Mehmet Güleryüz Resim Sergisi

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
31.166
Emoji Skoru
19.125
Yaş
55
Dışavurumcu üslubuyla "Türk Figür Resmi"nin önde gelen ustalarından Mehmet Güleryüz'ün "Yaşam Sahneleri" adlı sergisi Akdemir Grubu'nun sponsorluğunda 4 Eylül - 4 Ekim 2006 tarihleri arasında İzmir Agora Alışveriş Merkezi'nde, Sanat Tanıtım'ın organizasyonluğunda sanatseverlerin beğenisine sunulacaktır.

Mehmet Güleryüz'ün yaşam sahneleri olarak genel bir başlıkta toplayabildiği resimleri Kaya Özsezgin, "Gerçekte bu sahnelerin birbirinden farklı eksenler çevresinde oluşmuş bir dökümü olmaktan çok, insanın yaşam içindeki konumunu sorgulamaya yönelik düşsel analizler demetidir.

Güleryüz'ün insan ağırlıklı resimleri gündelik davranışların kayıtsız ve gelişigüzel formaları içinde gezinirken, kendi iradeleri dışındaki bu tavırlarıyla onlara dışarıdan bakan kişinin imge avlamayı seven tutumuna yakalanmış olurlar" şeklinde tanımlıyor.

Yeni sergisi, kararlı ve tutarlı bir doğrultu üzerinde yıldan yıla kendi gerçekliğinin olanaklarını biraz daha açıp genişleterek günümüze taşıyan sanat serüvenini yorumlamakta yeni bir aşama oluşturacak ve Mehmet Güleryüz'ün adı çevresinde yeni bir ilgi odağının oluşmasına katkıda bulunacaktır.

Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!
 
Yukarı Alt