memur anne adaylarina mujde

Miy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
27 Ocak 2008
Mesajlar
464
Emoji Skoru
0
bugun gazetelerde cikan haberi paylasmak istedim.

Kadın memurların doğumdan sonraki 4 ay günde 3 saat, sonraki altı ay ise 1.5 saat süt izni kullanmasını öngören tasarı, TBMM AB Uyum Komisyonunda kabul edildi.

Tasarıya göre, kadın memura, doğumdan önce 8, doğumdan sonra 8 hafta olmak üzere toplam 16 hafta süre ile aylıklı izin verilecek. Çoğul gebelik halinde, doğum öncesi 8 haftalık aylıklı izin süresine 2 hafta eklenecek.

Ancak sağlık durumunun uygun olduğunu doktor raporuyla belgeleyen kadın memur, isterse doğumdan önceki 3 haftaya kadar iş yerinde çalışabilecek. Bu durumdaki kadın memurun isteği halinde, doğum öncesinde çalıştığı süreler ve doğumun 3 haftalık izin süresi içinde gerçekleşmesi halinde kullanılmayan süreler doğum sonrası aylıklı izin süresine eklenecek.

Aylıklı doğum izin sürelerinden sonra kadın memurlara çocuklarını emzirmeleri için 4 ay süre ile günde 3 saat, daha sonraki 6 ayda ise günde 1.5 saat süt izni verilecek. Süt izninin hangi saatler arasında ve kaça bölünerek kullanacağı kadın çalışanın tercihine bırakılacak.

Kadın memurlara, hamileliklerinin 24. haftasından itibaren ve doğumdan sonra 6 ay süreyle gece nöbeti ve gece vardiyası görevi verilmeyecek.
 
E

EU1

Ziyaretçi
tam şimdi o haberi okudum..bende çok sevindim her ne kadar anne olmasam da...
ama yinede biz kadınlar için iyibir gelişme...
 

Cerennn

Berke'nin Annesi
Kayıtlı Üye
Katılım
17 Nisan 2008
Mesajlar
3.244
Emoji Skoru
2
yani sadece devler memurları için mi geçerli bu?
özel sektör çalışanları faydalanamıyormu bundan?
 

bxixzdxixkcan

Davetsiz Misafirim Geliyo
Pro Üye
Katılım
24 Nisan 2008
Mesajlar
621
Emoji Skoru
0
Yaş
39
yani sadece devler memurları için mi geçerli bu?
özel sektör çalışanları faydalanamıyormu bundan?
Cerencecim memurlar için yapılmış bir haber olsa da sözleşmeli ve özel sektörler için de geçerli olması lazım memurlar net te detaylı bilgi var özel sektör içinde bu arada programcı yazıyor profilinde ne programcısısın?
 
Yukarı Alt