Meme Ucu Problemleri

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
31.346
Emoji Skoru
19.772
Yaş
55
Meme ucu problemleri oldukça sık ancak bir çok kadın böyle bir sorunu fazla dert etmiyor, hatta sorun olarak bile değerlendirmiyor.

En sık rastlanılan meme ucu problemi “inversiyon” denilen meme uçlarının içeriye dönük olması. Bu çoğunlukla küçük göğüslü kadınlarda görülüyor ve göğüslerin protez ile büyütülmesi genellikle meme uçlarını da düzeltiyor. Eğer protez yetersizse ya da protez düşünülmüyorsa meme ucunu kuvvetlendiren ve dik durmasını sağlayan basit bir operasyon yapılabiliyor. Bu lokal anestezi ile yapılan basit bir müdahele.


Meme uçlarında asimetri olması da sık görülüyor. Bu durunlarda tercih büyük göğüs ucunu küçültmek. Küçültme işlemi genellikle meme ucunun etrafından yapılıyor. Ben bu tür bir ameliyat olacaksanız kesinin renkli kısmın (areola) içerisinde yapılmasını ve cilt ile bu renki kısmın bozulmamasını taviye ederim. Bu bence çok önemli anatomik yapı ve bu geçişin bozulması meme ucunu “düğme” gibi gösteriyor.

Tübüler meme deformitesi nadir bir sorun. Meme ucunun normal deri ile birleştiği yerde bir darlık varmışgibi görünüyor. Çok hafif defromiteler dikkat çekmeyebiliyor ama ileri derecede tübüler deformite ciddi bir estetik sorun yaratabilir. Çözüm yine küçük ve lokal anestezi ile yapılabilen bir ameliyat
 

cnrma

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
11 Kasım 2014
Mesajlar
376
Emoji Skoru
98
Yaş
29
Benim goguslerimin ucu hiccc yok..:KK43:( kiz cocuklarininki gibi napcam bilmiyorm henuz bebegim yok
 
Yukarı Alt