Meleğini umutla bekleyenler, hamişler ve anneler ❤️

Mavi Boncugumm

Mavişim, tatlı meleğim...bin şükür seni verene ❤
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3.849
İyiyim canım çok şükür bayağıdır gelemedim. Kızım yürüyor Maşallah peşinden koşturup duruyorum :KK48: :anne::emir_bebek: Sen nasılsın senin bebiş nasıl?
İyi maşallah:) hamdolsun canım
benimkide hiç durmuyor 2 yaş sendromunada başladık sanırım 🤔 bir sinirlenmeler bi hırçınlık.... Çokda nazlı en ufak bişeyde ağlıyor. Dikkat et sende evde heryere dalar şimdi dolaplara çekmecelere en tehlikeli çağdalar

sukufenazz

Hayırlısı..
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.580
İyi maşallah:) hamdolsun canım
benimkide hiç durmuyor 2 yaş sendromunada başladık sanırım 🤔 bir sinirlenmeler bi hırçınlık.... Çokda nazlı en ufak bişeyde ağlıyor. Dikkat et sende evde heryere dalar şimdi dolaplara çekmecelere en tehlikeli çağdalar
Hiç sorma canım yaa mutfak dolaplarını açıyor tencere tava ne varsa dağıtıyor çekmeceleri açıyor elini kıstırmasın diye TV ünitesinin çekmece kollarını çıkardık. Çiçekleri yoluyor onları kaldırdım. Daha bir sürü şey birde yer de ne bulsa ağzına alıyor. :emir_bebek:

Minik_kebelek

👩‍👧‍👧 Altın kızlar 👩‍👧‍👧
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.820
Ay ben neler denedim bacım ya biogaia, sab simplex, nurse harveys bunların dışında eczacı gaz için özel bir karışım hazırladı hiçbiri fayda etmedi
Çokda pahalı hepsi çifter çifter alırdık
Ben daha sonralar hergün mamasına 1 çay kaşığı sızma zeytinyağı katardım çoraplarını saç kurutma makinasıyla ısıtıp giydirince ve ayak altlarına karnına sıcak zeytinyağı sürüp masaj yapınca rahatlardı biraz
Ne yaptıysam 6 aya kadar bekledik zamanla bağırsaklar geliştikçe düzeliyor
İnşallah bundan sonrakiler gazsız olur:)
İnşallah canım ya anne içinde bebek içinde cok zor oluyo gerçekten ama kimyonda cok etkili dediğim gibi 🤗

Mavi Boncugumm

Mavişim, tatlı meleğim...bin şükür seni verene ❤
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3.849
Hiç sorma canım yaa mutfak dolaplarını açıyor tencere tava ne varsa dağıtıyor çekmeceleri açıyor elini kıstırmasın diye TV ünitesinin çekmece kollarını çıkardık. Çiçekleri yoluyor onları kaldırdım. Daha bir sürü şey birde yer de ne bulsa ağzına alıyor. :emir_bebek:
Öyleler hep ☺ tam merak zamanları keşifteler kâşif olacaklar sanki☺ tatlı şeyler
Hele bide pıt pıt penguen gibi yürümeleri yokmu alıp içime sokasım geliyor 🤗
Benim oğlum ilk yürümeye başladığı zamanlarda kollarını önüne kaldırıpda yürürdü sanki uyurgezer gibi komik görünürdü 😁 dengeyi öyle sağlıyordu. Her ne kadar engellemeye çalışsakda bazen ufak kazalar oluyor tabi mesela kaç kere elini çekmeceye sıkıştırdı ağladı ama bidaha yapmadı korkunca. Allah daha kötülerinden korusun
Benim dolaplar hep bağlıdır çamaşır makinası çekmecelerin önlerine falan sandalye koyarım. Artık sandalyeleri de çekmeye kaldırmaya başladığı için işim dahada zorlaştı😊 kolumdan çekip götürmeler falan bir müddet böyle idare edeceğiz artık

guzelgunler2019

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
344
Aman maşallah diyelim😊 öyle valla çok önemli çok... Ben bazı annelere kızıyorum küçücük çocukları kendi yattıkları saatte yatırıyorlar çocuğun bir uyku saati olmalı
Uyumaz diye bişey yok çaba vermek lazım nasıl alışırsa öyle gider gece 10:00 ile 03:00 arasındaki uyku çok önemli ben bazen görüyorum gece 12, 1, 2'de yatan küçücük çocuklar var öyle olunca tabi sabahda erken kalkamıyorlar öğlene kadar uyuyorlar kahvaltı saati de geçmiş oluyor. Biz böyle görmedik akşam 9 oldumu o yatağa girerdik
yazık yani o kadar geç yatırmanın hiçbir yönden faydası yok
Ben yine de büyük konuşmayalım derim. Biz 22 de yatıyoruz koyun gibi zaten nası kalsın gece 1 e kadar 😂 ama küçükken de derin uykusu 23-04 arasıydı bizimkinin başka uyku görmedik biz . Ama hep düzen için uğraştık, yeri geldi bi uykuya yatırmak için 3.5 saat uğraşıp 30 dakika uyuttuğum oldu çok zordu ya😞 gecen bi arkadas dedi ki kızı sinirini bozmuş tam 45 dakika uyumamış falan. Dedim bizimki 45 dakikada uyusa kına yakıcam😜 hala bazen akşamları odasında 1 saat 10 dakika oturuyorum ama hep şükür ya eskiden saatlerce ağlardı. Benim gibileri duyup millet şükretmeyi öğrensin diye yazıyırum valla😂 eminim benimkinden zoru da vardır , ikinci böyle olursa alıştık bakarız diyorum ama ya kolay olursa tadından yenmez diyorum 😍😍😍

SarI NisaN

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
176
aslında çocuğumuz olmasını benden daha çok istiyor ama sormuyor bilmiyorum belki de ben üzülmeyeyim diye.
mesela bu ay da tutmazsa tedaviye ara vericem dedm. senin vücudun sen bilirsin ama ben çok istiyorum ikimizin bi bebeği olmasını dedi.
hani hemen değil de olursa inşallah bir gebelik durumum biraz daha netleşip değerlerim iyi çıkıp kalp atışını duyduğumda falan söylerim gibi düşündüm
Ben çok iyi anlıyorum seni, eşim mesela ben iyice hayal kırıklığı yaşamayayım diye daha tedbirli konuşuyor, bazen öyle konuşmasına bile bozuluyorum.ama benden çok istiyor neredeyse öyle de heyecanlı aslında.eşin de fazşa hayal kırıklığı yaşamamanız için yapıyordur öyle canım, ama daha evvel hiç pozitif çıkmadıysa yine de öğrenir öğrenmez söyleyebilirsin de aslında.yok daha evvel pozitif çıktı ve o zamanki tavrı sana negatif enerji verdiyse, yani böyle bir tecrüben varsa o zaman söylememek belki daha iyi olur.en iyisini sen bilirsin :KK68:

benibekleyin

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
842
Ben çok iyi anlıyorum seni, eşim mesela ben iyice hayal kırıklığı yaşamayayım diye daha tedbirli konuşuyor, bazen öyle konuşmasına bile bozuluyorum.ama benden çok istiyor neredeyse öyle de heyecanlı aslında.eşin de fazşa hayal kırıklığı yaşamamanız için yapıyordur öyle canım, ama daha evvel hiç pozitif çıkmadıysa yine de öğrenir öğrenmez söyleyebilirsin de aslında.yok daha evvel pozitif çıktı ve o zamanki tavrı sana negatif enerji verdiyse, yani böyle bir tecrüben varsa o zaman söylememek belki daha iyi olur.en iyisini sen bilirsin :KK68:
daha önce hiç ama hiç pozitif göremedik canım. ben şimdi çatlatma iğnesinin etkisini görebilmek için test yapıyorum onu bulmuş çift çizgi kıyamam ya.
dedim aşkım o yalancı pozitif 😂
içimde tutabilirsem söylemeyeceğim cidden 😂😂😂

ReyhanHatun93

Ya Rab...! ❣️🤰
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
966
daha önce hiç ama hiç pozitif göremedik canım. ben şimdi çatlatma iğnesinin etkisini görebilmek için test yapıyorum onu bulmuş çift çizgi kıyamam ya.
Yazık adama ya 😁😁😁

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-12-2019

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 169 gün kaldı.

Bebeğinizin başı artık dik duruyor ve çenesi göğsünde dinleniyormuş gibi durmayı bıraktı. Bu sıralar yani 2. trimesterda kendinizi daha rahat hissediyor olmalısınız. Şanslıysanız sabah bulantıları geçmişte kalmış ve enerji saviyeniz yükselmiştir. Anneler normal kıyafetlerine sığamadıkları için kendilerini kötü hissedebilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

SarI NisaN

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
176
Ah yaaa, valla bak üzüldüm ben de şimdi, nasıl sevinmiştir :halay:

Yukarı Alt