Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

memur anne adaylarina mujde

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve Miy tarafından 30 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

  30 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : Miy
 1. Miy

  Miy Aktif Üye Üye

  Katılım:
  27 Ocak 2008
  Mesajlar:
  464
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  bugun gazetelerde cikan haberi paylasmak istedim.

  Kadın memurların doğumdan sonraki 4 ay günde 3 saat, sonraki altı ay ise 1.5 saat süt izni kullanmasını öngören tasarı, TBMM AB Uyum Komisyonunda kabul edildi.

  Tasarıya göre, kadın memura, doğumdan önce 8, doğumdan sonra 8 hafta olmak üzere toplam 16 hafta süre ile aylıklı izin verilecek. Çoğul gebelik halinde, doğum öncesi 8 haftalık aylıklı izin süresine 2 hafta eklenecek.

  Ancak sağlık durumunun uygun olduğunu doktor raporuyla belgeleyen kadın memur, isterse doğumdan önceki 3 haftaya kadar iş yerinde çalışabilecek. Bu durumdaki kadın memurun isteği halinde, doğum öncesinde çalıştığı süreler ve doğumun 3 haftalık izin süresi içinde gerçekleşmesi halinde kullanılmayan süreler doğum sonrası aylıklı izin süresine eklenecek.

  Aylıklı doğum izin sürelerinden sonra kadın memurlara çocuklarını emzirmeleri için 4 ay süre ile günde 3 saat, daha sonraki 6 ayda ise günde 1.5 saat süt izni verilecek. Süt izninin hangi saatler arasında ve kaça bölünerek kullanacağı kadın çalışanın tercihine bırakılacak.

  Kadın memurlara, hamileliklerinin 24. haftasından itibaren ve doğumdan sonra 6 ay süreyle gece nöbeti ve gece vardiyası görevi verilmeyecek.
   
 2. 30 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : Miy
 3. EU1

  EU1 Ziyaretçi

  tam şimdi o haberi okudum..bende çok sevindim her ne kadar anne olmasam da...
  ama yinede biz kadınlar için iyibir gelişme...
   
 4. 30 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : Miy
 5. Cerennn

  Cerennn Berke'nin Annesi Üye

  Katılım:
  17 Nisan 2008
  Mesajlar:
  3.244
  Beğeni:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  yani sadece devler memurları için mi geçerli bu?
  özel sektör çalışanları faydalanamıyormu bundan?
   
 6. 31 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : Miy
 7. bxixzdxixkcan

  bxixzdxixkcan Davetsiz Misafirim Geliyo Pro Üye

  Katılım:
  24 Nisan 2008
  Mesajlar:
  621
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  Cerencecim memurlar için yapılmış bir haber olsa da sözleşmeli ve özel sektörler için de geçerli olması lazım memurlar net te detaylı bilgi var özel sektör içinde bu arada programcı yazıyor profilinde ne programcısısın?