun kesfettım PARSLEY 7 maydonoz hapı.. evet maydonoz hapı..
SIMDI BUNU ARASTIRIYORUM COK KISI COK MEMNUN KALMIS.. BULAN VARSA BANADA HABER VERSIN...yerimseniben

G

gizemce12

Ziyaretçi
Merhaba;

Ben her sabah aç karınla bir maydonaz suyu içiyorum..Komşumuz kullanıyo çok faydasını görmüş..bende başladım..1 haftadır kullanıyorum..Ama zor oluyor her sabah içmek ..Baska kolay bi yontemı var mı ..?
Maydonuzun faydalarını biliyorum..Ve kullanmakta istiyorum..Bana yardımcı olursanız sevinirim..

G

gizemce12

Ziyaretçi
Merhaba Aslıhan Hanım ;

Bu urunu nerden bulabılırz. buu cok guzel bısey hap olması cok kolay bır yontem olur eger banada bulmamı saglarsanız cok sevınırım...

Aynilim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2010
38
0
Selam kizlar,bugün maydonoz suyuna baslayali tam 9 gün oldu.. söyleyecegim seye sizde inanmayacaksiniz ama 9 gün icinde 96 kilodan 88e indim.. günde iki kez olmak üzere ac karnina sabah ve aksam ictim maydonoz suyunu.. 6 gün sonra 5 gün ara verip 15 günlük lahana suyuna baslamayi düsünüyorum.. ama inanin kendimde müthis bir hafiflik hissediyorum su anda,kilom her ne kadar az olmasada üzerimden attigim kilolardan dolayi baya hafifledim.. ama katedecegim yol cok uzun Allah yardimcim olsun..

MaTaHari

papatya
Pro Üye
6 Nisan 2010
1.904
3
Ben denemiştim ama kokusunda içemedim midemi bulandırdı bıraktım...

Benim metabolizmaya fazla etkisi de olmadı.

KUBSEN

prensimmm geliyorrr =))
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2010
588
0
Ya bosversene ............spor yap bak nasıl kilo verirsin...........

Aynilim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2010
38
0
kubsen spor yapmadigimi nerden biliyorsun? bunlar hamilelikten üzerimde kalan kilolar.. veremeyecegim diye bende bosvermistim lakin maydanoz suyunun faydalarini duyunca bunu da denemek istedim..

cinkek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2010
312
0
maydanozu yaprakları ile mi kaynatıyoruz sadece şu büyük saplarını mı ? bir de tam ölçü veren olursa sevinirim:kedi: ne kadar suya ne kadar maydanoz CADIARZU

hulyaslm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2010
271
1
37
bende maydanoz suyuna bugün başladım, çok araştırdım çok faydasını görenler olmuş umarım işe yarar kızlarboshayallersmile

smuwiLa

Popüler Üye
Pro Üye
3 Ekim 2010
10.795
2.570
Cogu sebze saglıklıdır bana da bir abla söylemisti.
Sabah ac karnına kaynatıp icine limon sıkıp suyunu ic demisti.
Ama bunların yanında normal beslenmemmize de cok dikkat etmemiz gerekiyor.
Sadece maydonozla olsaydı ohooo.. :KK53:

smuwiLa

Popüler Üye
Pro Üye
3 Ekim 2010
10.795
2.570
2-3 gündür yapıyorum vücudumdaki siskinlik gitti diyebilirim.
Bu konuda cok dertliydim ama suan kendimi cok rahat hissediyorum.. :KK61:

Sinem90

Alla Pulla Salla Yolla((:
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2010
202
1
Kızlar bende bugün başladım maydanoz suyuna..Bizim bir tanışımız vardı baya bir kiloluydu geçen gün gördüm adam erimişşşşş hemde nasıll !! nasıl zayıfladığını sordum maydanoz suyuyla olduğunu söyledi onu görünce gaza geldim başladım bende ..:KK52:

founda

Guru
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2008
914
44
Arkadaşlar bunu annem kistleri için yapmş. 10 gün boyunca içmiş ve ayrıca aktardan -bilmediğim- bi karşım almış. Kistleri tamamen yokolumuş. doktor bile şaşırmış. yani faydası olduğu kesin.

merguana

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2009
4.687
11
28
benim abimde yaptı.kilo verdi.gerçekten yararlı.ben tadı kötü olur diye bir başlayamıyordum.ama pazartesi başlayacağım:KK16:

nimetsu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2009
6
0
Merhaba arkadaşlar bende bugün maydonoz suyu içmeye başlayacağım ancak burda yazılanları okuyunca çok şaşırdım ben maydonoz yeşil bitki olduğu için kaynatılmıyor çay gibi sıcak suyla demlendiyor diye biliyordum.Şimdi kaynatmak mı iyi demlemek mi bu konuda fikri olan varsa yardımcı olabilirmi acaba şimdiden çooook teşekkür ederim.yerimseniben
ben 2 hafta hergun ac karnına ıctım 2.hafta sonunda böbreklerıme agrı gırdı acıl hastaneye attım kendımı aglayarak cok kotu oldu bobreklerım bır daha asla ıcmem

aymes

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2008
7.268
3
38
ben 2 hafta hergun ac karnına ıctım 2.hafta sonunda böbreklerıme agrı gırdı acıl hastaneye attım kendımı aglayarak cok kotu oldu bobreklerım bır daha asla ıcmem
bende başlamayı düşünüyodum ama seni görünce yine kararsız kaldım kilo vermek istiyorum ama hap kullanmaya cesaretim yok bitkisel şeyleri kullanıyım dedim arkadaşın yazısını gördüm ne yapıcağımı şaşırdım şimdi.

NorA_

70❤ 60❤ 50❤
Kayıtlı Üye
1 Mart 2012
3.393
13
Ben bu hafta hergün içitm haftasonu börekleri poğaçları makarnaları götürdüğüm halde bu hafta 2.4 kg verdim..

Ayrıca vücudumda ödem diye birşey kalmadı , tadını da rengini de çok sevdim :KK23:

Son düzenleme:

umran32

Üye
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2012
1
0
maydonoz suyuyla kaç kilo verdiiniz arkadaşlar bende başlayacağım ek diyet falanda yaptınız mı sadece sabah yada akşam aç karnına mı içtiniz?