• Önemli uyarı ; outlook.*, hotmail.* gibi adrese sahip iseniz maalesef onay maili sizlere gelmediği için üyelik bu adresler ile üye olamaz, şifrenizi isteyemezsiniz.

Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Menenjit aşısı yaptiran anneler bakarmisınız

Sebnem1453

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2018
379
353
Merhaba arkadaşlar 8 buçuk aylık ikizlerim var özel aşılar içinde bi tek menenjit aşısını yaptırmak istiyorum özel hastaneyi aradım çeşitleri varmış sanırım fiyatı içinde 276 tl tek bebek. Hemşire 9 aylıkken yapılır dedi fakat herkes farklı zaman dilimleri diyo kafam karıştı menenjit aşısının hangi çeşidini kac aylikken yaptırdınız ?

yasemin20162019

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2015
4.950
4.102
zamani farkli söylemelerinin nedeni aşının markasına göre değişiyor olmasi olabilir. belli bi aya kadar çift doz sonrasında tek doz yapılıyo olmasi da olabilir. ben yaptirmadim ama yaptirmak istyorum 2.5 yasında oğlum tek doz yeterli olacak. markası menectra galiba ama bide b grubu aşısı varmis onun adini hatirlamiyorum suan ikisinide yaptırmak gerekiyor galiba b grubu aşısı 430 liraymis sanırım. fiyatlar çok uçuk ama yapacak birşey yok

medusaesk

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mart 2011
159
220
Kızım 96 gunluk. Meningokok b tipi ve konjuge asilarina basladik biz. Doktorumuz asi takvimi hazirladi ve 2 menenjit asisini belli ataliklarla oluyoruz. Tek doz yapilmasi onerilmiyor aslinda. 1 yasina kadar asilarini oluyorlar, 1 yas sonrasi yapilan ise kontrol dozlari. Sadece kendi doktorumuzla kalmadim. Baska bir cocuk doktoruna daha gosterdim. Yetmedi Instagramda da cok unlu 3 farkli doktordan da teyit ettim. Dileyen olursa asi takvimini paylasirim

Sebnem1453

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2018
379
353
Kızım 96 gunluk. Meningokok b tipi ve konjuge asilarina basladik biz. Doktorumuz asi takvimi hazirladi ve 2 menenjit asisini belli ataliklarla oluyoruz. Tek doz yapilmasi onerilmiyor aslinda. 1 yasina kadar asilarini oluyorlar, 1 yas sonrasi yapilan ise kontrol dozlari. Sadece kendi doktorumuzla kalmadim. Baska bir cocuk doktoruna daha gosterdim. Yetmedi Instagramda da cok unlu 3 farkli doktordan da teyit ettim. Dileyen olursa asi takvimini paylasirim
Benim bebeklerim 9 aylik geçmi kaldık acaba doktorumuz iki yaşına kadar yaptırılabilir demişti kafam karıştı şimdi aşı takvimini paylaşabilirmişsiniz aşının markası neydi bu arada

medusaesk

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mart 2011
159
220
Benim bebeklerim 9 aylik geçmi kaldık acaba doktorumuz iki yaşına kadar yaptırılabilir demişti kafam karıştı şimdi aşı takvimini paylaşabilirmişsiniz aşının markası neydi bu arada
Nimenrix 2-4-12. Aylar
Bexsero 3-5-13. Aylar
Bildigimden degil ama gec kaldik diye dusunmeyin, yaptirin bence doktorunuzla gorusup. En fazla koruyuculugu azalir belki. Hic yaptirmamak daha kotu sanki.

yasemin20162019

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2015
4.950
4.102
96 günlük bebeğe tek doz olmaz zaten ilerleyen yaşlarda tek doz yeterli oluyo uygulama bu şekilde koruyuculuk azalmiyo

Pia22

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2019
1.529
6.368
2 gun once biri 2 yaş icin 850 lira verdi.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-07-2020

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 152 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde lanugo (geçici tüyler) bebeğinizin başında ve vücudunda daha belirgin olacak. Lanugo bebeğinizn derisinde bulunan koruyucu verniğin tutulmasına yardımcı olur. Bebeğiniz doğduğunda lanugonun büyük bölümü kaybolmuş olacaktır. Artık çok fazla yorulmamaya dikkat edin çünkü bebeğinizin hızlı büyümesi kalbinize, akciğerinize ve böbreklerinize birleşik bir yük verecektir. Bebeğiniz emme ve yutma egzersizlerine devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Yukarı Alt