Meleğini umutla bekleyenler, hamişler ve anneler ❤️

SumeyyeKk

Her nasip vaktine esirdir.. ❤
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.862
Bence normal en az 1,5 katı deniyor zaten yeterli. Aklına kötü şeyler getirme dua et sadece
Iste koruma ic gudusu hep en kotusu geliyor aklima. Rabbim insallah nasip ederde haftasonu icim rahatlar

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-02-2020

Hamileliğimin 8. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 230 gün kaldı.

Beyinin kas hareketlerini koordine eden bölgesi olan beyincik gelişmeye başladı. Kolun dirsek ve bilek bölgeleri görülebilir hale gelmeye başladı. Bebeğinizin karaciğeri karın bölgesinde bir kabarıklık yaratacak kadar büyüdü.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2 gr.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

SumeyyeKk

Her nasip vaktine esirdir.. ❤
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.862
Kizlar benden size demesi erken belirti felan aramayin cunku yok 😂 sadece adete 2 gun kala ishal olmustum normalde olmam tek farki oydu 😂 gogus hassasiyeti kasik bel agrisi daha yeni basladi. Bulanti desen yok. Yani erkenden anlamak cok zor

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-02-2020

Hamileliğimin 8. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 230 gün kaldı.

Beyinin kas hareketlerini koordine eden bölgesi olan beyincik gelişmeye başladı. Kolun dirsek ve bilek bölgeleri görülebilir hale gelmeye başladı. Bebeğinizin karaciğeri karın bölgesinde bir kabarıklık yaratacak kadar büyüdü.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2 gr.

sukufenazz

Hayırlısı..
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.758
Öyleler hep ☺ tam merak zamanları keşifteler kâşif olacaklar sanki☺ tatlı şeyler
Hele bide pıt pıt penguen gibi yürümeleri yokmu alıp içime sokasım geliyor 🤗
Benim oğlum ilk yürümeye başladığı zamanlarda kollarını önüne kaldırıpda yürürdü sanki uyurgezer gibi komik görünürdü 😁 dengeyi öyle sağlıyordu. Her ne kadar engellemeye çalışsakda bazen ufak kazalar oluyor tabi mesela kaç kere elini çekmeceye sıkıştırdı ağladı ama bidaha yapmadı korkunca. Allah daha kötülerinden korusun
Benim dolaplar hep bağlıdır çamaşır makinası çekmecelerin önlerine falan sandalye koyarım. Artık sandalyeleri de çekmeye kaldırmaya başladığı için işim dahada zorlaştı😊 kolumdan çekip götürmeler falan bir müddet böyle idare edeceğiz artık
Aynen canım sandalye devirme bizde de var üzerine devrilecek diye korkuyorum bazı çekmeceleri bağlıyorum ipleri çekip çözüyor :KK48: :skandal: Canları sağolsun bir öpücük atışı var yiyesim geliyor minnağı :KK36:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-02-2020

Hamileliğimin 6. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 244 gün kaldı.

4. ve 8. hafta arasında bebeğinizin yüz özelliklerinin gelişmesi yer alır. Göğüs ve karın boşlukları oluşmaya devam etmektedir. Ürogenital sırt oluşur. (boşaltım ve üreme sistemi). Ürogenital sırt idrar ve üreme yollarını oluşturacaktır. Akciğer tomurcukları (Akciğerleri oluşturacak dokular) göğüs boşluğunda görülür.

Mavi Boncugumm

Mavişim, tatlı meleğim...bin şükür seni verene ❤
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3.993
Kizlar benden size demesi erken belirti felan aramayin cunku yok 😂 sadece adete 2 gun kala ishal olmustum normalde olmam tek farki oydu 😂 gogus hassasiyeti kasik bel agrisi daha yeni basladi. Bulanti desen yok. Yani erkenden anlamak cok zor
Zaten adet gecikmesi olmadan belirti olmazki bendede belirti olmadı sadece gaz vardı. Umut işte insan isteyince belirti arıyor veya her yaşadığını hamilelikten zannediyor

Mavi Boncugumm

Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3.993
Aynen canım sandalye devirme bizde de var üzerine devrilecek diye korkuyorum bazı çekmeceleri bağlıyorum ipleri çekip çözüyor :KK48: :skandal: Canları sağolsun bir öpücük atışı var yiyesim geliyor minnağı :KK36:
Düğüm atarsan çözemez ☺ sürgülü dolabı öyle bir hızla açıyorki erkek gücü maşallah bütün engelleri aşıyor😄
Sinirlenince arada beni de pataklıyor tabi az dayak yemiyorum ama napalım evlat işte🥰

sukufenazz

Hayırlısı..
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.758
Düğüm atarsan çözemez ☺ sürgülü dolabı öyle bir hızla açıyorki erkek gücü maşallah bütün engelleri aşıyor😄
Sinirlenince arada beni de pataklıyor tabi az dayak yemiyorum ama napalım evlat işte🥰
Maşallah miniğe :KK48: Neyseki bizimki sürgülü dolabı açamıyor o konuda rahatım :KK5: Mutfak ve balkon hastası kapıyı açar açmaz benden hızlı koşuyor Maşallah :KK70::KK70::KK70:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-02-2020

Hamileliğimin 6. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 244 gün kaldı.

4. ve 8. hafta arasında bebeğinizin yüz özelliklerinin gelişmesi yer alır. Göğüs ve karın boşlukları oluşmaya devam etmektedir. Ürogenital sırt oluşur. (boşaltım ve üreme sistemi). Ürogenital sırt idrar ve üreme yollarını oluşturacaktır. Akciğer tomurcukları (Akciğerleri oluşturacak dokular) göğüs boşluğunda görülür.

ReyhanHatun93

OğLuşum abi oLuyor 🤲🏻🤗 ❣️🤰Ya Rab...!
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.309
A
Maşallah miniğe :KK48: Neyseki bizimki sürgülü dolabı açamıyor o konuda rahatım :KK5: Mutfak ve balkon hastası kapıyı açar açmaz benden hızlı koşuyor Maşallah :KK70::KK70::KK70:
AY aman balkona dikkat et 🙄🙄

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-12-2019

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 159 gün kaldı.

Bugün, kekonyum (ilk dışkı) bebeğinizin bağırsaklarında birikmeye başlayacaktır. İçeriği ölmüş hücreler, sindirim salgıları, yutulan amniyotik sıvıdır. Ve anne karnında bebeğiniz tarafından yapılan sindirim pratiği sonucunda üretilmiştir. Bağırsaklar tarafından eminlen amniyotik sıvının büyük bölümü, ortadan kaldırılması için annenin böbreklerine gönderilir. Lanugo dedinlen ince tüylenme görülmeye devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

Mavi Boncugumm

Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3.993
İlerde onu da açacak ☺ ya evet iyi koşucular valla😍 Rabbim onları her türlü kazadan muhafaza etsin

ReyhanHatun93

OğLuşum abi oLuyor 🤲🏻🤗 ❣️🤰Ya Rab...!
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.309
:KK72:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-12-2019

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 159 gün kaldı.

Bugün, kekonyum (ilk dışkı) bebeğinizin bağırsaklarında birikmeye başlayacaktır. İçeriği ölmüş hücreler, sindirim salgıları, yutulan amniyotik sıvıdır. Ve anne karnında bebeğiniz tarafından yapılan sindirim pratiği sonucunda üretilmiştir. Bağırsaklar tarafından eminlen amniyotik sıvının büyük bölümü, ortadan kaldırılması için annenin böbreklerine gönderilir. Lanugo dedinlen ince tüylenme görülmeye devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

Yukarı Alt