Maydonoz Suyu Yöntemiyle Zayıflayanlar

maydanoz zayıflatır mı?

• Ankete Katılan
    18
  • Anket Kapalı .

heretic101

Üye
Kayıtlı Üye
16 Temmuz 2012
4
0
bende bu kürü uygulayan arkadaşlardan sonuçlarını paylaşmalarını rica ediyorum.. yarında itibaren bende başlıyorum.. çikolata kisti yüzünden uzun süredir doğum kontrol hapı kullanıyorum ve vucüdumda çok fazla ödem oluştu umarım bu kür işe yarar.. bende bedenimdeki değişiklikleri fark eder etmez sizinle paylaşacağım..

vampirdisli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2011
211
3
28
Çoğunuz başlicam weya başladım demişsiniz ama sonuçları yazmamışsnz lütfen yardımcı olun benmde bayrama kadar zayıflamam lazım 15 qünde en az 3 kilo wermeliyim lütfen yardm edin elma sirkesi kullanıorm bana pek etki etmiyorr..

Xyz123xyz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2011
1.069
826
ben 2 hafta hergun ac karnına ıctım 2.hafta sonunda böbreklerıme agrı gırdı acıl hastaneye attım kendımı aglayarak cok kotu oldu bobreklerım bır daha asla ıcmem
maydonoz suyuyla zayıflamak istediğiniz zaman su tüketiminiz yüksek olmalı çünkü ödemin yanı sıra vücutta tutulan suyuda atıyor buda böbreklerde sancıya ve iltihaplanmaya neden oluyor. en az 3 litre su içmeye özen gösterdiğinize eminmisiniz

shopoholicqueen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2010
3
0
Arkadaslar gecen sene kontrol edilemez bir yemek yeme ve tatli ya tabiri caizse saldirma psikolojisindeydim. hala tatli konusunda onune gecemiorum bu istegimin ama aldigim kilolari sevdigim bir arkadasim sayesinde verdim. ozel bir diyet corbasi tarifi verdi bana biz 3 kiz arkadas onu 15 gun uyguladik bu surec icerisinde arada kacamak yapmadik degil 5 gunde bir canimiz ne isterse onu yiyoduk sabah kahvaltisini normal olmasi gerektigi gibi yapiyorduk geriye kalan 2 ogun se sadece bu corbadan iciyoduk yaninda light yogurt yiyorduk. metabolizmaya gore kilo verme degisiyor tabi en kilolu ben oldugum icin ben 15 gunde tam 6 kilo verdim diger arkadaslarimdan birisi 3 kilo digeri ise 2 kilo verdi.
cok basit aslina bakarsaniz birazda lezzetli gelmisti bana corba.
1 bag ispanak
2-3 pirasa
1 orta boy sogan
2 domates
1 orta boy patates
1 kabak
1 havuc
1 kirmizi biber
1 yesil biber
1 bag maydanoz
1 kasik zeytinyagi
1 kahve fincani ince bulgur

buyuk bir tencereye zeytinyagini koyun ve daha sonra sogandan baslayark sirayla butun malzemeleri rondodan gecirip parcalayin ve tencereye atin ustunu tamamen kapaticak hatta 2-3 parmak gecicek sekilde suyla doldurun ve pisirin sonra afiyet olsun:)15 gun yapip 3 gun ara verin sonra tekrar yapin
patates ve bulgur sayesinde diger corbalar gibi midenizi bulandirmiyor yogurtla yediginiz zaman da lezzetli oldugunu anliyorsunuz icinde ihtiyaciniz olan her besin var neredeyse 3 kisiye bir tencere 3 gun falan yetiyordu 1 kisiye 1 hafta rahat gider. bol bol yesil cay tuketin ki yag yakmaniz kolay olsun su tabiki ictik neredeyse 2 lt. biz cook tatli krizine girdigimizde cilek le sutsuz filtre kahve iciyorduk o bizi bastiriyordu. 66 kilodan 60 a dusurdu beni suan kis dolayisiyla yeniden 66 kiloya ciktim bu sefer sporla birlikte yaza formumda girmeyi hedefliyorum. sizde uygulayin sonuclarina inanamicaksiniz..:KK9:

pringless

Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2013
17
0
düzenli şekilde yaparsan güzel sonuç alırsın, yalnızz çok kötü bir tadı var :S

hulyanisanur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2011
412
3
Bende başladım bugün 5.gün çoğunlukla kaynatıp limon sıkıp bir bardak içiyorum sabahlaarı aç karına ve ayrıca akşamda bir limon yarım brdak su ile maydanozu robotta çekip suyunu içiyorum şuan birşey söylemek için erken bakalım ...

montesorri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2013
519
100
ben maydanozu ve soğanı kaynatıp içtim ama kilo vermek için değil de iltihap içindi ama kiloda verdirdiği gerçek artık su muydu yağ mıydı orasını bilmiyorum birde iştahı kesiyor.

melisa75

Guru
Kayıtlı Üye
17 Mart 2008
25
14
Ben bu akşam başlayacağım. Kaynattim. Ilinmasini bekliyorum. Çok uzun süre devam edemem hiçbirşeye ama bakalım. Gobegim var sadece.5 kilo versem yetecek.

Caddy

Popüler Üye
Pro Üye
28 Mart 2012
8.089
1.913
Düzenli olarak maydanoz suyu tüketilmesi vücuttaki yağların yakılarak zayıflattığı bilinmektedir. Sağlığımız açısından zengin besin değerleri bulunan ve toksin atıcı özellikleri ile cildimizede çok iyi geldiği hatta uzmanlar tarafındanda gençlik iksiri olduğu söylenmektedir. Maydanoz suyu karaciğer dostu olduğundan karaciğerde bulunan yağlanmanın artmasını engeller ve yağlanmadan kurtardığı bilinmektedir. Ayrıca fazla bilinmesede maydanoz doğal bir afrodizyaktır. İçerisinde bulundurduğu değerli minerallerden biride demir bulundurması demir eksikliğinin en aza indirilmesinde büyük rol oynamaktadır. Bayanlarımızda adet kanamalarını azaltması ve ağrılara iyi gelmesi ilave özelliklerindendir. Özellikle ameliyat sonrası vücudumuzdan narkoz vb. zararlı maddelerin hemen vücudumuzdan atılmasını sağlamaktadır. Yanı çok iyi bir idrar söktürücür. Diyet esnasında tüketilen maydanoz suyu çok etkili bir araçtır. Ancak ilk kullanıldığı zamanlarda vücuttan atılan su miktarı fazla olduğundan zayıflık hissi verebilir, ancak etkili olması için düzenli olarak tüketilmesi etkisinin 1 hafta sonra bellirli biçimde zayıflattığını göreceksiniz. Uyarı 15 günden fazla tüketilmesi önerilmektedir.

Maydanoz Suyu Hazırlanışı;

Pazardan aldığınız taze maydanozun bir kısmını sapları ile birlikte sararmış yaprak ve istenmeyen yapraklardan temizleyin. Cezve veya ufak tencere içerinde sapları ile birlikte atın 2 bardak su ilavesinin ardından kısık ateşte kaynatın ve 5 dakika demleyin. İster sıcak ister ılık olarak tüketebilirsiniz. İsterseniz limon ilave edebilirsiniz. Afiyet Olsun.

Ne kadar Tüketilmeli ?

Maydanoz suyu düzenli olarak tüketilmesi çok önemlidir. Her gün 1 bardak tüketilmesi gerekmektedir. Unutmayınız her şeyin fazlası zarar. Kilo vermek isteyenler için 15 günden sonra kür olarak yani limonlu olarak tüketilmesi ve bu süre bitiminde 10 ara verilmesi sağlığınız için çok önemli bir hususdur.

Zararları ve Yan Etkileri ;

Maydanoz Sağlımız için şifa kaynağıdır. Ancak diğer her besinde olduğu gibi yan etkileri’ de bulunmaktadır. Özellikle böbrek enfeksiyonları olanlar tüketmemeliler. Gebe kalmaya çalışan ve gebeler için önerilmez düşük riskini artırdığı uzmanlar tarafından söylenmektedir. Ülser veya gastriti olan hastalarımız için asla önerilmez.

tavsancan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2010
1.025
407
38
Ben de bu küre basladim da kaynatmadan içiliyor diye okudum bence bir ise yaramiyor sabah sabah 1 maydonozu rondoladim 1 limon kattim içtim sanki maydonoz değil marul yesem ayni hesap olacak.

Merismerve

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2016
18
15
Kızlar bende icine nane limon maydonoz elma tarcin biberiye atiyorum tadi guzel oluyor sadexe maydonoz tadina gore cok ise yariyor

Helena

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2011
11.252
2.687
Selam kizlar,bugün maydonoz suyuna baslayali tam 9 gün oldu.. söyleyecegim seye sizde inanmayacaksiniz ama 9 gün icinde 96 kilodan 88e indim.. günde iki kez olmak üzere ac karnina sabah ve aksam ictim maydonoz suyunu.. 6 gün sonra 5 gün ara verip 15 günlük lahana suyuna baslamayi düsünüyorum.. ama inanin kendimde müthis bir hafiflik hissediyorum su anda,kilom her ne kadar az olmasada üzerimden attigim kilolardan dolayi baya hafifledim.. ama katedecegim yol cok uzun Allah yardimcim olsun..
Merhaba sonra tekrar o verdiğiniz kiloyu aldınız mı tavsiye eder misiniz bir de kaynattınız mı normal soğuk mu tükettiniz