• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Menenjit aşısı

kuyudakises

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2011
150
235
Yaptirmadim bu ay icinde yaptiracagim. Ne kadar gerekli kismini yorumlamak bence bize dusmez ama ben ne kadar ozel asisi varsa yaptırdım bunu da yaptiracagim. Rotayi bile yaptirma diyen doktorlar var etrafimda, tanidigim kim yaptirmadiysa şuan acisini cekiyor. Ihmal etmeyin derim

choccywhoccydoodah

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
19 Kasım 2013
13.856
18.776
Yaptırdım kendi çocuğumu da,okulda parkta temas edeceği diğer çocukları da riske atmayi doğru bulmuyorum.
Rota virüsü de 2 doz yaptırmıştım.
Ikisinde de sorun yaşamadık.

Love_your_life

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2017
4.398
2.901
Yaptirmadim bu ay icinde yaptiracagim. Ne kadar gerekli kismini yorumlamak bence bize dusmez ama ben ne kadar ozel asisi varsa yaptırdım bunu da yaptiracagim. Rotayi bile yaptirma diyen doktorlar var etrafimda, tanidigim kim yaptirmadiysa şuan acisini cekiyor. Ihmal etmeyin derim
Menenjit yaptırmayı hep düşündüm ama yinede tedirginim o yüzden bilen birilerine sormamak istedim. Birde şimdi olacak bebeğim aşısını o yüzden ateş yapar mı diye korktum

kuyudakises

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2011
150
235
Bak bi menenjit asisi var asi takviminde yer alan. Saglik ocagi yapiyor ucretsiz. Bide nimenrix asisi var menenjit diye biliyor herkes icerigi farkli. Asi takviminde yer almiyor ozel aşı. Alip saglik ocaginda yaptiriyorsun. 1 yas dolduktan sonra yapiliyor. Doktorunuzdan detayli ogrenin bence 3 ay cok erken eğer ozel asi ise..

bendimm

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2013
3.545
5.873
Benim oğlum 2 yasında yaptıracağım bir kaç aya.
Ama doktorumuzun muayenehanesinde 3 aylık bebeğe menenjit yapmışlardı. Yani yapılabiliyor demek ki.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-08-2020

Hamileliğimin 20. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 146 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin boyun dibi bölgesinde, göğüs kemiğine doğru, kasık ve üretra (idrar yolu, vücuttaki idrarın dışarı atıldığı tüp) yakınlarında ısı üreten kahverengi yağlar oluşmaya başlar. Kahverengi yağların koruyucu özelliği vardır. Bebeği soğuk ortamlarda sıcak tutar. Kahverengi yağlar yenidoğan bebeklerde olurlar. Yetişkinlerde sadece izleri kalır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 16 cm oldu. Ağırlığı ise yaklaşık 300 gr. civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Yukarı Alt